Skocz do zawartości

Śrubki do terminali - Rockford Fosgate


Lucky luke
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Tak dla potomnych:

link do allegary ze śrubami co nie jednemu się przydadzą, choć nie audiofilskie to lepsze niż wyrobione poszłacane: http://allegro.pl/listing/listing.php?order=p&string=sruba+dociskowa&bmatch=seng-v8-p-aur-nwatch-2-prz-1128

Banzai!

 

Edit: hasło klucz = śruby dociskowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucky luke, czyli 4,763 mm i 32 zwoje/cal?

 

Tak 4,763mm co do zwoju nie mam 100% pewności ale śruby z gwintem unc czyli 24zwoje/cal nie pasowały a te mają zwoje gęściejsze więc zakładam, że są to sruby unf czyli 32zwoje/cal. Jeśli ktoś będzie szukał tych śrubek to proponuje zacząć poszukiwania od tych właśnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Udało mi się rozwiązać problem jeżeli chodzi o śrubki do Rodków serii R 

Zwykłe śrubki 5mm ( dokładnie 4/9mm) oznaczenie M5 10 gr za sztukę  :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprostu zaznacz sobie to co wystaje nad terminal lub z milimetr niżej i obetnij.  A potem natnij piłką z cienkim brzeszczotem z czoła każdą śrubkę. I będziesz mógł płaskim wkrętakiem dokręcać. 

Mam taki plan ale to jak będę miał trochę czasu wolnego, owszem można przegwintować terminal ale jak się ma pod rękom praktycznie gotowe rozwiązanie to można się pobawić. Lepiej mieć takie stożki niż przewody nie zabezpieczone. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę Was, śrubka dociskowa ma ten sam rodzaj gwintu co ta stożkowa i będzie lepszym rozwiązaniem niż druciarstwo w cięcie i zabawę w jakieś piłowania śrubek żeby mieć możliwość kręcenia. Jakby ktoś nie wiedział jak wyglądają takie śrubki:
http://rc-team.pl/53005-large/ruba-dociskowa-m3-x-3.jpg

Najlepiej zaopatrzyć się w nierdzewki jeszcze, środkowisko auta bogatę jest w wilgoć, która te Waszę przecięte kostropuchy napoi rudą (niestety w negatywnym znaczeniu).

 

Ale róbcie jak uważacie, uważajcie jak robicie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci szkoda 15zl dać na alledrogo i Ci pod sam nos przywiozą to trudno. Drutuj dalej.

Sama wilgoć styknie i cięta ocynkowana śruba łapie naloty. Po to galwanizacja czy inne pierdy sa stosowane żeby nie gniło. Nie mówię że od razu będzie nalot ale po jakimś czasie będzie.

 

P.s. do swojego RF kupowałem na allegro dwa rodzaje m5 na 5mm i 6mm chyba. Zapłaciłem 16zl za 20 śrub. Drogo ale jechać mi sie po pracy nie chciało nigdy, albo zapomninałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daleko mi do drutowania. Sam kupilem piecyk uszkodzony tylko dla tych wkretow. Bo w moim nie bylo jednego. I tu nie chodzi o koszty tylko doradzilem koledze zeby wygladalo to lepiej niz na zdjeciu ktore polazal skoro juz takie rozwiazanie chce zastosowac.

Nawet jesli po dziesieciu latach pojawi sie tam nalot to nie w miejscu styku.

A skoro juz tak fachowo to nie nazywa sie to sruba a wkret.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Wierconko i gwintowanko:-) Tylko gwintownik wykańczający musisz skrócić by mieć pełny gwint. Wkręty dociskowe kupisz w metalowcu ewentualnie mogę Ci podesłać. Ja sobie w czterokanałówce przerobiłem wszystkie terminale. Poproś pana Nakamichi o foto bo u niego mój wzmak obecnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...