Skocz do zawartości

Pioneer KEH-7400R awaria panelu


MichuPG
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od pewnego czasu mam problem z moim w/w radiem,mianowicie,pewnego razu podczas słuchania muzyki panel zgasł. W nocy jeśli dobrze się przyjrzeć to widać,że panel działa (wszystko wyświetla normalnie,ale baaardzo delikatnie,podczas dnia nic na nim nie widać). Co może być przyczyną awarii? Wyczytałem,że problemem może być przetwornica,umieszczona w tym modelu na kablu z tyłu radia. Jak można sprawdzić,czy to jej wina?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dopisać,że rozbierałem radio i panel w domu,taśma wygląda na sprawną (wygląda - żadnych przetarć czy przecięć). Samą przetwornicę dobrze zabezpieczyłem przed włożeniem radia do samochodu.. Nie mam pojęcia w czym leży problem,w dodatku zdziwił mnie fakt,że informacje wyświetlane na panelu zostały bardzo przyciemnione,wszystkie funkcje panelu nadal sprawnie działają... Może przez przypadek coś kliknąłem i panel się przyciemnił? Nie znalazłem odpowiedzialnego za to przycisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

padła folia el najprawdopodobniej i przywiera przetwornicę (piszczy głośno ?)

 

włóż tę http://www.conrad.pl/Folia-elektroluminescencyjna,-60-110-V,-25000-h,-400-1500-Hz,-138-x-34-mm,-bia%C5%82a.htm?websale8=conrad&pi=184084 (trzeba ją tylko przyciąć lekko)

 

http://www.fiat-forum.ch/index.php?page=Thread&threadID=8381 tu macie step by step

 

zrobiłem tak dwa dex'y 99 i wszystko pięknie działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie,nie - nic nie piszczy :) Próbowałem sposobu z przytrzymaniem klawisza function na wyłączonym radiu ( podobno otwiera to ukryte menu radia - ustawienia jasności) ale niestety nic to nie dało. Znalazłem też informację,jakoby pomarańczowy kabelek z kostki radia odpowiada za ściemnienie panelu podczas włączania świateł mijania. Jutro sprawdzę dokładnie jak to wygląda. Zawsze lepiej sprawdzić wszystkie możliwe opcje przed wymianą w/w folii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...