Skocz do zawartości

Clarion DXZ778 - wyjscia RCA


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

 

pls o pomoc (krotkie info), ktore kable z Clariona 778 RCA sa na ktore wyjscia. Sprawdzałem wczoraj w instrukcji i nie ma lub byłem na tyle slepy ze nie znalazłem tam tej informacji.

 

Sa 4 pary wyjsc RCA rozniące sie długoscia

 

Przod, tył, subwoofer, AUX

 

i teraz mam pytanie ktore to ktore?

 

Poza tym w ustawieniach jest tam wybór rodzaju instalacji "NORMAL", "2 way", "3 way", ktora z nich mam wybrac pod siebie?

 

Mam przod na zwrotkach z zestawu i sub w bagazniku podpiete wszystko pod jeden 4 kanałowy wzmacniacz. Na pewno nie "3way", ale nie wiem czy NORMAL czy 2way.

Jak zobaczyłem instrukcje i ile to radio ma opcji to od razu poszedłem grzeczniutko to łożeczka spać.... masakra. Pierwszy raz mam doczynienia z tak rozbudowanym radiem <szok>

 

Pozdr.,

disaster3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 way w Twoim radiu oznacza aktywna zwrotnice dwudrozna, 3 way to trójdrożna.Widze ze zestaw masz dwudrozny wiec mozna by sie pobawic tym " 2 WAY" ale odpusc sobie ciezko jest to odpowiednio poustawiac. Mysle ze najlepiej ustawic bedzie na NORMAL . A Chinch musi cos pisac na nich, napewno nic tam nie ma?? :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nic tam nie ma. Jeszcze w pracy (bo instrukcja w domu) sciagnalem sobie manuala w "Engliszu" i sprawdziłem raz jeszcze i zdecydowanie nie ma :P

 

Generalnie jest tak:

1 Para RCA najdłuzsza kolor kabli "SZARY"

2 Para RCA mniej wiecej tej samej długosci co 1-sza kolor kabli "CZARNY"

3 Para RCA zdecydowanie krotsza kolor kabli "FIOLETOWY"

4 Para RCA najkrotsze kable kolor kabli "CZERWONY"

 

tak jak na nizej załaczonym zdjeciu:

Na chłopski rozum tak na razie wirtualnie (czekam az jakis posiadacz sie wypowie i mnie wyprowadzi z błedu) to pewnie te 2 najdłuzsze pary to Przod/Tył, natomiast te krotsze to SUB/AUX, nie wiem sub - fioletowy, Aux - czerwony ?!?!?!?

 

http://img6.imageshack.us/img6/7620/rcaclariongb6.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 3 najdłuzsze beda od piecy to krociutki to jest AUX na sto procent. Fioletowy to bedzie tył zwroc uwage ze w zwyklych kostkach ISO fioletowe kable to sa wlasnie tyły bez wyjatku w kazdym radiu a wiec tu na pewno jest to samo.Ja mam JVC i szary to był Przod a na subwoofer mam zielony czyli Twoj czarny. 95% to jest to. Sproboj zepsuc nie zepsujesz :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

racjonalnie tak mozna byłoby podejsc. Sprawdziłem w FAQ-u opis kostki ISO i faktycznie:

 

fioletowy-zielony = TYŁ

szary-biały = PRZÓD

 

czarny wtedy teoretycznie moze byc SUB

czerwony AUX

 

ale zadzwoniłem przed chwila do serwisu 2N-EVERPOL i dowiedziałem sie ze:

 

2xRCA czarny - PRZÓD

2xRCA szary - TYŁ

2xRCA fioletowy - SUBWOOFER

2xRCA czerwony - AUX

 

czyli wychodzi na to ze inaczej niz mogłaby wskazywac kostka ISO. Poczekam jeszcze moze zagosci tutaj jakis uzytkownik (posiadacz DXZ778) i sie wypowie/potwierdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W DRX9375 fioletowy to było wyjście Non-Fading. W tym przypadku będzie to najprawdopodobniej subwoofer.

Szary i czarny to przód i tył, ale który jest który to nie pamiętam(sam markerem podpisywałem u siebie, co jest co, tak na przyszłość)

 

2xRCA czarny - PRZÓD

2xRCA szary - TYŁ

2xRCA fioletowy - SUBWOOFER

2xRCA czerwony - AUX

Clarion pozostał przy kolorystyce jaką stosował w starszych modelach(chociażby drx9375).

Wg mnie taka rozpiska jest prawidłowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam,

 

Szary - przód

Czarny - tył

fioletowy - sub

 

juz mam podłaczone, fajnie gra tylko musze to jeszcze dobrze ustawic bo funkcji to ma w ch%$%$ :)

Pierwszy raz mam doczynienia z tym radiem.

 

Na razie wlaczyłem suba, EQ dalem na Bass/Treble i troche ustawiłem i speakersy na NORMAL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...