Skocz do zawartości

zestaw trójdrożny - porada


drylu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Łukasz z tej strony. Na początku chciałem się przywitać. Przejrzałem forum i nie znalazłem odpoweidzi na moje pytanie. Mianowicie. przyszedł czas na nagłośnienie mojego autka - to już trzecie autko i trzecie CA. Należy iśc z postępem więc zdecydowalem się na zestaw trójdrożny z przodu. Czy kupić od razu zestaw trójdrożny np: Morel Elate 6-3 czy kupić zestaw dwudrożny np: DLS Nobelium 6.2 i dokupić Morel CDM-54 i bawić sie ze zwrotnicami? Dodam że autko to Renault Megane a z poprzedniej instalacji adoptuje radyjko Alpine CDA 9884R oraz suba DLS W 312B.

Jeśli chodzi o wzmacniacze to wybrałem DLS RA40 do napędzania przodu i DLS RA25 do suba. A może macie jeszcze jakies inne propozycje na zestaw trójdrożny do ok. 4000zł

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z dostrojeniem tego zestawu? Wystrugasz właściwe zwrotki, czy będzie to robota po omacku "na ucho"(jak się podoba to zostaje, jak nie to dalej kombinujesz)?

Jeśli zrobi ci to ktoś kumaty, to 3 drogi mają sens, ale jeśli zamierzasz to robić sam, a sprawiasz wrażenie, że nie masz w tym temacie doświadczenia, to może lepiej zainteresować się lepszym zestawem dwudrożnym?

Przy takim budżecie zwrotnice robione pod auto i zestaw, i tak mają sens, bo może to poprawić znacznie brzmienie.

 

 

W przypadku takich osób jak ja czy ty(a sprawiasz wrażenie, że nie bardzo masz pojęcie i możliwość, żeby wystrugać zwrotnicę) najłatwiejszym rozwiązaniem jest podział aktywny, ale wiąże się to z oddzielnym zasileniem każdego głośnika(czyli na przód musiałby to być np. wzmacniacz 6-cio kanałowy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz czas i duzo pieniedzy to mozesz apilkowac 3 wav do meganki. Ale pamietaj ze aplikacja 3 drug to juz niejest tak prosto. Najpierw skup sie na drzwiach i bardzo poprawnej aplikacji 2 a zawsze mozna dolozyc srodek. Pamietaj ze drzwi w meganie wymagaja troszke pracy zebu poprawnie zaplikowac tam 16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...