Skocz do zawartości

problem z instalacja i doborem sprzetu


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam kilka pytań odnośnie car audio. Nie mam za dużej wiedzy wiec proszę piszcie dosc zrozumiale. Najpierw napisze co mam zamontowane.

 

Radio: Alpine CDE-9871R

A tutaj schemat tyłu radia

http://img513.imageshack.us/my.php?image=radio.jpg

Głosniki przód :

Magnat classic 216

http://www.audiosklep.pl/magnat-classic-216-p-485.html

One sa do zwrotnic podlaczone

Głośiki tył:

Magnat Power Plus 162

http://cokupic.pl/opinie/Magnat-Power-Plus...a8cb69c43f763bf

 

Przednie drzwi sa wygłuszone.

Wszystkie głosniki sa na pierścieniach z mdf

 

Głośniki grają ladnie ale ze względu ze słucham przewaznie Mouse to chce kupic tego suba:

Skrzynia basowa BLAUPUNKT GTB 1200 Wzmacniacz BLAUPUNKT GTA 260

http://www.allegro.pl/item584972046_komple...lep_poznan.html

Wiem ze to nie jest wysoka półka ale mam tylko tyle kasy i tylko tyle mogę przeznaczyc wiec tylko ten sub wchodzi w gre.

 

A teraz pytanie:

1.Czy jesteście w stanie ze zdjęcia schematu auta wyczytac czy ma ono wyjscie sub-out? ( chyba ma skoro ma regulacje głośności suba z radia, ale z tego schematu nie mogę tego wyczytac )

2. Jeżeli nie ma to jak mam suba podłączyć?

3. Czy kable dodane do tego zestawu ( sub + wzmak na aukcji ) SA odpowiednie? Z tego co czytałem to zasilający jest za cienki powinien być 20mm tak?

I teraz kolejny problem. Głosniki Graja ladnie ale dla mnie troche za cicho. Szczególnie jak jest cieplo to jak otworze okno to nie Graja Az tak glosno, tzn mogę je dac głośniej ale wtedy zaczynaja pierdziel itp. Mam w domu 2 głosniki JBL 10cm. I myślałem czy ich nie wrzucic na tylna polke. I jak wtedy je podłączyć, bo wprawdzie wzmacniacz jest 4 kanalowy ale chyba wtedy jak podłączę te głośniki to sub będzie za malo mocy postawal? A jeżeli wygbal będzie szedł z wyjscia sub-out to tez nie dostana wszystkich tonow tak? Wzmacniacz od radia chyba nie wytrzyma kolejnych głośników? To potrzebowal bym kolejnego wzmacniacza czy jak ? Proszę pomozcie bo nie znam się Az na tyle dobrze.

Pozdrawiam Darek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na twoim miejscu dał spokój z tym Blaupunktem - za 500 zł można z używek coś wykombinować ciekawego już. W sensie w kwestii sub + wzmak do niego. A nawet można głośnik nowy zasilić jakąś używką wzmakiem. Na przykład:

 

RE-10 S4 za 250 PLN i do tego jakąś Alpinkę lub Rockforda Fostgate. Na alle-srogo są używki do 250 zł. A skrzynkę zrobiłbym sam. I takie coś zagrało by już elegancko w porównaniu do tego blaupunkta.

 

Co do głośników to się nie wypowiadam, bo chyba w nich zmian nie planujesz Ale może pomyśl, by je przynajmniej jakimś wzmakiem zasilić. Choć z tym radyjem będzie ciężko, bo zdaje się, że ma ono tylko jedną parę wyjść RCA. No ale można w sumie dać rozgałęźniki.

 

[ Dodano: 2009-03-24, 17:12 ]

Aha - żeby było głośniej dokładanie głośników nie pomoże Możesz w półkę dać nawet 7 głośników 10 cm - jak nie będzie mocy, nie będzie głośno. A moc u ciebie głośniki dostają z radia, a więc po 15W sztuka :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też bym radził do tych glosniczków jaką 4 kanałówkę wzmaka.

szukaj w uzywkach alpine lub audison

 

jako ze masz 2 wyjscia na wzmak dołozylbym jakas 1 kanałowke plus do niego ten glosniczek co proponowal przedmowca....

badz najlepsze rozwiazanie...likwidacja glosnikow z tylu i dobra 4 kanalowka powinna sobie poradzic z przodem i subem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popieram zebys sobie dal spokoj z blaupunktem mialem podobna skrzynke zasilan a tym wzmakiem i jest kaszanka, skrzynia wyje a nie gre, wzmak nie ma kontroli nad glosnikiem a co najgorsze nie dowatuje go. Kiedy go pod moja alpinke podlaczylem zaczelo to jakos grac ale do dobrego grania brakowalo jednak troche :) zrob tak jak ci koledzy radza, chyba ze jestes len i ci sie nie chce :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...