Skocz do zawartości

Głosnik szerokopasmowy do CB radia


nowar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chciałbym poradzić sie w sprawie budowy zewnętrznego głośnika do CB radia.

 

Szukam szerokopasmowego głośnika około 10cm średnicy do zabudowy w małej paczce z MDFu który to podłącze pod CB radio.

 

Głośnik musi być efektywny i zadowalać się małą mocą i pojemnością obudowy. Może mieć niedostatek najwyższych tonów ponieważ one i tak potraktowane będą HI-CUT'em ( filtrem odcinającym wysokie częstotliwości)

 

Dobrze żeby głośnik był o ciepłej barwie - zniweluje to szum z CB

 

Co polecicie tak do 100zl max

 

PS. Wiem, że są dedykowane głośniki zewnętrzne i proszę mi ich nie polecać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam taki jeden na mysli, ale nie da sie go kupic...

 

kilka razy uzywalismy fabrycznych glosnikow "sredniotonowych" i sprawdzaly sie dosc dobrze

 

zapomnij o niwelowaniu szumu charakterem glosnika...

tutaj w zupelnosci wystarcza stare tonsilowskie szerokopasmowki

jak chcesz koniecznie dojsc do tych 100zl to zapoznaj sie z oferta marki tang-band (dostepne w polinku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam oferty i ten wydaje mi sie spoko: wymiar, moc, skuteczność w miarę: MONACOR SP-455/8

 

http://allegro.pl/glosnik-szerokopasmowy-monacor-sp-455-8-8-ohm-7-w-i4421970069.html - MONACOR SP-455/8 ( Dan już poprawione - myślałem, że podpis nad linkiem też się liczy)

 

Czy może znajde coś lepszego do 100zl? Miał ktoś doświadczenia z szerokopasmowymi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego czego Ty szukasz? CB służy do przekazu informacji a nie do jakościowego słuchania przekazu. Chłopaki podali ci kilka przyzwoitych głośników z HA które będą się marnowaly w zastosowaniach jakie planujesz.

Od siebie dorzucę małe szerokopasmowki z Ambilight

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HA które będą się marnowaly w zastosowaniach jakie planujesz

Tak można mówić o 90% instalek na forum bo przecież mało kto wycisnął 100% z systemu :P

Luźny dział, luźna sprawa, temat też.

 

Ten Dayton troszkę na wyrost - fakt.

 

Dla mnie CB jest tak samo ważne jak CA :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...