Skocz do zawartości

Audi A3 by szolek


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym zaprezetowac moje audio.

Samochodzik:

 

1209196_437163443071483_866890709_n.jpg

 

 

Radio:

Clarion CZ200ER

W samchodzi jak juz kupiłem był system Jehnert

2 tweetery

2 śedniaki

8 wooferów

 

778667_437161349738359_1968766182_o.jpg

http://images61.fotosik.pl/570/75da6de2347ad3c9gen.jpg

Cały komplet przeliczajać na PLN coś około 5 tyś zł

Patrząc na kwote nie gra to zbyt dobrze pewnie dlatego, że zostało to naprawde źle poskładane. plastki latały zero wytłumienia. Więc wytłumiłem i troszke poskręcałem co dało rade. Ale i tak  nie gra tak jak należy więc w najbliższej przyszłości chce sredniki i tweetery wsadzić w słupki wywalic 6 wooferów i zostawic 2.

Strona producenta: http://www.jehnert.de

Bagażnik był taki:

 

1378603_437161146405046_1800736094_n.jpg

 

http://images65.fotosik.pl/92/652fac9927040896gen.jpg

Wzmacniacz Alpine + Sub Alpine i Sub Axtona

Oczywiście bez szału [ :)] Ale juz sprzedane stwierdziłem, że czas na coś lepszego . Z tego wycisnałem 132.2 db.

Na czasie jade do hehepacka po 2 Helixy e300 + 2 Wzmacniacze Orion Westcoast WCC-5001

Będzie sub szczelinowy i jak bedzie dobrze grało będą wykonczenia z nierdzewki i jak bedzie mi sie chciało to wypoleruje [:)]
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Widziane auto i raz słuchane na rozpoczęciu sezonu Audipodkarpacie w Rzeszowie ,szału to to nie pokazało jak mógł bym to porównać bass jak z skrzynki Blapunkta GTT bardzo lubianej na forum :rotfl: wysokich i średnich tonów prawie wcale sypało piachem jak hertz-e dx200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie kojarzy się Wam sposób podejścia do grania z całkien świeżym tematem gdzie w roli głównej wyatępuje całkiem żółty nissan? Nie rozumiem zupełnie jak rozumują tego typu ludzie, wszak maja całkiem zgrabnie zrobione/podpicowane/tuningowane auta, zapewne za sporą kasę i dużym nakładem pracy a tak totalną tandetę do nich pakują. I jeszcze na dodatek w sporej części są przekonani, że maja granie co najmniej z wyższej półki, któremu na prawdę mało można zarzucić.

A przecież granie w takich autach często w konkury może iść z pierdzącynm wydechem (też czasem powód do dumy) i nawet do objazdu kwadratu z "zimnym okciem" się nie nadaje :)

Oczywiście są wyjątki... niestety mocno nieliczne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie porownywalbym tego Audi z Nissanem. To dwa inne swiaty.

To co kto robi w jego aucie to jego indywidualna sprawa. Forum ma ewentualnie pomoc w nakierowaniu na odpowiednia sciezke a nie narzucac z gory co i jak ma byc zrobione. Tylko od wlasciciela zalezy, ktora droge wybierze. Wiec radzilbym nie spinac sie tak w komentowaniu co poniektorych "instalacji". Nie macie ludzie innych problemow...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiesz mi gdzie ja porównuję te auta? Jakieś podobieństwa i analogie to jeszcze nie czynią porównania i nie o auta mi chodzi ale o podejście do wykonania instalacji.

Indywidualna sprawa i owszem ale po założeniu tematu już pozbawiona prywatności i narażona na różne indywidualne komentarze, w tym i moje :)

 

 


Forum ma ewentualnie pomoc w nakierowaniu na odpowiednia sciezke a nie narzucac z gory co i jak ma byc zrobione. Tylko od wlasciciela zalezy, ktora droge wybierze.

