Skocz do zawartości

Tweetery brzęczą w rytm basu


Notils
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zmontowałem sobie sprzęt pod radiem RNS510 i procesorem alpinie pxe h650. Tweetery są cięte aktywnie na 5khz. Zauważyłem, że tweetery wtedy gdy w utworze pojawia się bas charczą/brzęczą w jego rytm. Czy ktoś spotkał się z takim problemem przy tym procesorze? Myślę żeby wstawić kondensatory przed tweeterami - ale to dla mnie trochę druciarstwo przy zestawie aktywnym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem masz źle skalibrowany proc. Też kiedyś miałem podobny problem (charczały i TW i WF) - u mnie wystarczyło zmniejszyć AUX Level i podkręcić Gainy bo występowały przesterowania na procu. U Ciebie prawdopodobnie też coś może być źle ustawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj po całym dniu regulacji, zmiany wzmacniaczy, podłączaniu różnych głośników, zwrotnic tracę pomysły...

Do głowy przyszła mi jedna rzecz... Sygnał z wyjść głośnikowych z radia mam poprowadzony do procesora przewodami pozyskanymi z kabla RCA (czyli bardzo cienkie). W fazie w projektu tak planowałem bo miało się udać wyprowadzić sygnał niski z radia, wiec wtedy przewody z kabla RCA byłyby odpowiednie. Pozostało jednak tak, że tymi przewodami idzie sygnał wysoki. 

Czy możliwe jest, żeby tak cienki kabel miał wpływ na tego typu zniekształcenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Dzisiaj po całym dniu regulacji, zmiany wzmacniaczy, podłączaniu różnych głośników, zwrotnic tracę pomysły...

Do głowy przyszła mi jedna rzecz... Sygnał z wyjść głośnikowych z radia mam poprowadzony do procesora przewodami pozyskanymi z kabla RCA (czyli bardzo cienkie). W fazie w projektu tak planowałem bo miało się udać wyprowadzić sygnał niski z radia, wiec wtedy przewody z kabla RCA byłyby odpowiednie. Pozostało jednak tak, że tymi przewodami idzie sygnał wysoki.

Czy możliwe jest, żeby tak cienki kabel miał wpływ na tego typu zniekształcenia?

a wyprowadzając z radia sygnał podłączyłeś kondensatory ceramiczne ?? lub chociaż elektrolityczne ?? Pytam się bo podobne zachowanie widziałem u znajomego, po wlutowaniu kondensatorów i oddzielenu galwanicznemu od układów scalonych  radia niepokojące dźwięki znikły. wstaw kondensator 220nf (nanofaratów) rozdzielając wyprowadzone RCA od płytki radia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...