Skocz do zawartości

Zwrotka pasywna pod GMS 1929


łuki88
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Będe potrzebował pomocy w niedługim czasie. Otóż kupiłem jakiś czas temu zestaw PowerBass 3xl-60c w Essa na przecenie. Skusiłem się na niego w ciemno znając pochlebne opinie jedynie na temat woofera. Plotki pokrywają się z rzeczywistością :) O ile woofer gra na prawde fajnie to tweeter pomimo kombinacji z l-padami i pod audisonem na wyższych głośnościach jest co najmniej wkurzający i nie nadaję się do wokalu więc postanowiłem go wydalić z systemu.

 

Teraz pytanie jak "to" pociąć? Generalnie mam możliwość zrobienia aktywki i puścić na gmsa małego sony xm ale z opinii wynika że ten tweeter lepiej i łatwiej dać pod pasywkę.

Mógłbym ew. przerobić ori zwrotkę od PB.

 

Jakie ukierunkowanie Gmsów jest najlepsze?

Obecnie słupki mam nakierunkowane tak:

Prawy - lewe ucho kierowcy

Lewy - prawe ucho kierowcy

 

Dzięki i pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tutaj Cie zaskocze.... może i ze mną się nie zgodzą ;) .... przeszedłem na aktywke i wcale nie żałuje... też mam GMS'y 1929 kierunek zblizony do Twojeg (w sumie i tak czasy ustawilem na radiu takze ukierunkowane sa ;) )....góra sie uspokoila po zmianie jednostki sterujacej (Pioneer DEH 8600mp).... miałem też możliwość wpięcia sonego seri xm (nie pamietam dokladnego oznaczenia) góra bardzo wyraźna i dość szczegółowa... także wszystko zalezy tez czego słuchasz i czego poszukujesz ;) pozdr i powodzonka jak cos pisz na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem i pasywnie i aktywnie. W obu przypadkach grało zadowalająco, ale...było jedno ale. Na pasywce zagrał naturalniej i jakby z radością. Na aktywce było wszystko, ale...ale...ale...

Ale z drugiej strony pasywka to koszta, czy warte tego oceń sam. Kierunki... na twarz może nie, ale za mocno odchylone też nie grały dobrze (dużo traciły)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największym problemem jest to że nie miałem do czynienia z aktywką do tej pory:) Może podjechałbym do któregoś z chłopaków z Płocka i byśmy coś razem zdziałali.

Tweetery będe mieć za ok 2 tygodnie i dopiero zaczne działać a w tym czasie podłącze XMa i przeciągne dodatkowe przewody.

Tymczasem dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy już słuchałeś je aktywnie? Bo inaczej to porównanie z niewiadomą. Jak nic Ci nie przeszkadza by tak właśnie podłączyć, to zrób i odpisz :wink:

Ciąłem to i aktywnie 3.15 hz/12db (xm-4520) i pasywnie 2.8 hz/12db (xm-6020, niededykowana zwrotka - w sumie to co próbujesz zrobić) i na mój gust lepiej grało aktywnie bo mam zabawę i mogę zmieniać cięcia w trakcie odsłuchowy. Fakt jak przedmówca zauważył (nie mogłem to określić) że pasywne gra "radośniej" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy już słuchałeś je aktywnie? Bo inaczej to porównanie z niewiadomą. Jak nic Ci nie przeszkadza by tak właśnie podłączyć, to zrób i odpisz :wink:

Ciąłem to i aktywnie 3.15 hz/12db (xm-4520) i pasywnie 2.8 hz/12db (xm-6020, niededykowana zwrotka - w sumie to co próbujesz zrobić) i na mój gust lepiej grało aktywnie bo mam zabawę i mogę zmieniać cięcia w trakcie odsłuchowy. Fakt jak przedmówca zauważył (nie mogłem to określić) że pasywne gra "radośniej" :)

Bardzo podobne cięcia...z nisko cietym wooferkiem... to tez tylko moje zdanie ze aktywnie napedzane jakos lepiej mi leza ;) zapewne zalezy to tez od wielu czynnikow (pieca...radia...muzyki itp itd)... poza tym jak pisze "zmej" przy radiu z mozliwoscia ciec mozemy sobie spokojnie sprawdzac ustawienia nam pasujace ;)...powodzenia w modach :]

 

ps. na poczatku w pasywce mialem zwrotki z zestawu FOCAL Polyglass FAV 1 i graly calkiem przyjemnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wybacz :D... chodziło mi o to ze sporo wnosi do jakosci grania jednostka sterujaca... nie powiedzialem ze filtry nie sa wazne ;) w kazdym razie kolega "

łuki88

 jak pisal wyzej zarzuci oryg. zwrotki od zestawu PB i sam oceni co pasi czy przeskoczy na cos innego... powodzonka peace :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...