Skocz do zawartości

Ocena i wybór zastawu do Passat B5 sedan


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kilka lat temu zaraz po zakupie auta zamontowałem następujące klocki:

radio Alpine CDA-9886R

wzmacniacz Helix B4 Precision

przód Infinity Kappa 65.7CS

sub JL 12W1V2

kondek 1F Hifonics

 

Ale jak wiadomo apetyt rośnie i niedawno nabyłem (jako zestaw):

Nakamichi CD 45Z

Power Precision PCX480

Focal 6w1 + TN51 (brak zwrotnic)

Focal 27KX

kondek 1F Brax

dodatkowo mam do dyspozycji q-dimension Glow 2075, Audison SRX4, zwrotki Focala z serii K2.

 

Chciałbym aby zestaw był dobrze do siebie dopasowany, dobry jakościowo (tzn nie chciałbym zasilać utopi magnatem :) ) ale żeby "w razie potrzeby" mógł nieco zatrząść budą. Muzy słucham bardzo różnej, klocki raczej używki.

 

1 Radio: koniecznie z USB / SD (ew AUX), czasówki, procek, i kolor niebieski/czerwony lub coś co nie będzie się gryzło ze światełkologiką w passacie, mile widziana winda choć niekoniecznie, odpowiada mi design Alpine, Clarion generalnie odpada, zastanawiałem się nad CDA 9835r ale ono nie ma USB, macie jakieś propozycje? Może do obecnego radia dokupić procka i zestaw do kalibracji?

 

2 Wzmacniacze: m.in. z racji braku ori zwrotek Focala oraz rodzącej się chęci aktywnego podziału (chętnie już na radiu) tweetery chciałbym zasilić osobnym wzmakiem, nada się glow 2075 czy szukać czegoś lepszego?

PCX480 ma 2x80W + 1x320W, 6W1 zaś 100W a 27KX 300W - i tu znowu pytanie do Was: zostawić czy lepiej wymienić na osobnego wzmaka na przód i osobnego na suba?

 

3 Przód: raczej zostaje, w planach bi-amping.

 

4 Sub: nie powiem żeby po przesiadce z JL 150W na Focala 300W ciśnienie nie wzrosło i generalnie jestem zadowolony, ale zastanawiam się nad 2 x Infinity Kappa Perfect 10VQ, macie jakieś doświadczenia jeśli chodzi o porównanie jakości Focala i Kappy? Suba skierować do wnętrza auta (mam schowek na narty) czy zabudować w boczek?

 

5 kondek: jeśli zdecyduję się na trzy wzmaki to możliwe że 1F może być za mało, zostawić braxa i hifonicsa czy lepiej wymienić na jeden większy?

 

6 wyciszenie: na przednie drzwi pójdzie dynamat original + pianka GMS, ponadto zakupiłem nieco mat stp silver, pianki GMS i poroso, zaczynam od dachu (z racji tego że w tygodniu malowałem dach i mam już zdjętą podsufitkę), czy wystarczy samo poroso? Nie wiem czy jeśli dam maty na dach to wystarczy mi na podłogę i bagażnik.

 

7 budżet: nie mam jakiejś sztywnej ramy, jeśli mam np kupić radio za 500zł które nie jest tego warte lub radio za 800zł które jest tyle warte to wezmę te za 800zł, ale generalnie po sprzedaży zbędnych klocków i kupnie nowych chciałbym wyjść na 0.

 

Wyszedł mały esej ale mam nadzieję że coś doradzicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Generalnie ciężko ustrzelić radyjko z USB, czasami i jeszcze nie może być to clarion. Jest temat podwieszony o radyjkach z aktywką.

2. Piec na woofer ok - a na tweeter szukał bym coś bardziej jakościowego, mniej brzęczącego od glow.

4. Sam sobie odpowiedź ... co chcesz.

5. Tu to trzeba jeszcze z 6 sztuk przy takiej mocy ;)

6. My też nie wiemy czy ci wystarczy ... Na dach bym dał matę + piankę cieńszą. 

7. ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś z pomorza, odezwij się do Mehow'a. Będzie wiedział jak Ci pomóc, ogarnięty człowiek.


 

 


Radio: koniecznie z USB / SD (ew AUX), czasówki, procek, i kolor niebieski/czerwony lub coś co nie będzie się gryzło ze światełkologiką w passacie
Może bez usb ale za to idealnie pasujące do VW'a a przy tym mające zwrotnicę i czasówki...CDA-9853R.

 

 


kondek: jeśli zdecyduję się na trzy wzmaki to możliwe że 1F może być za mało, zostawić braxa i hifonicsa czy lepiej wymienić na jeden większy?
Wystarczy, daj go możliwie blisko wzmacniacza do subwoofer'a.

 

 


Wzmacniacze: m.in. z racji braku ori zwrotek Focala oraz rodzącej się chęci aktywnego podziału (chętnie już na radiu) tweetery chciałbym zasilić osobnym wzmakiem, nada się glow 2075 czy szukać czegoś lepszego?
szukaj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...