Skocz do zawartości

Montaż monitora podwieszanego - prośba o radę


matt79
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jako że w tej materii (montaż monitora podwieszanego) jestem mało doświadczony, zwracam się z prośbą do osób bardziej doświadczonych z prośba o radę,

Mianowice - chciałem (jak już wspomniałem) zamontować Córci  monitor podwieszany do Renault Espace 2008r. (wersja krótka bez panoramy),

Dotychczas myślałem, że stelaż monitora przymocuję do centralnego wzmocnienia dachu (belki, szyny itd...),  które moim zdaniem miało przebiegać między słupkami (bez demontażu podsufitki). 

Jak się okazało (a sprawdziłem to "organoleptyczne" po zdemontowaniu lampki oświetleniowej przez otwór szczytówką od wędki), że w miejscu w którym interesowałby mnie montaż nie niewspominanego wzmocnienia a tylko połać dachu i podsufitka. Belkę wzmacniającą wyczułem znacznie dalej w okolicach praktycznie przednich słupków lub troszkę bliżej,,,,

Teraz moja prośba: czy montaż przedmiotowego monitora na samej podsufitce zda egzamin ? podsufitka wydaję się dość sztywna, ale czy wystarczającą....?

Za wszelkie sugestie podpowiedzi będę wdzięczny,

Pozdrawiam  i dziękuje.

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie nie powinno być problemów, jednak ja osobiście bym dał kawałek blachy pomiędzy podsufitke a dach (największy jaki się zmieści ) aby się monitor nie wyrwał i nie bujał i ewentualnie przykleić go czymś do dachu podczas wkładania całości (np klej w tubie do pistoletu do szkła (dobrze trzyma, elastyczny i zawsze można odciąć))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie tego się najbardziej obawiam, że przy ewentualnej kolizji może narobić sporo krzywdy.

Patent z przyklejeniem podstawy z mdf'u brałem (i biorę) pod uwagę - chociaż szukam sposobu bez demontażu podsufitki (trochę sporo roboty - ale cóż jak trzeba będzie

 

na samej podsufitce dość ryzykowne - przy zderzeniu może kogoś trafić - bo z podsufitki wyrwie,

ja bym zdjął podsufitkę - klej montażowy i kawałek płyty mdf przyklejasz do dachu i masz do czego się przykręcić - tylko trzeba uważać na długość wkrętów:)

 

...).

pzdr 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszelkie podpowiedzi.

Szczerze mówiąc mocno mi się nie chce zdejmować całej podsufitki (strasznie dużo z tym roboty w Espace). Chyba pójdę na łatwiznę i wytnę w podsufitce otwór wielkości stelaża od monitora. Dotnę z mdf'u dokładnie takiej samej wielkości jak w/w stelaż "podkład" z mdf'u i przykleję go do dachu. Przed przyklejeniem wspomnianego  mdf wyfrezuję w nim coś na kształt dwóch prowadnic, w które po przyklejeniu wkręcę poprzecznie dwa  długie aluminiowe płaskowniki (coś na wypadek gdyby mdf z monitorem się odkleił - zestaw wówczas miałby na nich "zawisnąć" na podsufitce (chyba za bardzo kombinuję :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeżeli komuś moja sugestia się przyda to wyjątkowo nie polecam Pattex Fix Extreme Total - niestety przykleiłem jednocześnie robiąc próby, które wyjątkowo zachwiały moją pewność - kruchy- słaba elastyczność, przyczepność  itd.....  moim zdaniem klej do wklejania szyb znacznie lepiej zdałby egzamin w w/w zastosowaniu...

No cóż będę obserwował - ewentualnie przykleję raz jeszcze na inny klej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...