Skocz do zawartości

steg k2.02 bezpiecznik


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

posiadam stega k2.02 i mam wątpliwości co do podłączenia.Czy Steg posiada bezpiecznik chroniący sam wzmacniacz?Oglądałem fotki wnętrza i sam wzmacniacz i nie widze tam nic takiego.Czy musze założyć go przed samym wzmacniaczem ?Jeśli tak jaką odległość zastosować i jaką wielkość ? Posiadam instrukcje ,przejrzałem ją i jest do założenia tylko bezpiecznik chroniący kabel zaraz za akumulatorem,szukałem też trochę w necie ale tego konkretnie przypadku nie znalazłem.Proszę o odpowiedz,może jakiś właściciel stega się wypowie.

 

Pozdrawiam Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szybko w goglach trafiłem że ten sub to 2x4ohm, jak masz go spiętego w 2ohm to Steg pobierze max. 180A. 

Miałem go w takiej samej konfiguracji tylko z innym subem i przy altku 80A minimalnie brakowało prądu. 

U mnie bezpiecznik był 80A i jakieś 10-20cm od wzmacniacza i nigdy się nie spalił, a nie raz okręcałem gałkę prawie do oporu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szybko w goglach trafiłem że ten sub to 2x4ohm, jak masz go spiętego w 2ohm to Steg pobierze max. 180A. 

Miałem go w takiej samej konfiguracji tylko z innym subem i przy altku 80A minimalnie brakowało prądu. 

U mnie bezpiecznik był 80A i jakieś 10-20cm od wzmacniacza i nigdy się nie spalił, a nie raz okręcałem gałkę prawie do oporu.

Tak ,spięty w 2 ohm.Czy jestes pewien tych 180 A?Rockford ma 400 wat a peak to 800 co przy 14 voltach dało by okolo 60 A .Ja mam bezpiecznik na kablu 50 A i nigdy się nie spalił.Poza tym w 2 ohm na jeden kanał wzmacniacz ma tylko 300 watt.

Jaką Ty miałeś skrzynkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 × 180 Watt Kanal 1 an 4 Ohm 

2 × 180 Watt Kanal 1 + 2 an 4 Ohm bei 13,8V Versorgungsspannung
Stromaufnahme 40A
Wirkungsgrad 65,1%

1 × 686 Watt Kanal 1 + 2 gebrückt an 4 Ohm bei 13,6V Versorgungsspannung
Stromaufnahme 85,1A 
Wirkungsgrad 59,3%

1 × 1290 Watt Kanal 1 + 2 gebrückt an 2 Ohm bei 13,5V Versorgungsspannung
Stromaufnahme 180A 
Wirkungsgrad 53,1%

 

Moc suba jest mocą którą może przyjąć a to ile mu poda to zależy od Stega. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 × 180 Watt Kanal 1 an 4 Ohm 

2 × 180 Watt Kanal 1 + 2 an 4 Ohm bei 13,8V Versorgungsspannung

Stromaufnahme 40A

Wirkungsgrad 65,1%

1 × 686 Watt Kanal 1 + 2 gebrückt an 4 Ohm bei 13,6V Versorgungsspannung

Stromaufnahme 85,1A 

Wirkungsgrad 59,3%

1 × 1290 Watt Kanal 1 + 2 gebrückt an 2 Ohm bei 13,5V Versorgungsspannung

Stromaufnahme 180A 

Wirkungsgrad 53,1%

 

Moc suba jest mocą którą może przyjąć a to ile mu poda to zależy od Stega. 

 

 

Tak ,tylko ja wykorzystuje jeden kanał i nie mam go w trybie mono gdzie by mial te 1200 watt tylko w stereo gdzie ma 305 watt w 2 ohm na jeden kanał.

 

 

http://www.audiocar.pl/zdjecia/steg/steg05.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu... 

To już lepiej zepnij go w 8ohm i daj pod mostek.

Przy 8 ohm byłby cichszy ale zyskałbym na jakości tak?Ile by pożerał w takim trybie i czy można to zrobić?W tabelce nic nie ma o 8 ohm.Jeszcze pozostaje przód pod osobnym wzmakiem do napedzenia a altek to 65 A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie ciszej, zyskanie jakości nie wiem może. Pożerał będzie podobnie, to że w tabelce nic nie ma to nie znaczy że tak się nie da, spokojnie możesz tak go podłączyć. 

To jakie plusy takiego podłączenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze,tylko czy ktos napisze mi ile bedzie pobieral wzmak ? W stegu jest przelącznik mono i rozumiem ze mam go właczyc?Tylko że mono w 2ohm to 1100 watt w 4ohm okolo 600 a w 8ohm? Altek jak pisałem wyzej to 65 A .luki pisze ze pobierac bedzie podobnie jak teraz ,czy ktos to jeszcze potwierdzi?.W 2 ohm jeden kanal to 305 watt czyli okolo 40 A.i tyle moge mu zapodac ,bo jeszcze przód zostaje pod osobnym wzmakiem.Jesli prądu starczy to spróbuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...