Skocz do zawartości

Zapco 1100.1 reference (wentylator)


zap
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po dokładnym sprawdzeniu wzmacniacza okazało się, że wentylator chłodzący kręci się nawet kiedy wzmacniacz jest wyłączony. Kolega forumowicz, od którego go nabyłem, zapomniał był mnie o tym poinformować.

Wentylator wyłącza się dopiero po odpięciu zasilania od wzmacniacza. Czy miał ktoś podobny problem. Ewentualnie jak się z tym uporać.

Z góry dziękuje za cenne uwagi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego. Wzmak nabyles ode mnie. Sprawdz prosze, czy przypadkiem wentylator nie wylacza sie automatycznie po jakims czasie od wylaczenia pieca (przez remote).

 

Nie zauwazyles, ze went nie zalacza sie od razu po podpieciu pradu pod wzmak, tylko dopiero po jego uruchomieniu (przez remote) ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego. Wzmak nabyles ode mnie. Sprawdz prosze, czy przypadkiem wentylator nie wylacza sie automatycznie po jakims czasie od wylaczenia pieca (przez remote).

 

Nie zauwazyles, ze went nie zalacza sie od razu po podpieciu pradu pod wzmak, tylko dopiero po jego uruchomieniu (przez remote) ???

Witam. Sęk w tym, że wystarczy mu samo napięcie. Posiadam trzy inne piece Zapco wyposażone w wentylatory, tylko starszej generacji. Tam po podpięciu prądu wentylatory się załączają na kilka sekund i się zatrzymują. We wspomnianym monobloku wentylator schodzi na wolniejsze obroty i pracuje. Nie wyłącza się automatycznie nawet po bardzo długim czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdzilem z nim ze 2 lata i wsio bylo ok. Wiatrak moze i bylo troche slychac, ale odpalal sie jak trzeba. Nie jezdzilbym z popsutym wzmakiem i tymbardziej nie ukrywalbym wady, gdyby takowa w ogole istniala. Jesli juz wszystko sprawdziles to moze faktycznie cos jest nie tak. Wybacz, ale nie moge jednak rozmawiac tu o jakiejs formie "reklamacji" gdyz piec dostales ode mnie w stanie technicznym perfekcyjnym o czym przy okazji swiadczyloby 7 miesiecy bezproblemowego (bo o zadnych problemach nie slyszalem) uzytkowania. Transakcje robilismy w 2013 roku.

 

Tak czy siak problem, ktory opisujesz wydaje sie byc miega prosty do ogarniecia. Jesli jednak nie bedziesz mogl sobie z nim poradzic moge ew. zaoferowac pomoc mojego znajomego z niemiec, ktory prowadzi tam autoryzowany serwis Zapco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdzilem z nim ze 2 lata i wsio bylo ok. Wiatrak moze i bylo troche slychac, ale odpalal sie jak trzeba. Nie jezdzilbym z popsutym wzmakiem i tymbardziej nie ukrywalbym wady, gdyby takowa w ogole istniala. Jesli juz wszystko sprawdziles to moze faktycznie cos jest nie tak. Wybacz, ale nie moge jednak rozmawiac tu o jakiejs formie "reklamacji" gdyz piec dostales ode mnie w stanie technicznym perfekcyjnym o czym przy okazji swiadczyloby 7 miesiecy bezproblemowego (bo o zadnych problemach nie slyszalem) uzytkowania. Transakcje robilismy w 2013 roku.

 

Tak czy siak problem, ktory opisujesz wydaje sie byc miega prosty do ogarniecia. Jesli jednak nie bedziesz mogl sobie z nim poradzic moge ew. zaoferowac pomoc mojego znajomego z niemiec, ktory prowadzi tam autoryzowany serwis Zapco.

Nie było moim zamiarem reklamowanie wzmacniacza, ponieważ poza opisaną "przypadłością", zaspokaja on moje oczekiwania, przynajmniej narazie :wink: . W innym przypadku kontaktował bym się z tobą. Sam wyskoczyłeś, że wzmak jest od ciebie.

Puki co zastanawiam się jak ominąć występujący problem, stąd wątek na forum. Na dobrą sprawę nie wiem czy to jest nieprawidłowe działanie może ten typ tak ma. Chociaż jest to mało prawdopodobne, bo żaden z dotychczasowych moich Zapco, a było ich sporo, tak się nie zachowywał.

Wzmacniacz po zakupie był kilka razy podłączany do testów. Dopiero teraz zagościł dłuższy czas i dopiero teraz się zorientowałem co jest grane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasugerowales, ze sprzedawca zachowal sie nieuczciwie, a w Polsce przez ostatnie 5 lat nie kojarze innej sztuki niz moja wiec musialem zabrac glos. Powiedz mi prosze, czy jak wentylator schodzi na nizsze obroty przestaje byc slyszalny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawde mowiac istnieje nikla szansa, ze jezdzilem tak nie bedac tego swiadom. Co mimo wszystko swiadczyloby, ze piec i jego chlodzenie jest raczej w porzadku.

 

EDIT:

I na pewno jak rano wsiadasz do fury to went dalej chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam studio 500 i u mnie również wentyle pracują cały czas. Nie ma praktycznie chwili kiedy "stoją w miejscu" . Siła ich "dmuchania" jest proporcjonalna do przewalanej mocy i przyznam, że w niektórych chwilach bywa to dość denerwujące. Po takim zachowaniu jestem skłonny przyznac, że ten typ po prostu tak ma i trzeba się z tym najzwyczajniej pogodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam studio 500 i u mnie również wentyle pracują cały czas. Nie ma praktycznie chwili kiedy "stoją w miejscu" . Siła ich "dmuchania" jest proporcjonalna do przewalanej mocy i przyznam, że w niektórych chwilach bywa to dość denerwujące. Po takim zachowaniu jestem skłonny przyznac, że ten typ po prostu tak ma i trzeba się z tym najzwyczajniej pogodzić.

Hmmm. No tak. Stosowałem dotychczas Z400C4-SL Studio 500 i aktualnie 2x Z300C2 we wszystkich siła dmuchania zwiększa się wraz ze zwiększaniem oddawanej mocy. Z tym że zwiększasz ... i w którymś momencie już ich słychać, wiesz co mam na myśli. :wink2: Po wyłączeniu systemu przestają się kręcić. Poza właśnie tym jednym 1100.1 reference, ten nie odpoczywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...