Skocz do zawartości

Budowa zestawu jakościowego....


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam taki problem, zmieniłem auto a sprzęt zostawiłem

Poprzednie auto był to Sedan, sprzęt który posiadam:

 

Radio:

CLARION DXZ588RUSB

Głośniki przód:

Powerbass L6C

Wzmacniacz przód:

Rockford Punch 60x2

2x30W przy 4ohm i THD 0,05%

Skrzynia:

Rockford DVC z głośnikiem RFP-1212

2x4ohm 400W RMS 30cm

Wzmacniacz sub:

CRUNCH MXB-1000 BLACKMAXX

Monoblock o mocy:

1x550 4ohm

1x800 2ohm

1x1000 1ohm

 

W sedanie grało to średnio.... bass był dudniący, nie grało to najlepiej, może dlatego że to sedan...

 

Teraz mam Mercedes c-klasa W203 kombi...

 

Chciałbym abyście mi powiedzieli jak to wszystko zestroić, ewentualnie co kategorycznie muszę zmienić.

 

Jedynie co mnie ciekawi, a nigdzie nie mogę konkretów znaleźć:

 

1. Nie mogę się zdecydować na kable głośnikowe, poprzednio miałem najtańsze...

Niby są kable OFC ale jedne są srebrzone itd ceny zaczynają się już od 3,50pln za 2x2,5mm ale są też stinger za 16pln

Jaki kabel RCA.

Jeśli można to dajcie konkretne modele kabli, tych z wyższej półki ale żebym nie spadł z krzesła

2. Jaka grubość kabli głośnikowych?

tweeter 1,5mm ,głośnik 16cm 2,5mm, ale czy do zwrotnicy dać 3,5mm czy wystarczy 2,5mm?

3. Wzmacniacz na przód mogę wcisnąć nad nogi pasażera ale będzie blisko dmuchawy....

Gdzie dać lepiej wzmacniacz? czy ciągnąć kable do bagażnika czy lepiej umieścić go najbliżej przodu...

4. Sub rockford jest w skrzyni zamknietej z płyty wiórowej, sam wygłuszyłem go gąbką akustyczną...

Moje pytanie, jaką zrobić zabudowę aby głośnik grał super, bo na razie dudni i nie gra super mimo dobrej mocy, może dlatego że był w sedanie...

 

 

Aha co do muzy.... to w zasadzie wszystko.....

Najbardziej muza w stylu ATB mam kilka płyt i mają duzo klimatycznej muzy...

Ale głównie słucham techno, manieczki itd...

Ale jak mi się ulewa techno to słucham fill :) kombi itd

Ale od czasu do czasu i pank rocka lubie posłuchać :P

 

A bas lubię taki dość niski i miękki....

 

Trochę sie rozpisałem ale mam nadzieję że jakoś zrozumiecie moje pytania....

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedewszystkim zmienił bym wzmak pod suba, później zestaw przedni. Tego RF'a wsadziłbym w małą skrzynię zamkniętą. Kabelki polecam standardowo ( a co lubię tą firmę, a jest mało znana) macroma, spokojnie starczą 1,5 mm2 i na woofery i tweetery, ale jak chcesz mieć spokojne sumienie i słuchać porad kablarzy to daj 2,5 mm2 na wooferki. Teoretycznie im wzmacniacz bliżej aku tym lepiej, bo krótsze kabelki. A jak to zestroić to na odległośc mało można zrobić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedewszystkim zmienił bym wzmak pod suba, później zestaw przedni. Tego RF'a wsadziłbym w małą skrzynię zamkniętą. Kabelki polecam standardowo ( a co lubię tą firmę, a jest mało znana) macroma, spokojnie starczą 1,5 mm2 i na woofery i tweetery, ale jak chcesz mieć spokojne sumienie i słuchać porad kablarzy to daj 2,5 mm2 na wooferki. Teoretycznie im wzmacniacz bliżej aku tym lepiej, bo krótsze kabelki. A jak to zestroić to na odległośc mało można zrobić.

 

Witam

Dlaczego muszę wymienić przednie głosniki???

Bardziej zamienił bym na mniejszy sub.... bo w kombi to trochę może narobić hałasu...

Pozdrawiam i czekam na inne pomysły :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wiesz lepiej no to droga wolna

 

system z przodu średnio się ma do zestawu jakościowego

 

źle mnie zrozumiałeś....

Pytam własnie dlaczego?

Bo wybrałem te BP bo wszyscy się nimi zachwycali, a teraz otrzymuje info że powinienem je wymienić....

