Skocz do zawartości

Zakup Laptop Lenovo Z510!!


lolas123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Przymierzam się na zakup laptopa Lenovo z510 i tutaj pytanie do was,mam upatrzony taki jak w linku:

 

http://allegro.pl/lenovo-z510-i5-4200-2x3-1ghz-8gb-1tb-ssd-gt740-2gb-i4551668238.html

 

Co o nim powiecie? Czy ktoś miał taki? jak się sprawuje itp itd, i czy ewentualnie gdzieś można kupić taniej?  i ewentualnie z windowsem 7.Najlepiej czarny z zewnątrz.Raczej do rożnego użytkowania, internet, czasem w jakieś nowsze gry też by się pograło. Czytałem również dużo opinii na jego temat ale chcę też poznać zdanie forumowiczów.

 

Z góry dzięki za jakieś informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie spoko ale nie widzi mi się dysk. Pchaj się w ssd zwykłe a nie hybrydy, obecnie ceny poszły mocno w dół i da się już coś wybrać. Taka hybryda to może jest dobra do xp choć i tam 8gb to mało pamieci, a dla win7 te 8gb to już w ogóle kanał... Poza tym wg mnie jak byś dobrze poszukał to nawet z i7 byś coś kupił, ja mojego z500 prawie rok temu upiłem za 2700 z i7 i podobną resztą flaków... A no i matryca: nie widzę wzmianki czy to mat zy błyszcząca, jak z błyszczącą to ta cena jest już chora;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten model wyposażony jest w matryce matową. A cena nie jest przesadzona. Za tyle chodzą. Sama konfiguracja zła nie jest chociaż GeForce 740 dupy nie urywa. Co do dysku sshd to tak jak piszę csbiczek. Lepiej ssd plus hdd niż taka hybryda. Różni się tylko tym od zwykłego hdd że cache zamiast 16mb/32mb ma 64mb. Średnie z tego przyśpieszenie. I jeżeli dobrze rozumiem dołożyli najtańszy ssd 8gb na msata jako cache sprzętowy... Gra niewarta świeczki. Ale można go wymienić na 64gb na msata, wrzucić na niego system i już dobrze będzie to śmigało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż to;) A jeśli nie potrzeba dużo placu to po prostu ssd i tyle;) Ja wymieniłem ostatnio u siebie mniejszy ssd plus 1tb zewnętrzny na 250gb OCZ(dałem niecałe 400zł za używkę z tym że wybrałem jeden z szybszych). obecnie mam prawie 100gb wolnego miejsca i jest git;) Jakiś czas temu kupiłem 300gb ssd intela za lekko ponad 300zł więc wg mnie ceny i pojemności dysków ssd są akceptowalne:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8GB flasha w tym dysku to coś w rodzaju bufora przechowującego pliki, do których komputer najczęściej się odnosi. Nie jest to przestrzeń dostępna dla użytkownika, o tym co się znajdzie na SSD decyduje kontroler dysku. W pewnych sytuacjach działa to całkiem sprawnie, chociaż jak koledzy wyżej polecam prawdziwy SSD. Czarnych kolorów nie ma. Z W7 jedynie w konfiguracji bez systemu + system dodatkowo. Polecam raczej sprawdzonych sprzedawców np. X-KOM jeśli chodzi akurat o Lenovo. Notebook godny polecenia, solidnie złożony, w tej cenie warto.

 

 

 


I jeżeli dobrze rozumiem dołożyli najtańszy ssd 8gb na msata jako cache sprzętowy... Gra niewarta świeczki. Ale można go wymienić na 64gb na msata

 

Źle, ten model nie ma mSATA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

notebook nie ma drugiego slotu na dysk

Więc albo kupisz mały SSD i bedziesz non stop narzekał że mało miesca, albo dorzucisz spory SSD za sporą kasę albo bedziesz sie bawił w podpinanie zewnętrznego dysku co jest uciązliwe.

Kazde rozwiazanie ma swoje plusy i minusy

ja bym został przy tym dysku co jest.

Wiadomo SSD fajna sprawa ale od zawsze wszyscy korzystali ze zwykłych dysków i się dało pracować. A teraz nagle bez SSD nie podchodz... przesada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo SSD fajna sprawa ale od zawsze wszyscy korzystali ze zwykłych dysków i się dało pracować. A teraz nagle bez SSD nie podchodz... przesada.

 

Niby tak, ale wiesz jak jest - kiedyś nie było "czasówek" i też wszyscy słuchali :) Ponadto w każdej reklamie trąbią jaki to szybki, wydajny komputer za jedyne xxx zł. Może i wydajny ale w obliczeniach, podczas gdy "przeciętny" użytkownik worda, media playera i przeglądarki internetowej zwyczajnie czyta pliki z dysku, a obliczenia jakie przy tym wykonuje komputer robią dzisiaj bez problemu nawet telefony. Tymczasem SSD w sposób widoczny z punktu widzenia "zwykłego" usera przyspiesza działanie maszyny. Nie mówię, że nie da się bez tego żyć, ale już omawiana "hybryda" wpływa pozytywnie chociażby na czas uruchamiania systemu. A na czasie wszystkim zależy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello.

 

Więc albo kupisz mały SSD i bedziesz non stop narzekał że mało miesca, albo dorzucisz spory SSD za sporą kasę albo bedziesz sie bawił w podpinanie zewnętrznego dysku co jest uciązliwe.

 

Ja to widze tak:

Mam maly 64 gb ssd w lapku dla komfortu pracy.

Trzymam tam wyłacznie bierzące dane a ważne zgrywam na zewnętrzny dysk

podpinany jedynie na czas robienia backup-u.

Dlatego że już kiedyś mi zdychały hdd i traciłem ważne dane,ssd tez mi padł 2 lata temu. Dlatego na lapku waznych danych nie trzymam.

A komfort jest nieporownywalnie wyzszy i nawet lepiej zainwestowac w

ssd niz w więcej ramu,mając np.4 gb.

Takie moje zdanie w tym temacie.

Hybryda jest bee.

A start systemu -po co? Wybudzamy jedynie z uśpienia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


notebook nie ma drugiego slotu na dysk

 

Czwarty raz to napiszę. Samego sata niema ale jest m.2. Więc na jedno wychodzi. Wystarczy system na dokupionego ssd`ka nagrać i nic więcej zmieniać nie trzeba. I jeżeli dobrze widzę, ten port na płycie jest wolny, w drugim jest wi-fi+bt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaa

 



Czyli jednak wypowiedź była rzeczowa. :)

 

tak. nie wiem dlaczego spojrzałem na w510 i cały czas tego się trzymałem :mur: . Do autora wątku - zerknij na Lenovo G510... Jest czarny, spec podobna albo i lepsza w podobnych pieniądzach.

 

 

 


Po trzecie - to jeszcze w odniesieniu do poprzedniego Twojego postu - karta wifi siedzi w złączu miniPCI-E.

 

Jeden jest miniPCI zajęty przez wi-fi, drugi m.2 albo msata. piszę w odniesieniu do w510 ale to zupełnie inna MB. kajam się. Teraz się zastanawiam jak mogłem tak pomylić literki... nawet blisko na klawie nie są... :...:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...