Skocz do zawartości

Kompletne audio golf 4


Korca
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

nadszedł czas by powymieniac stare klocki na coś nowego.

Słucham hausu i electro, sporadycznie disco- bardziej klubowe klimaty. 

Na początek chciałbym wymienic zestaw przedni. Zastanawiałem się nad morel tempo 6 lub focal ps 165. 

Waszym zdaniem które będą lepsze? Chyba, że macie własne propozycje, wiec słucham uważnie.

Zastanawiałem się także nad zestawem odseparowanym trójdrożnym i tu pytanie czy się opłaca i jak to wygląda z montażem? (nie chcę umiejscawiac głośników na słupku)

Cena zestawu wraz z napędem to ok 1200 zł.

Jednostka sterująca to alpine IVE-w535BT. (więc w grę wchodzi również zainstalowanie procka, ale to w niedalekiej przyszłości :wink: )

Proszę o opinie i propozycje.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A co masz za głośniki teraz z przodu?

oryginalne 160, 20W

 

tego nie przeskoczysz.

Gdzie kupic takie słupki??

 

Dołuż i kup Tempo Ultra...będziesz pan zadowolony pod warunkiem że poprawnie zostanie zamontowany.

1000 za takie trzeba położyc. A gdzie kaska na wzmaka?? Do 400zl kupie cos porządnego do nich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbuduj najpierw i ogarnij dobry 2way,pchanie się w 3way bez wiedzy a widzę po twoich wpisach że nie jest "wielka" nie ma sensu.

Robiłem parę aut od kolegów ale zawsze prsto, odseparowany z przodu i jakaś skrzynka w bagażniku-  proste sprawy. U siebie chciałem to przeskoczyc i zrobic od  razu konkretnie.

 

 

 

 

 

 

Prawie wszędzie...

 

Pod tweetery 28mm nie znalazłem.

 

 

Napiszcze coś o wzmacniaczach, jakie polecacie pod morel ultra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że będzie to np. b.dobry 2way nie znaczy że nie będzie konkretnie :)

Nie chciałem poprostu żeby mi czegoś brakowało w przyszłości  :wink: 

Zdecydowałem się na morela, skoro Raadkowi podoba się brzmienie i ma je przetestowane, to mi po zmianie z oryginalnych głośniczków w zupełności powinno wystarczyc  :wink2:

Jaki wzmacniacz do napędzenia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korca - jeszcze raz, a nawet dwa razy przemyśl sobie dokładnie, czy faktycznie potrzebujesz i przede wszystkim jesteś w stanie prawidłowo ogarnąć system trójdrożny w aucie.

Mom jeszcze za małą wiedzę więc odpuściłem sobie 3 way. Tym bardziej, że nie słyszałem jeszcze nigdy naprawdę dobrze zrobionego audio.

Dlatego zestawik dwudrożnu dla mnie będzie dobrym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty myślałeś ze kupisz fabryczne słupki pod tweeter 28mm ?

Do Twojego radia nie idzie podłączyć proca Alpine, zeby to miało ręce o nogi

Wyjścnie na optyka jest, tyle że będę musiał zaopatrzyc się w rux-a bo nie ma możliwości sterowania z samego radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwnie podchodzisz do wyboru głośników.No chyba że masz pełne zaufanie do Raadka i tobie odpowiada brzmienie morel ultimo,choć pewnie ich nie słyszałeś.Ale to Twój wybór.

Czytałem wiele opini na temat zestawów i każdy inaczej odczuwa brzmienie. Sprawdzam każdą propozycję jaką podajecie, ale z postów napisanych na forach nie odsłucham ich sam. Więc wybór głośników pozostawiam tylko teorii, której się dowiem.

Wiecie jakiej muzyki słucham i do takiej też chcę miec głośniki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mom jeszcze za małą wiedzę więc odpuściłem sobie 3 way. Tym bardziej, że nie słyszałem jeszcze nigdy naprawdę dobrze zrobionego audio.

Dlatego zestawik dwudrożnu dla mnie będzie dobrym rozwiązaniem.

Patrząc z perspektywy czasu wydaje mi się, że mogę być zadowolony ze swoich początków z CA, nawet bez jakiegoś systemu odniesienia, ale dzisiaj patrzę na to w ten sposób, że głupio jest żałować na paliwo nawet ze 200-300 zł na dojazd na kilka spotów. Na południu jest sporo ludzi bawiących się w CA i spotykających z tego powodu. Przynajmniej połowa grających samochodów na takich spotkaniach gra poprawnie, ale każdy od każdego gra o wiele inaczej. Kwestia gustu/preferencji, które dobrze sobie wyrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...