Jeszcze jak by ktos mógł podać inne proponowane przewody głośnikowe bo te co podał "stefanb" nie są zbyt łatwo dostępne....

 

Jeśli wymienić to na jakie? i czy potem znowu nie będę musiał wymieniać przedniego wzmacniacza...

 

[ Dodano: 2009-03-09, 16:20 ]

Witam ponownie....

Może inaczej zadam pytanie.....

Chcę to co mam podłączyć jakoś "profesjonalnie"

Miałem te PB w poprzednim aucie i grały jak dla mnie dosyć przyzwoicie....

Jedynie jak dodałem suba to jakoś była nie najlepsza, bass był opóźniony dudniący itd...

A więc dlatego zdziwiłem się że muszę zmienić przedni zestaw.

 

Problem suba chciałbym na razie zostawić na później.. bo podejrzewam że że problem tkwi w obudowie (raczej na pewno...)

A od razu pytałem, bo chciałem usłyszeć czy ten sub nie jest za mocny do pozostałego zestawu....

Jeśli wogóle nie pasuje to go zmienie... ale to jak mówię zostawmy na później.

 

Motam się nad wyborem kabli głośnikowych, może podam linki do kabli, a Wy byście mi powiedzieli czy za bardzo świruje, czy warto takie coś założyć?

Aha i jeszcze z tą grubością kabli wzmacniacz-zwrotnica, nigdzie nie ma info czy ma być tej średnicy co woofer, czy ma być grubszy.

 

Kable głośnikowe 2,5:

 

zwykły DIETZ

niezwykły DIETZ

Magiczny z żyłą basową

W fajnej izolacji

jeszcze jeden magiczny

 

Kable 1,5:

Dietz

prolink

 

Kable sygnałowe:

najtańszy

średni

high end

 

ten ostatni jest króciutki ale wzmak będzie z przodu a więc tyle mi styknie, a cena do przyjęcia

 

 

Chodzi mi o to czy takie kable wogóle mi są potrzebne, czy wystarczą kable po 3,50pln OFC najtańsze.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jak by ktos mógł podać inne proponowane przewody głośnikowe bo te co podał "stefanb" nie są zbyt łatwo dostępne....

 

Polecam Eagle cable skyline , dobrze sie uklada i bedziesz mial je na dluzej , gdybys zdecydowal sie ulepszac zestaw.

Maja tez calkiem fajne sygnalowki i nazywaja sie MC 60 :)

 

 

Chcę to co mam podłączyć jakoś "profesjonalnie"

Miałem te PB w poprzednim aucie i grały jak dla mnie dosyć przyzwoicie....

Jedynie jak dodałem suba to jakoś była nie najlepsza, bass był opóźniony dudniący itd...

A więc dlatego zdziwiłem się że muszę zmienić przedni zestaw.

 

Skoro podoba ci sie to jak graja te Pb , to je zostaw, skup sie na subwooferze ... kolega po prostu chcial ci uswiadomic ze nie sa to glosniki wysokich lotow i "haj endu" na nich nie zbudujesz :hyhy:

 

Aha i jeszcze z tą grubością kabli wzmacniacz-zwrotnica, nigdzie nie ma info czy ma być tej średnicy co woofer, czy ma być grubszy.

 

2,5 mm spokojnie wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuryś dzięki za konkretne info :P

 

Co do kabli to naczytałem się na necie i wybiorę firmę KLOTZ

To te co opisywałem że w fajnej izolacji

Na tweetery dam 1,5mm KLOTZ (jest na innej aukcji za 6pln za metr)

Woofer dam 2,5mm KLOTZ

I sygnałówkę dam tez KLOTZ

 

Poczytałem w necie o tej firmie i mają dobre zdanie o niej...

 

Zamontuję i dam znać jak gra... chyba że ktos mi je odradzi :P

Potem doradzicie mi co zrobić z subem i wzmacniaczem

 

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam więcej jak 2mm2 bym nie pakował z kwestii ekonomicznych. Nic na pewno się nie polepszy a i może być z grubszym kablem problem z przeprowadzeniem przez przelotkę do drzwi szczególnie jak jest tam kostka i pełna elektryka w drzwiach (szyby, lusterka).

Osobiście daje 2mm2 na woofer`y 200W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co do zestawu to zamówiłem już kable do przodu

 

Ale pojawił się nowy problem... wygłuszenie drzwi.

Zdjąłem tapicerkę i wyciszenie poszycia zewnętrznego jakoś da sie wykonać....

Ale poszycie wewnętrzne ma kilka dziur w które wchodzi trochę tapicerka...

Jest też poduszka w drzwiach przykręcona do drzwi.

