Skocz do zawartości

Umiejscowienie i ukierunkowanie średniaka stożkowego.


balcer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka.

 

Zapraszam do luźnej dywagacji i wymiany doświadczeń.

 

Temat rozległy, ale chętnie poznam Wasze spostrzeżenia podparte własnym doświadczeniem odnośnie montażu w aucie średniaków stożkowych. Dysponuję średniakami 4" z dosyć sporym kołnierzem, którego wolał bym nie toczyć. Można spotkać pełno instalek z różnorakim usytuowaniem przetworników, średniaki w słupku do osi, od osi, średniaki na płasko w desce (z odbicia), w desce do osi, średniaki w drzwiach przy wf, na górze drzwi (hamburgery pakują nawet tweetery w okolice wooferów). Jakie są zalety poszczególnych rozwiązań?

 

Upraszam o niespamowanie.

 

Pozdr.

Edytowane przez balcer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Panowie od 3-way dajcie troszkę info i fotek itp. temat ciekawy :)

 

U mnie na wysokich HT1 ale w dalekiej przyszłości napewno wyląduje średniak i chętnie też wysłucham opini kolegów bardziej doświadczonych, najprawdopodobniej 2.1 lub 3.1 nie wiem jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnimi czasy trochę się "obyłem" z tym właśnie tematem. Doświadczenia trochę mało bo byłem zmuszony wykorzystać czas na inne rzeźby, ale cos tam próbawałem wysłuchać.

Pacjenty dwa i zupełnie odmienne ale na chwilę obecną w samochodzie mam zamontowane kopułki w miejsce od szyby i stożki w trójkąty "na facjatę" układ jest w tej chwili taki, że mozna sobie przełączać grajki i słuchać za czy przeciw obu rozwiązań. Cięcia i ogólnie rozumiane "strojenie" to cały czas niekończaca się opowieść ale zaczynam się skłaniać do układu "od szyby". Póki co nie zamierzam demontować ustrojstwa wiele znaków na niebie i ziemi wskazuje, że na piknik przydygam więc sobie balancer posłuchasz i wyciągniesz wnioski z których i ja skrzętnie naukę wyciągnę.

 

Tyle, że ja jestem pasywny ale damy radę wrzucić coś na źródło i zaczasować mandżur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...