Ale do tego o czym piszesz potrzebna jest ta całkiem podstawowa i elementarna wiedza a nie powielanie w temacie info zawartych na forum wraz z tłumaczeniem do lekko strawnej formy.

O ile w przypadku całkiem nowych i podjaranych do pisania świeżynek tuż po rejestracji na forum takie paplanie i  brak wiedzy można jeszcze próbować wytłumaczyć to szolek zwykłym leniem jest a  RF.TEAM, patrząc po dacie rejestracji na forum, to zupełny nygus i to taki co pali głupa na dodatek.

 

 


Wiec radzilbym nie spinac sie tak w komentowaniu co poniektorych "instalacji".

Spinać? A w jakim celu? :D  Ja swoje niezadowolenie i dazaprobatę wyrażam, przede wszystkim dlatego że malizną i tandetą od takich tematów wieje.

Myślę, że i Ty takze wolisz sytuację gdy na forum taka szmira występuje w ilosciach śladowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


A powiesz mi gdzie ja porównuję te auta?

 

 

 


Nie rozumiem zupełnie jak rozumują tego typu ludzie, wszak maja całkiem zgrabnie zrobione/podpicowane/tuningowane auta, zapewne za sporą kasę i dużym nakładem pracy a tak totalną tandetę do nich pakują

 

 

 


Myślę, że i Ty takze wolisz sytuację gdy na forum taka szmira występuje w ilosciach śladowych.

 

Oczywiście, ze tak ale nie wydaje mi sie zeby swoje/Twoje niezadowolenie wyrazac w taki sposob w jaki zostalo to przedstawione. Rozumiem, ze jest to forum dyskusyjnie ale nie dajmy sie zwariowac... Mnie nie boli, ze kolega ma dwa rozne suby tudziez trzynastke z szesnastka w jednej komorze czy tez balagan w bagazniku, najwazniejsze, ze wlascicielowi sie podoba. 

Nikt z Nas nie zaczynal od "hajendow" i nie oczekujmy od wszystkich, ze kazda instalacja bedzie mega profi. Wiekszosci z Nas do profi grania wiele brakuje wiec troche wyrozumialosci przyda sie jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAPIE...LE 

 

Sinoff nie wiem o co Ci chodzi, ale robisz wycieczki za które można dostać w nos. Bo pisanie że ktoś jest "burakiem, wieśniakiem" może go zaboleć :mur1:

To że ktoś nie idzie w kierunku który tu promujesz nie znaczy że jest głupszy i nic nie dający. Daje on bardzo dużo- UCZY

 

 

... aha zanim zaczniesz cisnąć doczytaj że autor tematu kupił już auto z takim systemem i to nie jest sql :cisza:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale w takim razie wszystko rozbija się o formę w jakiej wyrażamy swoje podejście do konkretnego tematu czy instalacji. Z kolei ta forma powinna być moim zdaniem odmienna  w różnych częściach forum, trochę na przykładzie sypialni gdzie inaczej się zachowujemy niż  w kuchni.

 

 


Mnie nie boli, ze kolega ma dwa rozne suby tudziez trzynastke z szesnastka w jednej komorze czy tez balagan w bagazniku, najwazniejsze, ze wlascicielowi sie podoba.

Ależ mnie także jest zupełnie obojętne co siedzi w takim aucie i w jakim jest stanie. A okreśclenie "najważniejsze, że właścicelowi się podoba" jest zwykle najważniejsze tylko  dla wlaściciela i wrzucanie takich "kwiatów' do instalacji w pewien sposób uwstecznia obecny poziom tego działu i zawartą w nim wiedzę.

 

 


Nikt z Nas nie zaczynal od "hajendow" i nie oczekujmy od wszystkich, ze kazda instalacja bedzie mega profi. Wiekszosci z Nas do profi grania wiele brakuje wiec troche wyrozumialosci przyda sie jak najbardziej.

