Skocz do zawartości

Spalone tweetery - Proszę o pomoc RAINBOW SLX 165 DELUXE


emmsi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Radio alpina 9855R

 

Jestem w posiadaniu RAINBOW SLX 165 DELUXE, i jest on zasilany wzmacniaczem carpower 4/400. Czyli głośniki maja 100w rms i wzmacniacz też ma 4x100w rmsu. Mam je już rok i do tej pory wszystko dobrze było a dzisiaj gdy przestawiłem filtr górnoprzepustowy na jak najwyższe pasmo czyli odciąłem im niskie tony i podgłosiłem na max radio to tweetery przestały grać ... Coś zgrzytnęło i jakby się spaliły... Gain w wzmacniaczu nie był na max. W zwrotnicy jest przełącznik dla tweeterów : mid, soft, loud. Ja miałem ustawione loud. Czy mogły się spalić ?? Czy dostanę teraz gdzieś takie same nowe tweetery jeżeli te są spalone ?? Czy może lepiej kupić jakieś inne ? Ale jakie ? Proszę o pomoc....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zwrotnicy jest przełącznik dla tweeterów : mid, soft, loud. Ja miałem ustawione loud
loud czasem nie jest dla wooferow ?? :P

To raczej jest regulacja tweetera (tylko nie oznaczone np. -3dB, 0dB, +3dB), czytanie ze zrozumieniem :rotfl:

 

 

A tak ogólnie to moim zdaniem najprawdopodobniej przestery 'zabiły' tweetery

podgłosiłem na max radio to tweetery przestały grać ... Coś zgrzytnęło i jakby się spaliły...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko właśnie głośniki nie chyrczały przy max głośności w radiu. Gain na wzmacniaczu nie był na max. Zawsze jak zaczynały harczeć na innych ustawieniach to od razu zciszałem...

a świstak siedzi zawija te sreberka :P powód jest jeden! skoro spaliłeś tweetery to dałeś na nie zadużą moc!

dzisiaj gdy przestawiłem filtr górnoprzepustowy na jak najwyższe pasmo czyli odciąłem im niskie tony

tu masz odpowiedż dleczego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj sprawdziłem te moje zwrotnice i są dobre ponieważ podłączałem pod nie tweetery mojego kolegi i one grały a moje niestety już nie. Czy jest możliwość naprawy tych moich tweeterów ? Czy są one już do wyrzucenia ? Nowe takie kosztują 180zl :P Może da się kupić jakieś inne tańsze które by pasowały do tego zestawu... Proszę o pomoc

 

[ Dodano: 2009-03-18, 18:38 ]

Znalazłem takie tweetery: SINUSLIVE NEO25S czy były by one odpowiednie do tego mojego zestawu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...