Skocz do zawartości

Glosniki 100mm


DezMond
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie tak max do 200zl jakie glosniki 100mm polecicie. Nie wiem czy w ogole jest sens pakowac 2 stowki i nie wybrac pierwszej opcji, bo zastanawiam sie nad:

- Hertz DCX 100 (link)

- Hertz ECX 100 (link)

- PowerBass L-402 (link)

- μ-Dimension EL Coax 4 (link)

 

albo moze jakies inne propozycje, cos z czym mieliscie stycznosc. Wiem, ze z tylu glosnikow nie powinno byc, wiec powiem ze to kwestia gustu, zeby uciszyc niepotrzebny temat, poza tym po jakims czasie pojawi sie radyjko z procesorem i czasowkami :).

 

Maja to byc przede wszystkim glosniki dla pasazerow, do muzy dance, trance, zdarza sie hip-hop, rap, co wpadnie w ucho. Podpiete pod wzmak oczywiscie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się nie pomylę jeżeli powiem, że na tym forum nikt ci nie poradzi żadnych głośników 100 mm jak i 130 mm. :) Ja przerabiałem już w swojej karierze i 100 mm i 130 mm (to było zanim się tak naprawdę zainteresowałem CA i zacząłem czytać fora) i powiem jedno - nie opłaca się. Albo trzeba dawać 160mm, albo nie dawać nic. Pomijam kwestię "współosiowe" i "z tyłu", bo sam napisałeś, że kwestia gustu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym nie musisz mi mowic, wiem ze furory to one nie zrobia, a 165mm to tam za nic w swiecie nie zmieszcze, bo to w seryjne miejsce, a polki nie ma sensu kroic, ja mam z przodu 165mm i jestem happy . Tak myslalem, ze bedzie lipa z doradztwem, ale sprobowac zawsze warto :)

 

[ Dodano: 2009-02-27, 23:13 ]

No to jak sie nie oplaca, to tylko Hertz DCX 100, jakos ta stowke z groszem przezyje, chyba ze ktos jakims cudem mi doradzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam z przodu 165mm i jestem happy :).

 

Widocznie taki przód, że dźwięku brakuje i chcesz dodatkowe głośniki z tyłu :) Generalnie powiem tak - wydaje mi się, że głównym powodem tego, że ludzie chcą dawać głośniki z tyłu jest fakt, że mają słaby przód. Wówczas dźwięk jest słaby i niedobry, i pojawia się pomysł ulepszenia go za pomocą dodatkowych głośników, co zazwyczaj nie pomaga. Nie mówię oczywiście ludziach, którzy się świadomie bawią z głośniki powiedzmy w tylnych drzwiach, wykonując tam kickpanele, ucinając je na zwrotnicy aktywnej bardzo nisko i zgrywając z przodem, bo w tej sytuacji wiadomo, że człowiek sam wie czego chce i wie jak to osiągnąć.

 

Dlatego po prostu sugeruję - pomyśl, czy nie lepiej ulepszyć przód, niż wpakować kasę niepotrzebnie w 100mm z tyłu. Ale to tylko sugestia oczywiście Chyba, że mówimy o słuchaniu radia, że nie słychać tylnym pasażerom. Wówczas to dawaj tam byle co - mowę każdy głósnik przeniesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D.W.W, Mam rainbowy saxy 265.50 i nie narzekam, bo robia spustoszenie w aucie :)

 

Chyba, że mówimy o słuchaniu radia, że nie słychać tylnym pasażerom

 

Wlasnie dokladnie o to mi chodzi, rodzicow trzeba jakos zadowolic , bo niestety dosc czesto musze za szofera robic ostatnim czasem z pewnych powodow. A przy nich za cicho byc nie moze, a za glosno tym bardziej. Wiem, ze byle co tam mozna wsadzic i jakos bedzie gralo, ale jest kwestia tego, ze jak dojdzie radyjko z korekcja czasowa i procesorem, to juz scene bedzie mozna tworzyc, a nie chcialbym bym wtedy miec totalnego chlamu za 30zyka prosto z chin na tyle, tym bardziej, ze seryjnie sa ladnie zabudowane, ze kickpanele nie sa potrzebne, zreszta czego tu oczekiwac od 100mm?! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jest kwestia tego, ze jak dojdzie radyjko z korekcja czasowa i procesorem, to juz scene bedzie mozna tworzyc, a nie chcialbym bym wtedy miec totalnego chlamu

 

No to je podłącz pod radyjo bez wzmacniacza, a potem po prostu wyłączysz wbudowany w radio wzmacniacz, i głośniki się wyłączą :) Bo sceny z głośnikami 100mm z tyłu nie stworzysz, choćbyś miał 2 procesory, 14 korekcji czasowych i jeszcze gitarę z saksofonem.

 

zreszta czego tu oczekiwac od 100mm?! :)

 

i to właśnie dlatego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tak wlasnie bedzie trzeba zrobic, bo juz nad tym myslalem, wyrzuce Helixa Dark Blue 4, bo krowa wielka, spod siedzenia wystaje, trzeba zawsze fotel na maxa odsuwac, co by losu nie kusic, a wrzucic Helixa HXA 20X, tyl pod radio, a jak sie cieplko zrobi zabudowa w nadkolu jakis 10' i monoblok i bedzie cacy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...