Skocz do zawartości

Jaki subwoofer zamiast IT MDS10


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,czy mógłby ktoś mi doradzić jaki wybrać przetwornik w zastępstwie znanego i cenionego Intertechnika MDS10 który jest już nie dostępny na rynku.Głownie chodzi mi tu o dokładność grania i uniwersalność tego głośnika.

Można jeszcze dostać na rynku wtórnym MDS10 ale czy warto płacić 500 złotych za używany 6-8-mio letni.

Więc może ktoś zna się na tym dużo lepiej od mnie i coś mi zaproponuje,poleci coś w miarę sensownego co by zastąpiło mniej więcej tego MDS10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... a jaki masz piec do napedzania tego głosnika?? Czego słuchasz i w jakiej skrzyni chciał byś widzieć głośnik (domyślam sie ze w closed). Według mnie za 500 zł można sobie sprawic Alpine SWR 10" (np. w używcew) obudowa closed i odpowiednio go zasilic i jest pieknie i uniwersalnie pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz ma 250W RMS, a co do muzyki to praktycznie wszystko oprócz JAZZ-u.

Głośnik chciałbym raczej w skrzyni BR bo sądzę,że przy mocy 250W w CLOSED to basu nie będzie w ogóle czuć z tego głośnika.

 

Jeżeli chodzi o Alpine to akurat posiadam model SWR 1022D od nowości,mam ją już z 5 lat.

Tylko ten Alpine ma 500W RMS i całkowicie inne brzmienie niż IT MDS10 a przy długim i mocnym basie głośniczek pięknie się gubi jak by grał co innego niż PRZODY.

 

Więc chodzi mi o jakiś głośnik co potrafi zagrać jak stary dobry IT MDS10 i żeby miał podobną moc, nie dwukrotną.

Co do ceny to napisałem czy warto dać 500 za STARUCHA, na nowy przetwornik mam przeznaczone 1-go tysia ale myślę,że to i tak dużo za dużo jak na głośnik do 250W w RMS-ie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...