Skocz do zawartości

Procesor do fabrycznej instalacji


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

WItam kolegów,

 

Troche wyszedłem z obiegu jeśli chodzi o nowinki a wiem, że kilka się pojawiło. Chciałbym możliwie niewielką ingerencją poprawić brzmienie w CLK model w209 2008r, fabryczna navigacja APS ze zmieniarką.

Nie analizowałem schematu audio ale podejrzewam, że sygnał może iść światłem, może ktoś z Was ma jakieś doświadczenie z instalacjami mercedesa ?

Chciałbym zrobić to mało inwazyjnie a mieć możliwośc poukładania nieco dźwięku, ktoś napomknał mi ze Helix ma coś sensownego co podobno poźniej laptopem można obsługiwać.

 

Będe wdzięczny za rady.

 

Pozdrawiam,

K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O konkretny samochód + możliwie łatwy w montażu i obsłudze procesor, no pierwszy post jest przecież dość czytelny.

Procesory które wymieniłeś znam i znam możliwości, zapytałem o Helixa konkretniej- bo jest nowy i go nie znam - "może być" jest dla mnie mało konkretne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O konkretny samochód + możliwie łatwy w montażu i obsłudze procesor, no pierwszy post jest przecież dość czytelny.

Procesory które wymieniłeś znam i znam możliwości, zapytałem o Helixa konkretniej- bo jest nowy i go nie znam - "może być" jest dla mnie mało konkretne.

Samochód jak samochód, kosmicznych technologii w nim raczej nie ma. Sygnał na pewno idzie światłem, konieczne są specjalne interfejsy lub całkowita zmiana źródła. A skoro znasz możliwości to czego nie wiesz ?  Mamy Ci wytłumaczyć specyfikację czy może powiedzieć jak go podłączyć? ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Samochód jak samochód, kosmicznych technologii w nim raczej nie ma

Runał mój świat...

 

 

 


A skoro znasz możliwości to czego nie wiesz

 

Znam większość, prócz Helixa, o niego zapytałem w dwóch z trzech powyższych postów.

 

 

 


Mamy Ci wytłumaczyć specyfikację czy może powiedzieć jak go podłączyć? ;/

 

Oj...

 

Pozmieniało się widzę.

Dziękuje Panowie, poradzę sobie.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz po tym adapterze zastosować jaki proc chcesz, masz ten komfort że w sygnale cyfrowym (świetle) będziesz miał zakodowane informacje o głośności itp.

 

Tak więc zapniesz sobie do dowolnego proca, co będzie Tobie odpowiadać, czy brzmieniowo czy obsługowo.

 

RF bym nie polecił, bo jest poroniony jeśli chodzi o dobranie filtrów, z dostępnych wybrałbym alpine lub helixa.

Helix chyba najbardziej przyjazny strojeniowo, jak i funkcyjnie, nie wiem jak się ma do 800 alpine, bo nie miałem okazji jej ćwiczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DXP-6 nie ma wejścia po światłowodzie.

 

Przy 600-1000zł które trzeba dać za DXP-6 , wolałbym przemyśleć sprawę jednak DSP Helixa, lub wyrwać P-DSP , sam sprzedałem kilka używanych sztuk w cenie od 800 do 1100zł

 

Na giełdzie masz pxa-h700 w cenie 800zł - to chyba lepsze rozwiązanie, załatwić tylko ruxa do zestrojenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Oj...
 
Pozmieniało się widzę.

 

I to sporo.

Przeczytaj ten temat http://www.strefacaraudio.pl/topic/39079-wzmacniacz/ to zobaczysz jak bardzo.

 

Wracając do tematu. Niech Cię nie odstraszy cena mobridge, jest to moduł/przejściówka/adapter wpinany w fabryczna pętle światłowodową (MOST) i dający toslinka w formacie spdif ( lub w innej wersji line-out). Szybko sprawnie i bez kłopotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak każdy proc podłączony do MObridge :

  •  Allows any aftermarket amplifier with a TOSLINK digital input to be connected.
  • Seamlessly integrates into the vehicle's MOST network.
  • Operates in the digital domain, so there is no unwanted harmonic distortions or noise.
  • No need to cut into the vehicle's wiring to access the audio signal.
  • No need for analogue HI to LO converters.
  • Complete control over Bass, Treble, Balance & Volume.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się do tematu.

Co z autem, którego oficjalnie nie ma na liście MoBridge'a? Chodzi o nową generację grupy VAG. Radio bez nawigacji - jednoelementowe (bez napędu w schowku). Da się z tego jakoś wyciągnąć sensowny sygnał do zasilenia proc'a? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...