Skocz do zawartości

Zmiana oprogramowania Android


hehepack
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Pewno znajda się jakieś osoby na forum obeznane w temacie smartfonów , tabletów itp i ich serwisu. 

 

Mam Lenovo A1 , kupiony ze 2 lata temu, niedługo po zakupie zbiłem ekran i leżał bo nie można było dokupić (nawet w serwisie lenovo!) ,

 

później pojawiły się jednak w chinach i kupiłem, zmieniłem i nie działa. ni hu hu sprawdzałem z 10 razy połączenia, resetowałem i co tam się dało. 

 

zapytałem sprzedawcy co i jaki i odpisał że na 99% to wina softu.

 

próbowałem go zmienić, ale jedyna metoda jaką znalazłem to wgranie czegośtam na karte sd i później instalacja. zje*****m 2 karty sd programem który miał na nie to cośtam wgrać. 

 

czy jest może ktoś kto mógłby mi pomóc w tej sprawie ?

 

najlepiej na zasadzie że wysłałbym mu tablet do zrobienia (oczywiście nie za nic) 

 

szukałem po tematycznych forach i pytałem, ale chyba mnie tam nie lubią.,.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A znajdziesz do niego ori soft?

Ja srajfony i dzieciom tablety porobiłem za pomocą ODIN 'a

 

http://forum.android.com.pl/f410/wgrywanie-softu-przez-odin-4-42-dla-samsunga-gio-87894/

 

tutaj tutek dla GIO ale to jeden ch... Byle uruchomić tryb download.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ahoj!

To niestety nie szwindel a realia. W niektórych monitorach po wymianie matrycy trzeba odczekać kilka - kilkanaście minut(podczas gdy monitor miga różnymi kolorami) aż wszystko zacznie normalnie działać. W urządzeniach z funkcją touch często trzeba po wymianie dograć plik kalibracyjny. W mojej firmie nazywa się to SCALER VERSION chociaż myślałem że dotyczy to tylko monitorów dotykowych i komputerów typu All In One. To coś jak sterowniki ekran + touch screen dla danego urządzenia bo zdarza się że jeden wyświetlacz pasuje do kilku - kilkunastu różnych tabletów.

 

Ale może u Ciebie to faktycznie kwestia zmiany oprogramowania ale wydaje mi się że łatwiej będzie Ci to zrobić poprzez podłączenie do kompa niż przez kartę SD.

 

BTW.

We Wrocławiu jest chyba serwis lenovo(zajmuję się tym firma Hemmersbach jeżeli dobrze kojarzę). Mam tam paru znajomych więc spytam jutro jak rozwiązać Twój problem.

 

EDIT.

Koniecznie musisz mieć włączony tryb debug mode i czasami "instaluj z nieznanego urządzenia"

 

 


szukałem po tematycznych forach i pytałem, ale chyba mnie tam nie lubią.,.

 

a użyłeś szukajki?!?!?!?!? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie podobnie. Dlatego myślałem że problem kalibracji dotyczy tylko komputerów i monitorów.

 

hehepack a możesz w ogóle wejść w tryb recovery mode? Czy ekran jest totalnym trupem? Na starym było cokolwiek widać? Może spróbuj mu zrobić wipe data. tzn jeżeli ekran nie działa to na czuja po tutorialu z neta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o digitizerze pisze :P ekran działa, przepraszam za wprowadzenie w błąd. 

 

 

 


a użyłeś szukajki?!?!?!?!?

 

pomyśl.,.

 

 

jedyna opcja zmiany oprogramowania jaka znalazłem to właśnie przez tą nieszczęsną karte sd. 

 

w innych urządzeniach szło łatwiej, jak np. motorola milestone czy teraz lenovo a820 , w których było po pare softów a motke nawet ucegloną udało mi się odratować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


zje*****m 2 karty sd
Ściagnij sobie Active KillDisk, wyzeruj ją i powinna zacząć działać na nowo, jeżeli nie da się formatować. 

 

 


czy jest może ktoś kto mógłby mi pomóc w tej sprawie ?
Spróbuj wgrać soft wg. tego http://forum.android.com.pl/f586/instalacja-cyanogenmod-na-lenovo-a1-krok-po-kroku-178839/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się trochę pod temat, zbiłem ekran w sony xperia sp, na allegroszu są ekraniki od 130-200 (niby wyglądają tak samo) czy kupując ten najtańszy popełnię błąd i będą buble?

Oraz kolejne pytanie czy przy wymianie są potrzebne jeszcze jakieś inne zabiegi niż sama zamiana ekranu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o digitizerze pisze :P ekran działa, przepraszam za wprowadzenie w błąd.

 

to niestety raczej nie pomogę, bo koszt będzie pewnie znaczny i może być różnie z naprawą ... jeden się uda naprawić, drugi nie ...

 

Hehe - to nie chodzi o koszt ... i ceny części, a raczej o zreanimowanie tego, jest to proces trudny, żmudny i nie zawsze udaje się w 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj najpierw wgrać soft serwisowy. Do znalezienia w sieci. W nim są rozszerzone funkcje programowania. Skalibruj touch screen bądź wgraj pliki kalibracyjne a później wrzuć normalny soft użytkownika końcowego.

 

 

 




rooski, dnia 15 Kwie 2014 - 20:36, napisał:


a użyłeś szukajki?!?!?!?!?



pomyśl.,.

 

chyba żartu nie wyłapałeś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w stockowe recovery wchodził losowo za co 10 średnio włączeniem, później poszło z górki i wrzuciłem ibmirowy soft, ale niestety nadal ekran nie bangla. 

 

znalazłem gdzieś że musi mieć odpowiedni sterownik i wersja jest na taśmie ekranu napisana. 

 

u mnie jest to F/W:0X16  , niestety nie znajduje mi takiego za fiksa.,.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisalem o tym wyzej. potrzebujesz plikow kalibracyjnych do lcd. kazdy ekran potrzebuje wlasnego ktory jest generowny na podstawie swojego sn. wpisz w google 0x16 driver lcd android, lub fw 0x16 touch screen driver. powinienes tam cos znalezc. sprawdz tez czy nie znajdzesz na tym lcd serial nr lub firmy albo czegos takiego. moze uda sie znalezc stery na stronie producenta....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...