Skocz do zawartości

Czy dobry wybór? RF P400.2 do RF P3D212


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie odnośnie doboru wzmacniacza. Kupiłem Rockford Fosgate P3D212 i chciałbym założyć do niego wzmak również tej firmy. Upatrzyłem model RF P400.2 ze względu na ograniczony budżet. Wzmak ten ma 400 RMS w mostku przy 4 Ohm a zmierzone ma 468 RMS. Głóśnik ma 500 RMS nie chciałbym uszkodzić głośnika przez podanie zbyt dużej mocy. Moim zdaniem będzie to dobry wybór ,dla obrazowego przedstawienia sytuacji obecnie mojego P3 napędza Carpower HPB 602 (225RMS) i po prostu jestem zaskoczony to co taki mały wzmak wyprawia z całym autem. Głośnik pracuje w obudowie BR takiej jak podana w instrukcji od głośnika. Proszę o wasze rady, może ktoś ma taki wzmacniacz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z subwoofer'ami jest tak ze niektore (a nawet wiekszosc) lubia jak im sie poda troche wiecej Wat'ów o tego masz GAIN'a na wzmaku zeby dozowac moc i napewno nie spalisz glosnika, takze twoj glosnik 500W w RMS moze potrzebowac troche wiecej niz jestes w stanie mu dac zeby konkretnie zagrac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK czyli wzmak większy np. P500.2 niby ma 500 RMS a jak sprawdzałem na stronie Rockforda to zmierzone ma 727 RMS starsze modele miały po 620 RMS. I kolejne pytanie to czy moja instalacja elektryczna w aucie to wytrzyma?? Mam Golfa IV TDI i mam dużo elektryki w nim i nie chciałbym czegoś uszkodzić tak dużym poborem prądu. Alternator mam 120 A akumulator założyłem nowy oryginalny VW AUDI 72 Ah 640 A. Np. do wzmacniacza P400.2 kabel zasilający 16 mm2 wystarczy? On podobno wytrzymuje 60 A.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...