Ależ oczywiście, tylko bardziej lub mniej dyskusyjne może być określenie "trochę"  :)


 

 


Sinoff nie wiem o co Ci chodzi

W takim razie zacznij czytać uważniej i gdy już załapiesz, to zaczniemy rozmowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zaczniemy rozmowę.

niestety muszę stwierdzić że z Tobą nie ma rozmowy. Bo wszystko co piszesz służy wyszydzeniu drugiej strony. Przykro mi z tego powodu bo mając jakąś tam wiedzę i będąc aktywnym użytkownikiem to wypada się nią dzielić , a nie używać jako ... no właśnie jako co ?, że jest się pępkiem świata i wszytko wie najlepiej.

 

 

... i tak w sumie nie rozumiem dlaczego szkalujesz kolejny  temat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello.

 

 

 


szału to to nie pokazało

 

Pytanie do właściciela:

jakieś prace są/będą prowadzone nad instalacją ?

Celem uzyskania poprawy ,czy może to jest już wszystko w temacie audio w A3 ? i właściciel jest zadowolony?

 

Prosze mnie zle nie zrozumieć i nie odbierać w negatywnych barwach

 

Panowie bez jaj to forum jest by pomagać i naprowadzać ludzi na temat rozsądnego (nie koniecznie HIGH -END-owego )  grania.

Jeżeli mi ktoś w moim temacie pisze że to czy tamto nie za bardzo wygląda lub  jest za słabo zrobione to ja się ciesze, bo to jest właśnie ta 'konstruktywna dyskusja"

pozwalająca mi się ustosunkować i pokazać czemu tak a nie inaczej jest to wykonane ew. uzmysławia mi gdzie popełniam błędy lub nie dociągnięcia .

I tam skupiam swoją uwagę i pracuje nad udoskonaleniem.

I nie odbieram tego jako atak tylko chylę czoła i dziękuje że komuś się chce spojrzeć na te moją mizerną robotę.

 

Nasze instalacje to miejsce wymaga trochę więcej niż pokazania zdjęć z już przez kogoś zrobionego nagłośnienia.

 

Tu ma być nasza praca ,koncept pokazany i czyjeś komentarze a tym bardziej takie jak kolegi Sinoff  mają być jedynie motorem napędowym naszych działań.

A nie powodem do świętego oburzenia. Jezeli tak nie jest i odbieracie to jako jedynie ataki to proszę  ogolić się pod pachami i wrócić do przedszkola.

A jeżeli mamy zajawkę i chcemy dobrego grania to czytamy posty zakasujemy rękawy i korzystamy z darmowej wiedzy z forum.

Osobiste wycieczki-??   no jak się pytam czemu i  w jaki sposób pytanie o zrobienie dzwi lub zasilania jest osobista wycieczką ?

To że właścicielowi się podoba to O.K. Ale nie chodzi tu chyba o chwalenie za zrobienie fotek.

To ja wrzuce fotki seryjnego nagłośnienia z renówki  doczepie tw obok woferów i powiem że mi sie podoba

A najlepsze to napisze że to jedyne słuszne granie i co Wy tam wiecie.

A jak ktoś popełni nietakt i napisze że to może za słabo grać to obrzuce go mięsem a póżniej sie obraże dostając przy okazji bana na 2 tygodnie.

Będziecie mnie bronić? 

Nie oceniamy   oceniających i ich podejscie  tylko merytoryke instalacji i rozwiązań .  Taka moja pozycja .

 

Przepraszam za OFF TOP-a  ale należy wymagać  jakiegoś  minimum w tym dziale.

 

Na marginesie  chętnie bym podpatrzył jak będą robione dzwi w A 3 i pytanie  mam  czy wystarczy wzmacniać ten plastikowy boczek 

czy jednak lepiej zrobić zamknięcie tego wielkiego otworu technologicznego blachą ?

Kolega będzie chciał nagłośnić takie auto i sam szukam  podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy w merytoryczny sposób zadawać pytania.

