Skocz do zawartości

jaki tweeter?


sober
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to pociąć musisz sam sprawdzić aczkolwiek są ogólnie przyjęte prawidła

 

Polecam lekturę http://diyaudio.pl/content.php/41

 

Co prawda są różnice między cieciami aktywnymi i pasywnymi ale dobór częstotliwości podziału odbywa się w ten sam sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...

Podepnę się pod temat bo też poszukuje tweeterów w przedziale cenowym jak kolega który temat założył i z podobnymi wymaganiami, dodam że radio to też 9833r, tyle że mam już woofery i zwrotnice  zestawu Dego ST, zastanawiam się czy kupić tweetry Dego, czy może DLS UP1C, lub moze coś z tej stronki gdzie sa Wavecor, Tang Bang, ale brak mi osłuchania i chciałem się was poradzić. Co do wielkości samego tweetera to jestem mocno elastyczny, tzn. może być 19,20 mm ale 30 też się spokojnie zmieści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

SB Acoustic SB29RDNC

http://www.sbacoustics.com/index.php/products/tweeters/sb29rdnc-c000-4/

 

Ktoś, coś?

Jak to gra? Jak scany czy inaczej? Bo to ponoć firma założona przez inżynierów ze scana?

 

W aucie ktoś to już zamontował  :)

 

http://escrox.free.fr/1245azq84/quecha2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie ukierunkowany ten tweeter :) Odnosnie wejvów i ich ciecia u mnie jako tako brzmia cięte III rzędem 4.0 - 5.0 kilo. Woofer II rzędem 2.0kilo. PRzy cieciu tweetera na 4.0 średnie troche za bardzo dra japę. Przy cieciu na 5.0 kilo przy tych samych ustawieniach woofera jest oki, ale czasem jakby brakowało czegoś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


SB Acoustic SB29RDNC
http://www.sbacousti...b29rdnc-c000-4/
 
Ktoś, coś?
Jak to gra? Jak scany czy inaczej? Bo to ponoć firma założona przez inżynierów ze scana?
 
W aucie ktoś to już zamontował 

 

Z tego co się orientowałem (bo swego czasu też mnie interesował) to wszystkie opinie się w miarę pokrywały. Tweeter bardzo "poprawny" technicznie, radzi sobie dobrze w górnych partiach, nie ma tendencji do ocieplania, ale też nie ostrzy. W aucie to jednak inna historia, a tutaj nikogo opiniotwórczego nie znalazłem ;)

 

@lukaszLDZ jak Ci Wavecor ostrzy przy 4k/III rzędem to problemu bym szukał gdzie indziej niż osądzał głośnik ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22mm wavecory? :zdziwko:

30mm wavecory

 

Mamusa - nie ostrzy, bron boże - tylko dziwnymi średnimi gra :) Domyślam sie, że to kwestia woofera - CFS bardzo fajny głośnik, ale obstawiam, że to on gra taką dziwna specyficzną średnicą. Najlepiej gra on cięty 2.0/II rzędem i fajnie zgrywa sie z wejvem ciętym własnie 4.0/III rzędem, ale problem to właśnie za dużo średnicy takiej dziwnej i obstawiam właśnie z woofera. Z kolei jak obetnę woofer na 1.6/II rzędem ( najładniejsza średnica z tego woofera to właśnie II rząd)  to brakuje tego wykończenia :) i ciężko trafić.

 

BTW znam osoby, które za ta specyficzna srednice obwiniają wzmak lub radio które posiadam, ale watpię szczerze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, bardziej ograniczenia zwrotki aktywnej w radiu mają tu znaczenie.

Pasywką pewnie by się dało "plynniej" to pociąć.


 

 


Z tego co się orientowałem (bo swego czasu też mnie interesował) to wszystkie opinie się w miarę pokrywały. Tweeter bardzo "poprawny" technicznie, radzi sobie dobrze w górnych partiach, nie ma tendencji do ocieplania, ale też nie ostrzy.

 

No a ja z kolei gdzieś czytałem, że ma tendencję do brzmienia "sucho".

Więc raczej nie jest to kierunek "morelowe ciepełko", ...  :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Hmm, bardziej ograniczenia zwrotki aktywnej w radiu mają tu znaczenie.

Sugerujesz zrobić pasywkę pod sama górę czy zmienic źródło tj. radio które ta zwrotkę ma "lepszej jakosci" o ile mozna w tym aspekcie w ogóle mówic o zwrotce aktywnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Broń Boże radia nie zmieniać, sugeruję zrobić dobrą pasywkę na cały przód. Na samą górę to dla mnie taki półśrodek.

Chodzi o to, żeby fajnie połączyć WF i TW. Pomierzyć, podumać, zgrać fazowo... i będzie miód, malina.

 

Ostrzące 9833 to wg mnie bzdura totalna.  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomo, juz to przerabialem... :-)

Przymulony to jest taki clarek 788. Chodzilo mi o to ze nie każdy zrozumie sarkazm Raadka.

9833 na pewno nie jest przymulone ani ostrzące. W tym kontekście powiedzmy, że jest neutralne ;-)

No ale nie róbmy już OT w temacie o tweeterach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...