Skocz do zawartości

2x Pioneer TS-W310D4


Rapik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Przetworniki jak w temacie, 2 sztuki Pioneera TS-W310D4.

Myślę nad tym jaka skrzynia będzie dla niego optymalna, gdyż muzyka najróżniejsza - od dubstepu przez HH aż do metalu.

W grę wchodzą albo szczelina, albo zamknięta.

 

Dane jakie podaje producent :

 

    Qts 0,77

    Fs [Hz] 37

    Vas [ft3] 1,21

    Xmax [mm] 10,8

    Xmax [in] 0,42
 

Dla pojedynczej sztuki przewiduje :

 

http://konrad.republika.pl/pioneer.jpg

 

Często zmieniam auta więc skrzynia powinna być jak najbardziej 'uniwersalna' - tak żeby weszła do bagażnika sedana (dla przykładu Audi A8) ale także do jakiegoś hatchbacka.

 

Kolega Maxtz doradził w przypadku CL 2x35L a BR z portem szczelinowym 2x50L (MDF 22mm, front 35mm) - czy będzie to optymalne rozwiązanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem bardzo długo do czynienia z tym głośnikiem , a nawet i dwoma , testowałem we wszystkich skrzyniach o różnych pojemnościach oprócz skrzyni BP. Do podanego rodzaju muzyki najefektywniej sprawdzi się skrzynia BR 35 litrów . Przy 50 litrach straci na szybkości i wykopie , lecz zyska większej głębi i kultury.. Jak ma gnieść po klacie to daj BR 35 litrów , miałem kiedyś na szczelinie i strojenie ok 40 hz i kopało najmocniej z wszystkich skrzyń jakie były. Czyli closed , br 35 , 45 i 55 litrów . na 55 grało fajnie miękko ale wykopu straciło .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info Luli ! Skrzynkę zaczyna już tworzyć Mastah, będzie z jednym portem szczelinowym - myślę, że zyskamy tym trochę na szybkości względem BR.

Z ciekawości - czym zasilałeś te głośniki?
Jako że to tłuczki, u mnie będą grały pod 'mocno jakościowym' :P Boschmannem ATX-990 (na papierze 900W@2Ω RMS) - jeśli będzie miał faktycznie chociaż połowę to myślę że już powinno to zrobić jakąś zadymę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...