Skocz do zawartości

Scena, zaginiona albo jej niebyło


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

właśnie zwrotka mnie ogranicza, są 3 sekcje, LOW, MID, HI. z Informacji jakie znalazłem to na LOW jest filtr dolnoprzepustowy, a na pozostałych górnoprzepustowy. A faktycznie teraz średnica potrafi po kuć uszy.

In 2-way mode:

* Low-pass 30Hz to 1.5kHz
* High-pass (rear) 30Hz to 4kHz
* High-pass (front) 100Hz to 4kHz
* Slope 18dB/Octave"\

 

Mogę przełączyć na WF na LOW, ale nie utnę go na 70hz chyba że zrobię to ze wzmacniacza.

http://i268.photobucket.com/albums/jj4/krsuan/20130702_120334_zps62fd0ca3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

fazy wykluczyłem już na samym początku sprawdzając po raz N-ty podłączenie miernikiem. Z tym "Zero" to nie tak do końca, jak pisałem środkowy werbel jest poprostu rozmyty.

Umówmy się, że to co słyszysz to jest zero i traktuj to jako punkt wyjściowy.

 

 

 

 

Tylko że nawet jak łeb ustawię po środku pomiędzy głośnikami, to nie ma poprawy, dopiero z tylnej kanapy jest, ale nie do końca. Przyznaję że nie odsłuchowałem tej płyty przy starym systemie, ale mam wrażenie że było lepiej ze sceną...

 

hmmm.... teoretycznie, z tyłu (po środku) bez żadnych korekcji powinno być względnie spójnie.

 

chodziło o to, że problemu tego nie miałem np posiadając jakieś ori zwrotnice...  

Dodatkowym problemem jest  np. tak jak obecnie u mnie, zasilanie wooferow i tweeterow dwoma wzmacniaczami, z których kazdy ma inna czułość, ale o tym była już mowa w temacie o gainach  :rotfl:  Trzeba trochę posiedziec aby uzyskac tą spójność, a i tak nie zawsze sie to uda

 

Mam wrażenie, że się skupiasz nie na tym co trzeba;) Zostaw te całe misterne gainy na koniec. Nimi nie "zespolisz" tweeterów z wooferami ;p Co najwyżej możesz postawić wisienkę na torcie (IMO). 

 

 

Ziutek... Jakkolwiek to potniesz na zwrotnicy, jakkolwiek będziesz miał ustawione gainy, to nie będzie tak jak chcesz,  a wydaje mi się, że dobrze kombinujesz.Bez czasówek będzie Ci cholernie trudno zgrać to.

Także najlepszym rozwiązaniem będzie chyba to:

 

 

a tak na serio to muszę szukać procesora, lub zmienić radio na takie co ma na pokładzie czasówki.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@OP

 

Na CD focala /bodajże nr 2/ jest szum różowym w fazie i w przeciwfazie. Jeżeli lektor powie, że nastąpi odtwarzanie w przeciwfazie a mimo to szum różowy będzie dobrze umiejscowiony to nadal system gra w przeciwfazie i trzeba zmienić podłączenie.

 

Jeżeli zależy Ci tylko na zmianie położenia środka sceny a nie na fazowym zgraniu głośników to możesz /zwłaszcza dla 2way/ opóźnić sygnał lewego kanału cyfrowo przed otworzeniem w odtwarzaczu /zakładam, że chodzi o CD/. Są do tego ciekawe wtyczki VST ale każdym porządnym programem do edycji dźwięku to zrobisz.

Plusem tego rozwiązania jest to, że kosztuje Cię to 0zł i na każdym sprzęcie bez czasówek jesteś z stanie zakotwiczyć wokal na środku sceny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem podpiąć się do tematu, gdyż z ciekawości odpaliłem u siebie 7 werbli na moim systemie (3 way) i jak się okazało 3 pierwsze są przyklejone do słupka i nie zmieniają swojego położenia, zaś od 4 5 6 i 7 są jak najbardziej odpowiednio usytuowane na scenie, co może być tego powodem?

 

Próbowałem już: czasy wyzerować, czasówki, kręcić słupkiem z głośnikami i słuchać i za nic nie mogę tego poprawnie ustawić. Efekt jest taki, że trzy pierwsze werble grają w miejscu słupka i nie zmieniają swojego położenia.

 

Na strojenie autko oddam pewnie dopiero w wakacje, a do tego czasu sam bawię się ustawieniami procesora ( z mizernym skutkiem jak widać).

 

 

Jak 3 werble są na słupku a 4 na środku to wychodzi na to, że pozycji pół lewej w ogóle nie ma. Skoro czasy i ukierunkowanie nie pomaga to może trzeba się pobawić odwracaniem fazy na poszczególnych głośnikach.

 

Wyjaśniła się moja zagadka, problem jest ukierunkowanie słupków, ja głupim tokiem myślenia skoncentrowałem się nad lewym słupkiem skoro tu jest problem a okazało się, że trzeba nadać inne kierunki obu słupkom.

 

Morał z tej bajki taki, że jak się nie ma pojęcia to się jest w dupie :P, ale udało mi się temat ogarnąć, tak więc co u mnie pozostaje to modyfikacja obu słupków ;) wpadłem dopiero na to, jak wyłączyłem całkiem lewe kanały i gdy grały 3 pierwsze werble to dźwięk pojawiał się w prawym słupku :rotfl::mur1::mur:

 

poprawnie rozłożyły się werble jak lewy słupek skierowałem między twarz a lusterko, zaś prawy na ucho tak mniej więcej (wstęga + kopułka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...