Skocz do zawartości

RE Audio XXX6.5C - ktokolwiek słyszał, ktokolwiek wie :)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po dłuższym czasie nieobecności, powiązanym z pracą na projektach zagranicznych, licznymi wyjazdami w różne części Europy :)

Zmianiam w koncu auto i od razu chciałbym troche świeżości w audio wprowadzić, w sekcji przedniej :)

I od razu mam pytanieczy ktoś słuchał te potworki ? RE Audio XXX6.5C

Czy taki zestawik potrafi zagrać sporą kulturą, jakościwo, przyjemnie ? Czy te 150 rms od re audio dadzą się poczuć bardziej niż HSK 125 rms. Jak wiadomo nie od dziś same rmsy nie wiele znaczą i róznica 25rms przy wooferze 165mm nie są specjalnie zauważalne ;)

Jest sens się w to ładować wg Was jak sie chce połączyć przyjemne i mocne przesiadając się w koncu z HSK :) ?

pzdr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem go w cabrio w panelach drzwiowych bez suba w bagaju i po zamontowaniu wszystkiego i odpaleniu okazało się że sub jest kompletnie zbędny. Dół jest tak potężny jakby w drzwiach siedziały jakieś głośniki o średnicy 25cm. Więc jeśli zależy Ci na potężnym dole to wybór trafiony w 100%. W sumie poprzednicy dobrego użyli określenia..... woofer to potwór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Ktoś jeszcze testował te głośniki?

Woofer wiadomo że wymiatacz każdy zachwala, jak tweeter i oryginalna zwrotka? Szukam zestawu który poradzi sobie bez suba w dużym coupe. Napędzane by były uDimem ProX 500.24 AYA w mostku 2 ohm raczej bo podobno mają duże zapotrzebowanie na papu :D  

Ilość kanałów:                                          4

Moc wyj. RMS/4Ω, nap. zasil. 12V:          4x75W

Moc wyj. RMS/2Ω, nap. zasil. 12V:          4x100W

Moc wyj. RMS/1Ω, nap. zasil. 12V:          4x125W

Moc wyj. RMS/4Ω, nap. zasil. 12V:          2x200W (mostek)

Moc wyj. RMS/2Ω, nap. zasil. 12V:          2x250W (mostek)

 Pasmo przenoszenia (-1dB):                    5Hz – 30kHz

Maksymalny poziom zniekształceń THD:  0,05 %

Sygnał/Szum (S/N Ratio IHF-A):                95 dB

Separacja kanałów:                                  75 dB

Czułość wejściowa:                                 150mV – 6V

Impedancja wejściowa:                            47 kΩ

Współczynnik tłumienia:                          >300

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kobiety też są ok :) , nie wiem tylko co ma wnieść ta opinia ? Napisz coś więcej !

 

To może podaj przykład lepszego zestawu zastępującego suba w bagaju i grającego tak dynamicznie. Przewaliłem trochę systemów w podobnej kwocie i żaden nie dawał tyle frajdy co RE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zależy czego oczekujesz .

 

chcesz grać bez suba ? Jak wygląda reszta prócz pieca który się nie nadaje na te woofery :)

 

 

Aktualnie mam Dotech Ovation 6 nie są basowe zbytnio, wolałbym żeby jakością nie odstawały 'bardzo mocno' , tak bez suba niestety jak to coupe - bagażnikiem nie grzeszy a siedzenia tylne wole zostawić :) Reszta to Pionek 80PRS, ten u-Dim ProX no i pewnie te Re Audio 6.5C wleci. Czemu wzmacniacz nie nadaje się?

Pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może podaj przykład lepszego zestawu zastępującego suba w bagaju i grającego tak dynamicznie. Przewaliłem trochę systemów w podobnej kwocie i żaden nie dawał tyle frajdy co RE.

AS Phase i Helon tłuką okrutnie , dość podobnie do RE , R6a porządnie zaaplikowane także basują ostro . Każda odmiana 18 Scana zjada zejściem i kickiem te RE . Jest sporo glośników które dobrze zaaplikowane podołają fajnie bez suba .

 

ps. Dynamiki tym re to akurat najbardziej brakuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kolego opowiadasz takie bzdury których nawet nie chce się czytać. Miałem zarówno R6A, MS6A jak i Helona i jeszcze paręinnych systemów w cabrio gdzie nie było możliwości montażu suba żaden z powyższych systemów które podałeś nawet nie dorównuje RE pod względem zejścia oraz dynamiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kolego opowiadasz takie bzdury których nawet nie chce się czytać. Miałem zarówno R6A, MS6A jak i Helona i jeszcze paręinnych systemów w cabrio gdzie nie było możliwości montażu suba żaden z powyższych systemów które podałeś nawet nie dorównuje RE pod względem zejścia oraz dynamiki.

to że ty je miałeś i nie grały wcale mnie nie dziwi , ale w innych aplikacjach sprawdzają się wyśmienicie , RE ma bardzo dużo zejścia , ale mniej kicka imało dynamiki :) , bo nie wiem co  masz na myśli pisząc to pojęcie , ale są wolne i mało dynamiczne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...