Skocz do zawartości

2xLanzar Max P154D


shrekinho90
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1. Głośnik: Lanzar Max P154D
2. Parametry głośnika:

Fs: 30Hz, Qms: 5.0, Qes: 0.90, Qts: 0.75, SPL: 89(dB), Vas: 6.02(Cuft) ~ 170,47 L

Aczkolwiek nie wiem jak to się ma do rzeczywistości...
4. Grubość materiału z jakiego będzie wykonana skrzynia: 18mm
5. Wymiary bagażnika: zdjęcie w załączniku
6. Bass reflex: Prostokątny na froncie z głośnikiem
6. Model auta: E46 coupe

 

Na zdjęciu rozrysowałem plan tego jak ma to wyglądać. Mają to być dwie osobne skrzynie. Te czerwone plamy to głośniki. Pojemność jednej skrzyni to 88.1 litra. Mam nadzieję że wystarczy bo więcej nie da rady wycisnąć. Temat zakładam ponieważ bassbox proponuje mi skrzynie 600-700 litrów.  Więc nie wiem czy popełniam gdzieś błąd czy te parametry lanzara są wyimaginowane. Jeśli chodzi o strojenie to wybrałbym coś pomiędzy maksymalnym ciśnieniem a zejściem. Z chęcią zobaczyłbym wykresy. Mam nadzieję że pomożecie :)

post-3379-0-19423200-1393179439_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

objętość skrzyni wyjdzie ok 80litrow i odejdzie od tego objętość głośnika i portu jakies 15litrow to zostanie ok 65litrow wiec nieco malo ale mozesz spróbować i dac  port o pow. 210cm3 i dlugi na ok 40cm i strojenie będzie ok 45hz, moze i nizej. porty bym dal tak jak na zdjęciu żółtą kreska po 5,5cm i 40cm dlugie.

http://images64.fotosik.pl/690/873723a711649a74m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wychodzi 88.1 litra, a przy podwójnym froncie 83,4. Tak więc czy to nie zmienia zbytnio strojenia? Byłbym wdzięczny za jakiś wykres. I jeszcze jedno, czy port mógłby być na ściance z głośnikiem, bo skrzynie będą też jeździć w innych autach?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

umiejscowienie portu nie ma znaczenia wiec to nie problem dac go w innym miejscu


a co do objetosi to masz racje 88litrow, zbyt strojenia to nie zmieni jakies 2hz niżej zagra według mnie. ja bym zrobił port 7,5cm szeroki i tak pod spl gral a jak do słuchania to port bym deska dławił dokręcając ją  aby port sie zwęził o te18mm i byl 5,7cm do sluchania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko z czasem, w tym tygodniu planuję zrobić. Myślałem jeszcze nad miejscem tego portu i dławieniem go. Finalnie chyba zostanę przy szczelinie 7,5 cm na ścianie z głośnikiem. W razie potrzeby tak jak mówiłeś można go zdławić, albo całkowicie zaślepić, ale na codzień raczej ich nie będę używać. Choć jak nie będzie potrzeby użycia bagażnika to nie będzie mi się chciało ich wyjmować :P Zastanawiam się czy zrobić przednią ścianę podwójną, czy dużo to daje? I ile z tego się spodziewać decybeli? Prądu będzie trochę mało bo 450w na sztukę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie będziesz dławic portu to trzeba uważać na głośnik przy ok max rozkręceniu wzmacniacza bo będzie latał tak jak by bez oporu bo będzie za bardzo odprężone i z czasem sie wymęczy zawieszenie w głośniku. A do takiej mocy ja bym nie dawał podwójnej ściany bo na pewno audiofilem nie jesteś i nie usłyszysz różnicy i wystarczy wikolem i wkrętami skręcić i będzie sie trzymać jak trzeba a co do deski to proponuje Ci użyć zwykłej wiórowej płyty  w okleinie z obu stron (płyta meblowa) bo nie dosc ze okleina wzmacnia plyte to i daje korzystny poslizg  powietrza  i taka plyta jest sporo lzejsza i tansza od mdf-u a co do dB to przy takiej mocy nawet i do 145db graja ludzie lecz raczej nie w kombi wiec jak bedziesz mieć ok 140db to powinien być zadowalający wynik. A port dajac tak jak zasugerowałem to bedzie latwiej z przestrojeniem oraz raczej lepiej takie umiejscowienie portu zda egzamin w tym aucie i z tego co kojarzę do wiekszosci samochodow wejdzie do bagaznika taka skrzynia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

"Skrzyneczki" zrobione, pierwsza weszła przez klape, drugą musiałem dosłownie upychać przez kabinę, z głośnikiem nie chciała wejść, bo głośnik wystawał, więc wsadziłem bez, głośnik przykręcałem dopiero w bagażniku, Trochę się namęczyłem, i nawet nie chcę myśleć że trzeba będzie to wyciągać :P 

Port wstawiłem tak jak na zdjęciach, jednego pomalowałem czarnym sprayem dlatego tak to wygląda.

Niedługo jadę na zawody db i teraz kilka pytań ponieważ są to moje pierwsze.  

1. Puszcza się jakiś utwór czy sam sygnał?

2. Wynik to maksymalne ciśnienie czy średnia z jakiegoś czasu?

3 . Czy to jest tak że jak będę podkręcał gałę to w pewnym momencie wynik już nie będzie wzrastał a tylko głośniki zaczną coraz bardziej latać?

4. Jak ustawić wzmacniacz? Myślałem nad tym żeby dać subsonic na 50, lpf 80. Ponieważ na mój rozum to: w tym zakresie gra najgłośniej sub, a po co go obciążać resztą pasma.

5.Głośniki z przodu wyciszyć? (oem bmw)

 

post-3379-0-67045200-1395522584_thumb.jpg

post-3379-0-57817700-1395522587_thumb.jpg

post-3379-0-48186800-1395522590_thumb.jpg

post-3379-0-27488400-1395522595_thumb.jpg

post-3379-0-19258700-1395522600_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak gra?

a co do db-dragu  to puszcza sie sygnał (częstotliwość) która dostaniesz od siedziego na płycie lub usb, wynik to max ciśnienie, gałka sie wkręcasz dosyć szybko i jak juz bedzie przester (glosniki lataja  bez  lub na slabej kontroli i chercza) to wyniku nie podbije tylko glonsik po dupie dostaje. a co do pytanie nr.4 i 5 to kwestia testow pod miernikiem bo roznie to wychodzi a od siebie moge powiedziec ze ja bym probowal na calkowitym przelocei sygnalu na wzmacniacz bo i tak grasz czestotliwoscia a przednie glosniki tez potrafia dobic 0,1-0,2db o ile ze graja w fazie z subem bo w innym przypadku beda zabeirac. A  wracajac do czestotliwosci z jakiej bedziesz grac to ucho szlyszy inaczej i miernik tez wiec najlepiej na jakiejs 1/3 mocy puscic fale (czestotliwosci beda szly powiedzmy od 20-80hz a najlepiej fale 40-60hz bo w tym zakresie najprawdopodobniej zagrasz najglosniej) no i na mierniku pokaze w jakiej czestotliwosci zagralo najlepiej i pozniej trzeba szczelac +/- 3hz aby znalesc kiedy gra najglosniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...