Skocz do zawartości

jaki komplet??


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam, jestem tutaj nowy w sumie zarejestrowalem sie tutaj aby doradzil mi ktos kto wie o czym mowi.

Mam na wydanie 1600zl, chce kupic skrzynie, piecyk i radyjko. jakie wasze propozycje?? odnosnie radia zastanawialem sie nad alpine ida-x300

z gory dzieki za pomoc

 

dodam ze szukam niskiego glebokiego bassu, slucham hip hopu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

farmero91, ja bym Ci radził w tej kasie skompletować jakiś budżetowy zestaw oparty na przodzie i subwooferze, raczej używanych, ale powienien Cię zadowolić i być dobrym fundamentem do przyszłych modów.

 

Na początek wydatki stałe, czyli okablowanie i wygłuszenie drzwi, przygotowanie pod głośniki 16,5cm. Komplet kabli pod 4-kanałowy wzmacniacz to jakieś 150-200zł, kable zasilające ok 20-25mm^2, 2 sygnałówki, na podwójnym ekranie, 10m kabla głośnikowego 1,5mm^2 na przód i jakiś metr kabla 2,5mm^2 pod subwoofer. Na wygłuszenie drzwi i dystanse pójdzie jakieś 120zł (taśma dekarska + dystanse MDF). To są koszty stałe i raczej się ich nie pozbędziesz tak czy inaczej.

 

Do tej pory wydałeś 300zł, zostaje 1300zł, a potrzebujesz jeszcze radia, wzmaka 4-kanałowego, głośników na przód i subwoofera.

 

Jako rodyjko szukałbym jakiegoś Clariona, rzędu 288, JVC, albo Kenwooda, jeśli mają to być radia nowsze, lub coś pokroju JVC SH, ze starszych, dobrze sprawdzają się też Alpine z serii CDA, nie kłują po uszach i są przyjemne w obsłudze. Zarówno Alpine CDA, jak JVC SH to neigdyś bardzo wysokie modele w ofercie obydwu firm i potrafią zaskoczyć mimo śmiesznej ceny, ok 300-350zł już kupisz, JVC SH-99 nawet

 

Za pozostałe 1000zł kupujesz Helixy DB 62.1 za 200zł i Alpine ze starszych serii (35xx), Axtona, Audisona SRX2, Sony XM, w granicach 150zł. Zostaje 650zł na subwoofer i wzmacniacz do niego. Bardzo dobrym wyborem w tej cenie jest RE Audio RE12, dostaniesz za ok 300zł nówkę. Do tego jest cała masa piecy, za 300zł spokojnie wybierzesz niezłego, dysponującego mocą rzędu 250W@4ohm, co jest wystarczającą wartością do napędu RE12. Zostaje 50zł na płytę pod skrzynię dla RE, BR lub closed w zależności od upodobań muzycznych

 

Zdaje mi się, że takie zestawienie byłoby rozsądniejsze i dające lepsze efekty, a mając położoną kompletną instalację i wygłuszone drzwi za 2 miesiące możesz sobie spokojnie zmienić wzmacniacz przedni, czy scenę :rotfl:

 

Ja bym tak to widział.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taśmę dekarską kupujesz w sklepie budowlanym w cenie ok 100zł za rolkę 10mx0,3m, dystanse robisz sam lub zamawiasz sobie w internecie, na allegro lub w sklepie CA w zależności od modelu auta

 

Kable możesz skompletować na allegro lub również w jakimś sklepie, przykłady:

 

KABEL SYGNAŁOWY PHONOCAR 5 M

http://allegro.pl/item559901333_kabel_sygn..._2_wroclaw.html

 

Kabel zasilający miedź beztlenowa, np:

http://allegro.pl/item566809449_kabel_zasi...ruby_mlawa.html

 

Do tego jakieś konektorki, oprawka i bezpiecznik.

 

Głośniki:

Helix Dark Blue 62.1

http://allegro.pl/item566478046_helix_dark...sklep_gwar.html są również oferty z dystansami za niewiele więcej :D

 

RE Audio RE-12 S4

http://essa.com.pl/oferta/index.php?id=2,2...37&pid=1639

 

Przykład radia:

JVC KD-SH909R

http://allegro.pl/item568480358_szukasz_ja..._kd_sh909r.html

 

Radii jest sporo, to jest przykładowe, moim zdaniem jedna z lepszych propozycji w tej kasie, daje sporo możliwości :D

 

Wzmacniacze podałem przykładowe, możesz sobie poszukać, na tyle chyba Cię stać :D

 

Życze powodzenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety zostalo mi tylko uwierzyc :P okaze sie jak wszystko kupie :P

 

[ Dodano: 2009-03-09, 21:32 ]

kolejne pytanie czy oplaca sie kupic taki zestaw za 950zl??

 

radio Alpine CDA-9885r, dane techniczne

 

wzmak Pyle PLAD413

 

i sub Infinity ref1240w

 

prosilbym o szybka odpowiedz poniewaz do jutra musze sie okreslic :niepewny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety zostalo mi tylko uwierzyc :P okaze sie jak wszystko kupie :P

 

[ Dodano: 2009-03-09, 21:32 ]

kolejne pytanie czy oplaca sie kupic taki zestaw za 950zl??

 

radio Alpine CDA-9885r, dane techniczne

 

wzmak Pyle PLAD413

 

i sub Infinity ref1240w

 

prosilbym o szybka odpowiedz poniewaz do jutra musze sie okreslic :P

 

Fajne radyjko ... reszte bym sobie odpuscil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sub jesr bardzo, bardzo przeciętny, na wzmacniacz nawet nie zwracałbym uwagi. Jedynym klockiem z tej konfiguracji, który ewentualnie mógłby być jest radio, lecz jeśli chodzi o Alpine to seria CDA 98** jest jednak ostrzejsza od CDA 78xx. Ja bym się radził rozejrzeć jeszcze za JVC SH, cena podobna a radio "epokę" młodsze , bardzo wiele oferujące :rotfl:

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...