Skocz do zawartości

Excursion SHX - słyszał ktoś?


rookie1984
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Testował ktoś może tą serię Excursion'ów?  LINK

Ceny zachęcające, wygląd i zastosowane materiały też niczego sobie.

 

Jeśli ktoś miał/ma te suby to proszę o podzielenie się opinią (dobrze byłoby zaznaczyć czym są pędzone). Interesuje mnie czy dają sobie radę w trochę szybszej muzie (rock, metal), no i jak z zapotrzebowaniem na moc względem papierkowych danych.

Najbardziej jestem ciekaw opinii odnośnie 10" - czy potrafi trochę pocisnąć? Docelowo dostawałaby około 450W w 4Ohm.

 

Pozdrówka

 

PS. Jeżeli ktoś z Lublina lub okolic użytkuje takiego Ex'a to prosiłbym o kontakt na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale montuje też sporo pojedynczych sztuk i graja napradę dobrze  :ok: polecam :super:

 

Dzięki za poruszenie tematu :)

 

Interesuje mnie czy skrzynka zamknięta 19L wystarczy do takiego głośniczka, czy raczej będzie się dusił. W manualu podawane są tylko B-R. Pisałem do Essy i w odpowiedzi otrzymałem informację, że się nada, a w manualu są podane skrzynie trudne do wyliczenia samemu. Chętnie jednak podłapałbym trochę informacji z pierwszej ręki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za poruszenie tematu :)

 

Interesuje mnie czy skrzynka zamknięta 19L wystarczy do takiego głośniczka, czy raczej będzie się dusił. W manualu podawane są tylko B-R. Pisałem do Essy i w odpowiedzi otrzymałem informację, że się nada, a w manualu są podane skrzynie trudne do wyliczenia samemu. Chętnie jednak podłapałbym trochę informacji z pierwszej ręki ;)

 

Dostałeś już odpowiedź, że dobrze zagra w takiej zamkniętej skrzynce i nic więcej nie wydumasz. Te suby z nowej serii SHX dobrze pracują również w zamkniętych paczkach. Na przykład dla modelu Excursion SHX-10S4 optymalna zamknięta skrzynka to 18 litrów, ale może również pracować w duzo szerszym zakresie objętości (10-22 litry). Te suby grają równo, schodzą nisko i z niezłym mięchem. To jest lekka, sztywna celuloza i nie ma tu lipy również pod kątem jakości i szybkości brzmienia - oczywiście jak na tą ligę cenową. To jest stara sprawdzona szkoła bez plastikowych wynalazków. Z mocą wzmaka nie przeginaj. Głośnik 25cm bezpiecznie przyjmuje do 300W RMS i tyle mu w zupełności wystarczy.

 

Niżej masz wykresy dla 3 skrzynek zamkniętych dla modelu SHX-10S4 - 10 litrów, 18 litrów i 22 litry.

Na wykresach nie ma bardzo wielkich różnic i nic się tam nie dusi, ani przesadnie nie podbija nawet przy 10 litrach.

Obciążalność mocowa też jest równą kreską bez zapaści w całym zakresie. To są porządne i dobrze grające suby klasy budżetowej nie tylko do młócenia i nawalania.

post-1571-0-64951900-1409067922_thumb.jpg

post-1571-0-87744300-1409067934_thumb.jpg

post-1571-0-63991600-1409067948_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...