 

Jeśli nie pozaklejam wszystkich dziur to nie uzyskam dobrego efektu???

Czy żeby uzyskać prawidłowy efekt, to cała komora musi być dobrze zaklejona.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy te duże dziury trzeba najpierw zakryć jakąś blachą, czy wystarczy dziurę zakleić matą???

Teraz pytanie tylko proszę nie krzyczeć :]

Wyklejać drzwi wystarczy soudalem dekarskim?

Czy tylko Dynamat wchodzi w grę?

Czy można zrobić operację mieszaną, czyli dziury i za głośnikiem dynamat, a reszta soudal???

Proszę o każdą opinię, najlepiej z wyjaśnieniem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garuch, wszystko zależy od budzetu! jesli mozesz pozwolić sobie na dynamata... jesli nie to moze być mieszanie... wszystko zależy ile chcesz poswiecić na to kasy, z mojego doswiadczenia soudal daje rade :]

 

[ Dodano: 2009-03-12, 22:20 ]

Czy te duże dziury trzeba najpierw zakryć jakąś blachą, czy wystarczy dziurę zakleić matą
zalezy jakich wielkosci masz te dziury. warto dać jakieś wzmocnienie, nie koniecznie mus to byc blacha, moze byc to jakis płaskownik na nicie, albo przykrecony wkretem. ogólnie chodzi o to zeby wytłumienie miało swoje podłoze, zeby miało czego sie trzymać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc mam jasność.. a w zasadzie ciemność.

 

1. soudal - 120pln całość (czyli wewnątrz i na zewnątrz)

2. Vibroplast - 260pln ( dwa opakowania czyli 16mat) - przy tej ilości mat można gdzieniegdzie zrobić podwójnie

3. Bimat Standard 280pln (dwa opakowania czyli 12mat - ale czy wystarczy?? )

3. Vibroplast do środka i dynamat na szkielet drzwi - 370pln

 

I chyba pozycja nr. 2 wyjdzie najrozsądniej, czyli cena i jakość..... ewentualnie pozycja 3 , bo 4 to już hmmm chyba większej różnicy nie odczuję.

 

Dajcie znać

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh

naczytałem się jak dziki o matach....

A więc soudal i dynamat odpadają.... z powodu ceny :P

Wybieram średnią półkę, czyli STP Vibroplast....

Tylko teraz pytanie....

Czy kupić dwie paczki Vibroplast 16 arkuszy

Czy kupić jedną paczkę vibroplast 8 arkuszy i jedną paczkę bimast standard l(6 arkuszy) lub bimast super (5 arkuszy)

czy przy którejś kombinacji nie braknie mi maty?

 

Bo o różnicy miedzy matami STP nie mogę znaleść informacji, czym się charakteryzują.....

 

Sorki że zanudzam, ale chcę zrobić wygłuszenie dokładnie, aby były przygotowane na większy (lepszy) zestawik jak BP mi się znudzą.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mnie zastanawia

to nawet nie ma co się zastanawiać! :wstyd: zmierz sobie drzwi, oblicz ich powierznie i będziesz wiedział! potem możesz to pomnożyć x2(zewnątrz i wewnątrz), ewentualnie kupujesz ciut więcej żeby powyklejać w niektórych miejscach podwójnie. wtedy będziesz miał pewność ile potrzebujesz a nie zadajesz pytanie na forum :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Dzięki za informację :) wszystkie odpowiedzi nawet krytyczne dały mi do myślenia :)

A więc tak... kable już kupiłem, wygłuszenie będzie vibroplast i splen 3004 do środka, na stelaż drzwi Dynamat extrem i vibroplast....

W przednie drzwi mam zamówione obudowy i dystansy z MDF... wzmak rockforda już założony... na razie głośniki zostaną PB ale będą do zmiany w późniejszym terminie....

 

Teraz sub... głośnik zostaje, będę wkładał go w obudowę zamkniętą, jeśli macie namiary kto mi wykona profesjonalnie z wygłuszeniem to dajcie znać.

 

Teraz wzmak do suba?

Co polecacie w granicach 400pln tak abym był zachwycony :)

Na oku mam:

ALPINE 3544 - 350pln - ale czy nie zamało mocy?

ALPINE MRV-1000 - 550pln troche drogo... ale może się coś utarguje...

Hifonics Atlantis X - 440pln

SoundStream XT-480.2 - 499pln

Orion 4002 - 550pln też drogo

 

Wszystko oczywiście znalezione na aukcjach...

 

Może coś doradzicie innego, tak aby opanował mój głośnik ktory potrzebuje mocy i zarazem dobrego tłumienia i dynamiki...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...