Skocz do zawartości

Konfiguracja 2 głośniki tył + Tuba + Wzmacniacz


Droho
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

glosnik centralny to nie problem, odlaczasz i po klopocie :) seryjne glosniki wpinasz (tymczasowo) pod jakosciowo piecyk, np ww. xm i masz ponad 200zl wiecej na subwoofer, a to duzo, do tego jeszcze skrzynie zrobic, kable kupic, to nie sa male koszta, a te 1000zl to tak na styk starczy w tej konfiguracji ktora opisuje. Jak teraz wygluszysz drzwi bedziesz mial juz przygotowane pod lepsze glosniki, wtedy kupisz cos konkretnego i tylko je wkrecisz.

 

[ Dodano: 2009-02-06, 20:28 ]

w drzwiach są głośniki o mocy 45w rozmiar 100mm a centralny ma 45w rozmiar 130 i 135 mm

 

 

hmmm lipa :/ centralny odpada, a te 100mm trzeba zamienic, mozesz sie przemeczyc jakis czas i sluchac na 100mm, zalezy jeszcze kiedy bedziesz mial gotowke na nowe przody (jakies 200zl), wtedy rozwiert cie czeka, bo dystanse chyba juz nie wystarcza :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale w rozmierz 100mm nie ma nic konkretnego.. trzeba będzie rzeźbić pod 165mm. Masz moze jakieś fotki drzwi? i ja dalej sie upieram nad rozpoczęciem od przodu- skok jakościowy od razu tyle że bez mega konkretnego uderzenia basu, ale przy wygłuszeniu drzwi specjalnymi matami (przeznaczonymi do car audio, a nie zwykłym fabrycznym "wygłuszeniu") na pewno troche tego basu sie pojawi z głośnika 165mm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie masz radio? do 1000 zł całość chcesz? na początek przygody z car audio moja wypróbowana konfiguracja na przód to helix dark blue na dystansach i z wygłuszonymi drzwiami z wzmakiem 2 kanałowym np. Axton, alpine v12, sony xm stara seria. co do mocniejszego suba i wzmaka do niego to niech koledzy sie wypowiedzą- ja zawsze działałem na tych o mniejszych mocach! ale coś z RE Audio było na pewno ciekawe

 

-> apoc, ale ten "centralny głośnik" :) . Dla mnie podstawa to dobry przód!

 

Radio mam Alpine X100, drzwi są wygłuszone ( widocznie poprzedni właściciel się bawił w car audio ale głośniki są seryjne )

 

[ Dodano: 2009-02-06, 20:31 ]

no ale w rozmierz 100mm nie ma nic konkretnego.. trzeba będzie rzeźbić pod 165mm. Masz moze jakieś fotki drzwi?

 

Fotki zrobie na jutro bo dzisiaj to już zapóźno ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no pewnie- porób fotki i wtedy bedziemy radzić co dalej :) bo tak w ciemno to wiesz.. cieżko mi sie domyślać jak to tam moze być. Jak mozesz to zdejmij tapicerkę z drzwi i zrób tez fotki tego wygłuszenia i wewnętrznych blach drzwi

 

Ok Spoko to jutro wstawie fotki głośników jakie tam są, jak jest zrobione to wygłuszenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no skoro to tylko 10 to w sumie moglbys faktycznie zaczac od przodu, jak faktycznie masz dobrze wygluszone drzwi to wygladalo by to tak:

przeliczajac w najtanszych kosztach:

 

helixy dark blue 62.1 - 200zl

uzywany w miare jakosciowy 4CH wzmacniacz ktory pociagnie tez suba, 300zl i w gore

komplet kabli wraz z glosnikowymi ~100-150 zl

Dystanse na 16'tki to groszowe sprawy.

 

subwoofer 250zl, 100zl skrzynia (jak zrobisz ja samemu i bedziesz sie ostro szczypal)

 

No i doliczajac koszty wysylki, jak beda to sprzety z allegro.

 

No i delikatnie przekroczysz swoj budzet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz to wydac na poczatkowe CA i caly komplet niskiej klasy, lub zrobic bdb przod, i pozniej dodac subwoofer tak zeby to porzadnie gralo, twoj wybor, ja bym sie od razu kierowal w strone jakosci, ale no tak juz jest, ze trzeba uslyszec zeby sie przekonac, bo nieliczni poczatkujacy wierza w to co wyczytaja na forum :)

 

[ Dodano: 2009-02-06, 21:19 ]

ale spokojnie, jak wybierzesz ta pierwsza opcje to nic sie nie stanie, stracisz troche kasy :/ kazdy tak zaczynal, najpierw kupowal niskiej klasy sprzet, zeby sie przekonac ze jest on na prawde niskiej klasy Zaczniesz kupowac nowe klocki, i nastepne, az w koncu bedzie ci ladnie gralo, ale i tak bedziesz kupowal nastepne, to ta choroba :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazdy tak zaczynal, najpierw kupowal niskiej klasy sprzet, zeby sie przekonac ze jest on na prawde niskiej klasy :)

 

