Skocz do zawartości

Rockford rfd2110


suchy__22__
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No to zakres jest ograniczony chociażby z powodu możliwości samego portu, każda zmiana pojemności strojenia przy danej częstotliwosci ma różne znaczenie, chociażby takie rozwiązanie pokazał RF. Możliwości pokazania sprawności fizycznej to inny zakres, skoro zmieniamy zakres, zmieniamy całkowity zakres, w końcu ktoś innym na tym bazował, a pomysł lepiej mieć indywidualny. Raczej nie przerobisz zakresu w prostej charakterystyce, gdy na samej zmianie głośnika o 30% mamy możliwości- ale kosztem jakości?

 

Niestety trzeba sie zastanowić na czym trzeba stanąć. Dynamika - jak dla mnie sporo, bym powiedział w prost. Zawsze jak bazowałem na innych charakterystykach każdy patrzył na opóźnienia max 20ms. A tu na dzień dobry startujemy ze sporym opóźnieniem (30ms) wiec już troszke daje to do spojrzenia. 

Kolejna sprawa - jak ktoś bazuje na głębi, niskości - kosztem miejsca - bo trzeba więcej. Jak ktoś inny wrzuci szybki bit - spore opóźnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam ze srednio rozumiem ten wywod kolego Zomer1980...  za duzo chyba skrotow myslowych lub jak wiekszosc na tym forum starasz sie wiedze przekazywac jak master Yoda w przypowiesciach :D - sory za zart.

Tak jak napisalem  - z moich obserwacji wyszla porownywalna szybkosc miedzy HX2 w 20l zamknieta a RFR w 28l BR. A skoro HX2 wykorzystywany jest z powodzeniem  instalacjach sq to chyba jakims wielkim mulem nie jest.

Moje granie skladam nie na zawody gdzie ktos bedzie testowal granie na utworze kalasznikow 260 bpm...

Wiec pytanie - czy papier postrzega moj glosnik przy zalecanej skrzyni i strojeniu przez producenta jako glosnik wolny?

Hx2 lezy i sie kurzy tak jak i nalesnik lub osemka Bostona wiec mam w czym wybrac tylko by mnie mocno zdziwila roznica w tym co mi podpowiada gumowe ucho a tym co wychodzi z symulacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz troszkę moje pojęcia na jakich ja muszę dochodzić.

Może nie przeszkadza Ci to opóźnienie czasowe - ok - każdy ma prawo. Ja muszę zakładać "ogólnie" zakres prędkości do 20ms ze względu na opóźnienie. Powiedzmy taka ogólna norma krajowa, p.Kowalskiego. Dlatego zadałem pytanie:

Pytanie jest podstawowe czego słuchasz.

 

Podstawa - jaki rodzaj muzyki? Bo pod to ustawia są potrzebne, a nie ogólne parametry.

 

Każdy ma inne ucho, a ja po części muszę przejść chociaż charakterystykę, jak coś miałem plusy/minusy itd.

Od jakiegoś początku trzeba zacząć- po prostu.

HX2- Gra zupełnie inaczej  :wink:

Ja może określę w następujący sposób - mogę scharakteryzować fizycznie zdolności i możliwości, a ucho to ludzkie ucho - jest dodatkiem  :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy mi na uniwersalności w graniu dlatego zdecydowałem się na skrzynkę zalecaną przez producenta. Planowałem użycie płyty MDF 18 mm. Według Rockford Box wizard wychodzi mi około 29,8 litra. Jeżeli zrobię podwójny front litraż zbliży się do zaleceń producenta. Mam tylko problem z portem bo nie ma go jak umieścić, stąd myślę o szczelinie na którejś ze ścian.

post-6181-0-11310100-1389899094_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem przez obliczenia ponad 500 roznych zalecen producentow. Sposrod nich byly dobre dla dzwieku do 12%.

 

Oto wynik zalecen producenta do rfd2110:

 

http://www.2xcs.com/free/rfd2110_1.png

 

Zolta krywa to frequency response wewnetrz samochodu. Niebieska - na otwartej przestrzeni.

Group delay 24 ms przy 35,4Hz.

 

 

_

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...