Skocz do zawartości

8" w drzwi ? Audi A6


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To ja się wypowiem :) 

Ogólnie to co zostało napisane tu wcześniej to prawda: kicka dużo nie ma, z fundamentem też nie łatwo, natomiast basu jest więcej niż potrzeba. Do grania dla funu spoko, jeżeli ktoś jest bardziej wymagający to pewnie nie będzie to czego szukał. Osobna kwestia to oczywiście konkretny przetwornik - u mnie na morelach było jak napisałem wcześniej, testowałem też kilka innych głośników i wyniki były raczej marne. Wg. mnie ciężko znaleźć przetwornik 8" który dobrze poradzi sobie w drzwiach samochodu. Znów - osobna kwestia co dla kogo oznacza dobrze :)

 

Temat ciekawy, ale trudny do zrobienia dobrze chociażby z powodu ilości przeróbek które trzeba wykonać do montażu. U mnie koniec końców wpadły redukcje na 185mm i wylądowały tam SS revelator. Dla większości śmiertelników 165 i 185 są wystarczające i nie wiem czy jest sens sobie komplikować życie, jeżeli dla funu i z mięsem - 8" się sprawdzi, ja osobiście w 8" bym drugi raz się już nie bawił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja osobiście jestem zadowolony z 8" u siebie. 

 

ale to troszke inna zabawa bo u mnie jest komora.

 

dużo zależy od przetwornika. HV 200 to dość kopliwy i twardo grający woofer 

 

po poprzednim W600 grającym w całych wrotach uważam że zmiana była na + 

 

i szczerze mówiąc to koszty wykonania komór w porównaniu do kosztów odpowiedniego przygotowania drzwi w a3 8l/a6 c5 są porównywalne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Siergiej w jednej ze swych opcji kombinacyjnych wstawił 21cm woofery, i to jak one potrafiły "kopnąć" kickiem to lepszej wersji jeszcze nie słyszałem,  ale ten głośnik gościł w drzwiach jakiś tydzień, bo nie odpowiadał brzmieniowo do reszty, ale nie piszcie że taki głośnik nie potrafi kopnąć, bo widać że jeszcze tego nie mieliście okazj doświadczyć, na szczęscie świat nie kończy się na kappach, revelatorach itp.  Po za mną miał to okazję usłyszeć i poczuć kolega ESZTE, bo akurat podjechal.

No, to prawda. Tamtego dnia był to chyba najlepszy system jaki w życiu słyszałem, a już na pewno zrobił na mnie największe wrażenie i mimo tak dużego woofera, nie można było powiedzieć, że brakuje mu kicka. Wręcz przeciwnie.  Poza tym, woofer w drzwiach chyba nie były jedynym elementem, który mógł wpłynąć na tak dobrze zaakcentowany kick? 
Wydaje mi się, mimo wszystko, że był to niestety wyjątek potwierdzający regułę...  :wink: 
Dla mnie kick (obojętnie jak świetny by nie był), niepodparty dobrze na niższym basie jest równie jałowy jak jego brak...  Może dlatego ludzie szukają go w większych wooferach?
Niemniej, ja po 8" w drzwiach spodziewałbym się bardziej mięsistego, subowego grania, niż precyzyjnego kick'a. Może autor pisząc "nieziemski kick', ma to właśnie na myśli :wink: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, widzę, że temat się rozkręcił i zakręcił :). Dopiero wróciłem z pracy wiec nie mialem jak wczesniej odpisać.

Naprostuję -fakt, cięzko okreslić "kick" co dla kogo znaczy. W moim mniemaniu to dzwięk kojarzący się ze stopą perkusji, estradą - krótki twardy bas, strzał z kałacha :)

Fakt faktem ze nie zalezy mi też na samej mocy ale tez i system ma zadawalać ucho bez "hajendowego brzniema" gdyż i tak z mp3 nie zrezygnuje (320kbps) z prostego powodu - nie znajde wiekszości swojej muzyki w innym formacie :) 320kbps w codziennym uzytkowaniu, trasie starcza jak nic ;)

Dziękuje za wszelkie wypowiedzi tak wogole, gdyż na spokojnie moge 2x przeczytac i się zastanowić czy iść w 8" czy wstawić 2 woofery np helony, morele czy Re audio 1x

Na pewno chce spróbować czegoś nowego, coś co mnie zaskoczy na plus i po raz kolejny podniesie poziom głośności :D bo są kawałki których nie da się słuchać "za głośno" :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...