Kurde, nigdy nic trafniejszej uwagi na ten temat nie słyszałem :/

Jak teraz człowiek zbiera na wzmak tyle, co niegdyś dał za cały sprzęt - to się dopiero okazuje, jaki był wówczas głupi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisali wcześniej, z 100mm nie zawojujesz.Rozsądnie przerobić na co najmniej 135mm, ponieważ takie już potrafią zagrać, a najlepiej 165mm. Za 1k zrobisz już bardzo fajny przód, który da wiele radości, dużo więcej niż skrzynia z tylu auta. Poszukaj w okolicy kogoś kto ma rozsądnie grający sprzęt, posłuchaj jak graja dobre przody, a sam stwierdzisz, ze przód to podstawa dobrego brzmienia :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisali wcześniej, z 100mm nie zawojujesz.Rozsądnie przerobić na co najmniej 135mm, ponieważ takie już potrafią zagrać, a najlepiej 165mm. Za 1k zrobisz już bardzo fajny przód, który da wiele radości, dużo więcej niż skrzynia z tylu auta. Poszukaj w okolicy kogoś kto ma rozsądnie grający sprzęt, posłuchaj jak graja dobre przody, a sam stwierdzisz, ze przód to podstawa dobrego brzmienia

 

racja. Ale jak juz przerabiac ze 100mm to rozmachnac sie od razu na 165, bo rozwiert ze 100 na 130 nie mial by sensu moim zdaniem :)

 

tak jak sam stwierdziles, zrob dobry system przedni, jak przeznaczysz na sam przod 1k zl to gwarantuje ci ze bedziesz zachwycony. Pozniej dozbierasz sobie na subwoofer i zakupisz tez cos porzadnego co zagra, i mocno kopnie w plecy jak bedzie trzeba, a nie tylko nieprzyjemnie zabuczy :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia zrobie jutro bo dzisiaj już nie miałem czasu. Zmierzyłem głośniki w drzwiach są to 165 ... Są tylko głośniki w drzwiach nie ma centralnego sprawdziłem to ... Mam jeszcze takie pytanie bo kumpel kazał mi się zapytać. Podłącza głośniki do zwrotnic i nie ma miejsca w radiu na 4 zwrotnice ... Czy jest możliwość podłączenia zwrotnic pod wzmachola ?? bo z tego co wiem to wzmachola pod zwrotnice da radę podłączyć a na odwrót to nie wiem ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TO chyba naturalne... :zdziwko: Sygnal do zwrotnicy podawany jest ze wzmacniacza zamiast z radia tak tak mozna, ba nawet trzeba- o to Ci chodzi??

Ale ja wciaz nie kumam o co dokladnie Ci chodzi, masz 4 zwrotnice?? czyli 2 systemy i nie da sie ich podlaczyc do radia? To co to za radio 2 kanałowe??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn to nie jest mój sprzęt kolega kazał się zapytać ma radio LG LAC-M2500R i tam są tylko 2 wyjścia na wzmacniacz do tego jest także złącze na kostke iso ... No i ma 4 zwrotnice ( podłączone 2 tweetery, 2 woofery i 2 głośniki 165 ) no i ma jakiś wzmacniacz ale nie wiem jaki ... Wiem tylko tyle że to spokojnie dźwiga ... No i ma taki problem że chce podłączyć zwrotnice pod wzmacniacz czy to da radę i nic się nie popierdoli ?? I jeszcze jedno pytanie czy można zwrotnice podłączyć do radia odrazu??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego jak on ma 2 wyjscia rca w radiu to ja nie widze problemu, podpinasz te 2 rca pod wzmacniacz 4 kanalowy, i pod ten wzmacniacz mozesz sobie wpiac 4 zwrotnice, od nich 4 woofery i 4 tweetery, nie wiem co dla ciebie jest niejasne

 

[ Dodano: 2009-02-07, 22:00 ]

Droho, a tobie na pewno o zwrotnice chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apoc,

 

No wiesz ja się zabardzo nie oriętuje w tym dopiero zaczynam swoją przygodę z car audio no i kolega się mnie o takie coś zapytał no ja nie wiedziałem i napisałem ... Zawsze warto się zapytać dzieki apoc,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może wofer i tweeter ma osobna zwrotkę, tak tez się trafia :zdziwko: Trochę to pokręcone tłumaczenie :przestraszony:

 

Tak woofer ma i tweeter podłączony pod jedną zwrotnicę bo takie ma zwrotnice ;p .. Ale zdeka kapa bo on chce woofery i tweetery dać na tyły moim zdaniem to idiotyczne rozwiązanie ... No ale cóż są ludzie i parapety ;p

 

[ Dodano: 2009-02-08, 16:39 ]

[ Dodano: 2009-02-07, 22:00 ]

Droho, a tobie na pewno o zwrotnice chodzi?

 

No to są moim zdaniem zwrotnice lookaj to kupił

 

http://allegro.pl/item542349025_profesiona...kow_okazja.html

 

[ Komentarz dodany przez: Gilotyn@: 2009-02-08, 23:00 ]

Proszę podpisywać linki!

ostrzeżenie

 

pzdr Gilotyn@

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...