Skocz do zawartości

Jaki piec do RF P3d4-12


pszemas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Proszę o pomoc w dobraniu pieca do głośnika jak w tytule.

Do niedawna głośnik był zasilany piecem Crunch GPX 2000.1D.

Niestety uległ on awarii (odpięty "+" do nie odpiętej masy). Głośnik pod tym picem grał dla mnie wystarczająco (kontrola, zejście...).

Różnica w tej chwili jest taka, że "granie" zostanie przeniesione z Omegi B sedan do VW Lupo.

Głośnik w skrzyni dedykowanej przez RF BR ~51L.(w omedze 68L netto @ 27Hz)

Nie będę zbyt mocno ingerował w zmianę "prądu". Ewentualne zmiany to akku o większej pojemności ~60A.

Kabel prądowy 20^2. Ewentualnie jakis kondensator.

Szukam wzmacniacza, który nie obciąży za bardzo instalacji a jednocześnie jako - tako, "bezpiecznie" zasili RF-a.

Wzmacniacz może być używany, lub nowy.

Nie wymagam cudów.

 

Ps. Piec musi być oczywiście stabilny w 2 Ohm,

 

Z góry dzięki za pomoc

Pozdrawiam

Pszemas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro byłeś zadowolony z gpx-a to może zainteresuj się serią gtx2000d. Będziesz miał dużo lepszą kontrolę nad głośnikiem i od razu zauważysz różnice w dynamice.

 

Z używek jak dobrze poszukasz do 1000zł można wyrwać DLS-a A6 chodź to loteria.

Zastanawiałem się właśnie nad tym Crunchem gtx2000d, pytanie czy pojedzie on na seryjnej instalacji.

Te waty trzeba czymś wykarmić. Z drugiej strony to cyfrówka, więc teoretycznie nie potrzebuje tyle prądu co analog.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie zależy mi na zabudowie, kilka min temu wsadziłem RF-a w 32L netto Closed.

Dlaczego skrzynia?

Bo jest dla mnie wygodniejsza. Jeżeli będę miał potrzebę "przewiezienia czegoś" po prostu wywalam skrzynie.

Nigdy nie miałem skrzyni Closed. Dlatego jestem ciekawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie zależy mi na zabudowie, kilka min temu wsadziłem RF-a w 32L netto Closed.

Dlaczego skrzynia?

Bo jest dla mnie wygodniejsza. Jeżeli będę miał potrzebę "przewiezienia czegoś" po prostu wywalam skrzynie.

Nigdy nie miałem skrzyni Closed. Dlatego jestem ciekawy.

 

Więc musisz robić pod siebie, my możemy ewentualnie nakierować Cię na lepszą stronę mocy:) Dla mnie osobiście closed (też zależy jaki głośnik) gra lepiej czyt. szybciej, punktualniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w lupo w clozecie RE SEX-a12D4 V2  i łupie mięchem niesamowicie przy bardzo dobrym zejściu i szybkości. Ja zamontowałem go podnosząc podłogę. Jak będziesz potrzebował pomocy bądź jakieś fotki to mogę Ci porobić.

Witam

 

Wysłałem do Ciebie wiadomość PW.

Za nic nie mogę znaleźć miejsca, którędy puścic kabel + z komory silnika do środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wysłałem do Ciebie wiadomość PW.

Za nic nie mogę znaleźć miejsca, którędy puścic kabel + z komory silnika do środka.

 

 

Cześć, miejsc którędy możesz puścić kabel masz kilka. Najlepiej gumą w którą wchodzi wiązka przewodów do kabiny bądź drugą zaślepieniem gumowym pod wiązką elektryczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj pieca ze starej szkoły, jakiś: RF, Soundstream, Eton, ESX, Hifonics z VII lub VIII itp

 

Jeśli kładziesz instalkę od zera wrzuć grubszy kabel niż 20mm2 (Puki co te 20mm2 do solidnego zasilenia głośnika 600rms to tak na styk)

 

PS. Zerknij na naszą giełdę, masz tam na przykład 2sz fajnych 2-kanałówek RF Power

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, miejsc którędy możesz puścić kabel masz kilka. Najlepiej gumą w którą wchodzi wiązka przewodów do kabiny bądź drugą zaślepieniem gumowym pod wiązką elektryczną.

Problem w tym, ze albo ja jestem slepy albo prostu nie widze, ktoredy ta wiazka wchodzi... nie wiem czy to ma znaczenie ale moj silnik to 1.4 16v z automatem. Skad bedzie lepiej dostac sie do tej wiazki od spodu czu od gory, a moze lepiej gdzies od srodka auta?

Szukaj pieca ze starej szkoły, jakiś: RF, Soundstream, Eton, ESX, Hifonics z VII lub VIII itpJeśli kładziesz instalkę od zera wrzuć grubszy kabel niż 20mm2 (Puki co te 20mm2 do solidnego zasilenia głośnika 600rms to tak na styk)PS. Zerknij na naszą giełdę, masz tam na przykład 2sz fajnych 2-kanałówek RF Power

hej,

dzieki za podpowiedz, ale juz zamowilem GTX2000D. tak jak pisalem wyzej, poprzednio mialem gpx2000.1d i dawal sobie rade z p3.

Mam nadzieje ze tym razem sie nie zawiode.

Co do zasilanie to jest juz zakupiony 25mm2. Nie sadze, zebym kiedykolwiek decydowal sie wkladac do Lupo czegos mocniejszego :) W planach jest passat b5 w kombi, ale to temat na kiedy indziej.

Temat dla mnie zamknięty,

Znalazłem zaślepkę z komory silnika do środka. Musiałem odkręcić zbiorniczek wyrównawczy, była centralnie za nim.

Dzięki wszystkim za pomoc

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...