Skocz do zawartości

Autko do ~12k


michal_gol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Też wybrałbym Fabię, z racji tego że najprzestronniejsza i wygodniejsza z oferowanych, może nie najładniejsza, ale nie o tym dyskutujemy.

 

Silnik 1.4 8V to dobre rozwiązanie, aczkolwiek szukaj bez LPG i potem dopłać ew. do zamontowania, w tamtych czasach wiele było montowanych jak najtańszym kosztem, oraz naciskiem na gazownika - Panie za dużo pali, więc zubożali mieszankę - a to wiadomo czym grozi.

 

Ma słabe zawieszenie, ale tanie w naprawach, mówię ze swojego 4 letniego doświadczenia jak taka sztuka latała w naszej firmie, gumy i łączniki i końcówki leciały często, ale też lekko nie miała, odcinek lasów i pól od granicy do Wrocławia pomierzyła, tam gdzie teraz Dolnośląscy kierowcy cieszą się gładką masą asfaltową na tzw. A4. (choć przejazdu po samej A4 juz nie doczekała)

 

Osobiście poszukałbym w DE jakiejś wersji 1.6 lub nawet 2.0 - ale ta ostatnia będzie droga bo głównie w top wersji szła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ibizę 6L fajnie ruda wciąga .... zwłaszcza przednie błotniki.... maskę od strony podszybia też lubi ruszyć. Klapa na łączeniu z szybą też ma tendencje puchnąć. 

Jak już to tylko benzyna.

Moja mama jeździ 6l z 2003 roku z silnikiem 1.4 tdi. Zrobiła już jakieś 180 tysięcy przez 6 lat. Rudej nie widać, silnikowo to tylko rozrząd i eksploatacja. Najsłabszy punkt tego samochodu to twarde, ciągle wybijające się zawieszenie. Akurat ona ma egzemplarz sprawdzony z Włoch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli robisz co najmniej 60km dziennie, to chyba warto rozglądać się za dieslem. Zależnie od tego ile chcesz wydać i jak bardzo zależy Ci na dynamice, możesz się rozejrzeć za fabią/ibizą/polo 1.9tdi, lub 1.4tdi(lub 1.9SDI, czy 2.0+lpg w Fabii I). Dziwne jest to, co piszecie o zawieszeniu... W całym zawieszeniu jest 6 tulei, z czego 4 nigdy nie wymieniałem przez 10 lat użytkowania auta. Jedynie tylne tuleje przednich wahaczy padają w fabii, bo są najgorzej wykonane. Polecam wymianę na te z polo(wytrzymalsze), lub ibizy cupry(pełne, jeżdżę na takich od 4 lat i są jak nowe). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja od siebie dorzucę fiata Grande Punto.

Jakościowo gorzej od ibizy, ale myślę, że trzyma poziom fabii.

Ceny części śmieszne. Silnik 1.4 8v (grzeje się po 2km przy -5stopniach), spalanie ok. 7,5 l w mieście przy normalnej jeździe. Nie jest to demon prędkości, ale silnik dobry do LPG.

Z ogólnych usterek, jakie dotąd wyskoczyły (mam samochód z 2009r z przebiegiem 60tys.) to wymiana łączników stabilizatora, gum stabilizatora, wentylatora kabiny oraz zamka od strony kierowcy.

Komfort nie jest najgorszy jak na taki samochodzik no i kupisz w miarę świeży rocznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ibizę 6L fajnie ruda wciąga .... zwłaszcza przednie błotniki.... maskę od strony podszybia też lubi ruszyć. Klapa na łączeniu z szybą też ma tendencje puchnąć. 

Jak już to tylko benzyna.

jeżdżę 6L już od ponad 4 lat, zero rdzy (chyba pomyliłeś z 6K FL), jeżeli chodzi o zawieszenie to występowały różne tulejki, pełne, krzyżowe i poprzeczne i w zależności od owej tulejki zawieszenie szybko padało, ja po przejechaniu 100tys km wymieniłem tylko raz i są ciągle w idealnym stanie (pełne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżdżę 6L już od ponad 4 lat, zero rdzy (chyba pomyliłeś z 6K FL), jeżeli chodzi o zawieszenie to występowały różne tulejki, pełne, krzyżowe i poprzeczne i w zależności od owej tulejki zawieszenie szybko padało, ja po przejechaniu 100tys km wymieniłem tylko raz i są ciągle w idealnym stanie (pełne).

Wiem co miałem... a miałem seatów kilka, z czego Leona I generacji od nowosci, lakier do dupy, blacha generalnie lipton, a jak nasrał ptak na lakier i zżarło klar, to w ASO Hatlapa (nieistniejącego i się nie dziwię) powiedzieli "Panie my tu auta po gradobiciu odnowione jako nówki sprzedajemy"... 6L kupiłem 6 letnie sprawdzone w ASO nie bite (zderzak był tylko pęknięty), po 2 latach wymieniałem błotniki przednie i maskę... a potem sprzedałem to dziadostwo w pizdu. Inna sprawa, że 1.9tdi 130KM po czipsie po prostu latało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

również mogę polecić fabię I. od niecałego roku używam fabie combi 1,9 101ps i dziennie żona robi podobną ilość km. średnie spalanie na poziomie 4,7-4,9 l/100km póki co jedynie płyny wymieniane i w najbliższym czasie gumy będę robił. jeśli nie potrzebujesz combiaka i nie masz parcia na diesla to poszukałbym takiej fabii z 2 litrowym silnikiem do tego gaz i będzie tanie i bezawaryjne autko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...