Skocz do zawartości

Bi-amping Helixów DB62.1?? Dobry pomysł??


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie mojego przedniego zestawu. Posiadam Helixy DB62.1 i chcialbym je jakos ciekawie zasilic by wyciagnac z nich jak najwiecej. Jako że nie chce wydac duzo kasy na piecyk pomyslalem nad jakims starym soniaczem z serii xm. W oko wpadł mi XM-3040F. Jako że jest to czterokanalowka mam pytanie czy bi-amping tych Helixow pod tym wzmacniaczem to dobry pomysł? Czy te Helixy nie sa przypadkiem zbyt slabe na takie zabiegi? Jesli to nie ma sensu to jaki używany wzmacniacz do 250-300zł byłby fajny do tych Helixow. Z góry dzieki za odpowiedzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chcesz wyciagnac wszystko z tych helixow to ten soniak bedzie za slaby, ma 30rms, szukaj sonego albo starej alpinki tak 50 - 60rms. Ja pod swoje helixy podlaczylem alpinke 3525, wokal sie poprawil, i (co mnie zadziwilo :hyhy: ) pojawil sie bas, potrafia teraz zagrac glosno, i dosc mocno bez zadnych przesterow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje helixy grały natomiast pod signat roc 1. 2x60w rms. następnie udało mi się wygrać aukcje z sony xm6020 i to za jedyne 160zł :hyhy: też 2x60w rms, no i zdecydowanie żwawiej zagrały pod soniaczem, kick też sie poprawił chociaz moc niby ta sama

także taki sony xm tylko minimum 50-60w rms albo albo tak jak ci radzi apoc, jakaś alpinka starej serii o podobnej mocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że się nada. Przecież w mostku ma 2x80 RMS. Do tego przy 12V i THD 0,005%. A obsługując każdy głośnik oddzielnie 30w zupełnie wystarczy. W zestawie przednim o jakość walczymy, a to są jakościowe waciki. Pomijam fakt w jakim stanie jest ten wzmacniacz [wiadomo jak to na aledrogo bywa ]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...