 

 

... i jeszcze jedno, czego można oczekiwać od nowych użytkowników skoro inspiracją są zazwyczaj democary dostępne w sieci na jeden klik, które nie zawsze  zrobione ze sztuką, a projekty audiofili są gdzieś zabunkrowane i tylko poklatkowe info jest dostępne.

Dlatego trzeba trzymać fason i pewne wartości w swoich opiniach i osądach bo zrobienie porządnie drzwi i obudowy suba nie stawia nikogo na piedestale... ,

 

Z założenia na forum wchodzi się po inspirację i ... , a nie żeby zostać głupcem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja jestem głupcem :-) 

bo siedze w H.A tak z 28 lat i  dalej nic nie wiem :-)    a w C.A z 6 lat i czesto szczeke zbieram z podłogi jak tanio i dobrze może coś zagrac jeżeli sie w to włoży serce i prace.

Czy to dzwi czy sub czy inny element układanki są tak samo ważne i nie widze tu nikogo na piedestale bo i za takim się nie rozglądam.

Praca nad systemem i pokora tego potrzeba w tej materii.

Mi każda uwaga daje kopa do dalszej pracy . Forum mnie nie inspiruje nie jest też  jakimś najwyższym wyznacznikiem  ale jest bardzo pomocne i jest tu masa ludzi wskazujących drogę.Inna sprawa czy widzisz te drogę i czy patrzysz z tymi ludzmi w jednym kierunku.

Inspiracją jest jedynie chęc osiągnięcia jak najlepszego dzwiękowo systemu na miare moich mozliwości. 

Czego każdemu życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


bo siedze w H.A tak z 28 lat i dalej nic nie wiem :-)
ja żyje już tyle , ale i tak głupi umrę :wink2:

 

Dzięki tym wszystkim wodotryskom w necie garstka tych audiofili ma ciągle zabawę ze skrzypkiem. Bo w innym razie wszystkie firmy poszłyby w stronę sony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej niż o Ciebie chodziło mi o tych co zadają pytania czy właściciel jest zadowolony lub że zadowolenie właściciela jest najważniejsze. A przecież w pierwszym poście jest napisane, że nie jest i modyfikuje ten wynalazek.


 

 


Dzięki tym wszystkim wodotryskom w necie garstka tych audiofili ma ciągle zabawę ze skrzypkiem. Bo w innym razie wszystkie firmy poszłyby w stronę sony

 

Tak jak Mercedes z bezawaryjnością poszedł w stronę produktów Made in China ;) Musi być coś lepszego niż mizerność na tym świecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Bardziej niż o Ciebie chodziło mi o tych co zadają pytania czy właściciel jest zadowolony lub że zadowolenie właściciela jest najważniejsze. A przecież w pierwszym poście jest napisane, że nie jest i modyfikuje ten wynalazek.

Cóż.... to by był jeden z powodów dla których z tematu robi się niewypał.


 

 


Tu ma być nasza praca ,koncept pokazany i czyjeś komentarze a tym bardziej takie jak kolegi Sinoff mają być jedynie motorem napędowym naszych działań.

Z grubsza i w teorii tak właśnie powinno to wyglądać. A czy ja przy tym wszystkim muszę być zawsze  miły i uprzejmy dla każdego?  Nie, nie muszę bo jest całkiem sporo postów/tematów gdzie user pisze pierdoły językiem z lekka ułomnym lub całkiem kalekim z użyciem jak najmniejszej ilości znaków bo tak jest szybciej i gdzie w tym wszystkim zasady poprawnej polszczyzny są już zupełnie jakimś science fiction.

A jaki wniosek z tego płynie? Ano taki, że jeśli user temat zakłada i już na wejściu traktuje własny topik jak śmietnik, to ja nie widzę nic na przeciw aby do takiego tematu podobne podejście mieć bo ... "każdy problem, to okazja w przebraniu"  :D I może być to okazja od rzeczowej dyskusji albo na ten przykład żeby się dobrze pośmiać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...