Skocz do zawartości

Bi amping a Blaupunkt


getas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Widze że nowa moda się zrobiła, nagle wszyscy chcą zasilać głośniki w "bi-amp'ie", nie specjalnie wiedząc co to jest. Każdy wzmacniacz można wykorzystać do bi-amp'ingu tylko łączna ilość kanałów wszystkich wzmacniaczy musi być równa ilości zasilanych głośników. Na przeszkodzie może stanać tylko sposób podziału pasma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stefanb, o modzie pierwsze słysze. Kiedyś na allegro znalazłem wzmacniacz ze wzmianką o bi ampingu w opisie i ostatnio szukałem zastosowania do mojego drugiego subwoofera, no ale nie miałem wzmacniacza do niego.

Przypomniał mi się ten wzmacniacz z allegro i pomyślałem"czemu nie", ale chyba zrezygnuje z tego pomysłu bo znowu musiałbym bawić się w obudowy a niemam na to zbytnio czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, bo ostatnio na różnych forach, które obserwowałem pojawiły się posty z zapytaniem o bi-amp'ing. A z ich treści łatwo było się domyśleć że autor coś tam gdzieś usłyszał, ale nawet zabardzo nie wie co to jest, google nie boli. Ja sam jestem zwolennikiem bi-amp'ingu i u siebie posiadam system w pełni aktywny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sam jestem zwolennikiem bi-amp'ingu i u siebie posiadam system w pełni aktywny.
Ja o modzie nic nie wiem, długi czas się do tego przygotowywałem i właśnie u mnie taki system właśnie się 'tworzy', wczoraj zapadła ostateczna decyzja który wzmak do czego (po kilku godzinnym odsłuchu, no kilku tygodniowym :) ), a i tak jeszcze długa droga przedemną, a dokładniej przy strojeniu 'pod siebie' systemu ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mówie że stosowanie bi-amp'ingu to zły trend, podyktowany modą. Tylko że dużo osób ostatnio wyskakuje z zapytaniem o ten sposób podłączenia, bez jakiekolwiek własnego wysiłku spożytkowanego na zgłębienie tematu. A spowodowane to jest tym że sporo się o tym pisze i kto sobie przeczyta że to fajne to odrazu chce tak samo, nie wiedząc za bardzo o co tak naprawdę chodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego proponuje podwiesic gdzies link do tej storny, bo istnieje ona juz ladnych pare lat, a wg mnie dobrze wyjasnia idee stosowania tego sposobu podziału pasma.

 

Dodatkowo poszukam jeszcze tej gazety "Ukłądy Audio" z EdW i zeskanuje ten artykuł o bi-ampingu i bi-writingu (czy jakos tak sie to pisze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...