Skocz do zawartości

Gorszy odbiór FM na innym modelu teoretycznie lepszej Alpinki.


tony_tr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć mam takie pytanie. Na co dzień jeżdżę z radiem Alpine 9887r i odbiór stacji FM jest prze ze mnie akceptowalny, nie ma zakłóceń, rzadko gubi mi stereo. Na próbę podpiąłem natomiast kiedyś Alpinkę 9835r i odbiór FM był już nieco gorszy. Ciężko było złapać niezakłócone stereo oraz pojawiały się szumy. Pytanie czy ten typ tak ma i czy w miarę rozwoju nowych jednostek odbiór FM jest lepszy? Przyznam, że ochota na 9835r trochę mi przeszła właśnie przez odbiór FM. Radio byłoby dla mnie idealne gdyby nie to. Czy ten typ tak ma czy może jest tego jakiś inny powód? Dodam, że wszystko miało miejsce w aucie bez wzmacniacza antenowego (choć to chyba dużo nie zmienia bo warunki były identyczne dla obu jednostek).

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem u siebie z Alpinka 9853r. Wrocławska Eska odbiera strasznie, szumy, zaniki... czasami tak sie wkurzam, ze odpalam plytke w napędzie.

Instalację wykonałem poprawnie, dokupiłem separator do grupy VAG, nowy bat anteny i nic nie pomogło. Czasami sie zastanawiam, czy nie podpiąć nie ori antene w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może właśnie kwestia anteny i jej zasilania przez separator?

Na JVC SH1000 też mogłem zapomnieć o sluchaniu radia, następnie na 9855r było wszystko ok, a teraz na W502 jest tak sobie...Separatora nie mam i nie miałem, cała reszta oryginał forda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy odbior radia mam na starym solidnie zmasowanym bacie w 125p. Kiedys postanowilem z glupoty na nia przy calej dlugosci dac termoskurcz i pogorszylo to masakrycznie zasieg/odbior. Poza tym samochodem od kilku lat nie mam nigdzie podlaczonej anteny. Nauczylem sie zyc bez radia. Mieszkam w takim zadipiu ze skonczyly mi sie pomysły na walke z antena. Ani rmf ani zet a lokalnie graja kulawo albo po czesku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...