Skocz do zawartości

podłączenie suba 2x Powerbass S-124Dx


HugoBoss
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To moj pierwszy temat, a wiec Witam :rotfl:

Nie wiem czy dobry dział, ponieważ mam kilka pytań.

Jestem w trakcie robienia zamkniętej skrzyni ok 85l. pod  2 głośniki 30 cm powerbass s-124dx RMS:300W MAX:600W 2 cewkowy http://allegro.pl/subwoofer-powerbass-s-124dx-glosnik-essa-najtaniej-i3629061577.html

Nie miałem do czynienia z głośnikami 2 cewkowymi a więc pytanie brzmi jak je podłączyc pod ten wzmacniacz ( i czy wgl je pociągnie )
Fusion D-Class FE-300D ( nie znam parametrów wzmacniacza, wiec podaje tylko strone http://www.usfreeads.com/473000-cls.html )
nie moge sie doczytac też ile ma W, co znaczy Linked Power Ratings @14.4DVC 800 Watts RMS ? rozumiem ze ten wzmak ma max 475W w rms?

 

Nie wiem czy wstwiac płyte w srodek skrzyni ,odzielając na głucho 2 głosniki, aby grały osobno, jeśli nie, czy uda mi sie ustawic je aby grały jednakowo tak samo, jesli tak jak je podlaczyc?  2 terminale czy 1?

 

Czy będzie potrzebny kondesator?
 

Jeśli zna ktoś odpowiedz na które kolwiek pytanie, z góry dziekuje :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pociągnąć pociągnie, ale to nie jazda, a wózek z węglem

Tylko po co?

Już ci brakuje mocy. Potrzebujesz mieć wzmacniacz który ma z 800-900wat w 1ohm, a ten wzmacniacz oddaje maksymalnie "475" wat.

Te opisy 800-1000wat to chyba coś na zasadzie łączeń 2 wzmacniaczy szeregowo, a ty masz chyba 1wzmacniacz?

 

Klasyczne pytanie - po co się pytać o możliwości Po zakupie?

 

A jak sie nie wie - nie można poczytać? Przecież chyba przesłałeś linki - tam pisze. Można wszystko przeczytać i zrozumieć w 3minuty. Więc w czym problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... bo moim zdaniem trzeba zmienić tytuł tego tematu: http://www.strefacaraudio.pl/topic/29903-program-strona-pokazujaca-manual-podlaczen-roznych-kombinacji-subwooferow/ na np:

 

2x2 ohm, 2x4 ohm, 2x1 ohm,  itp- czyli łączenie szeregowe i równoległe cewek subwoofera/ ów (1 ohm, 2 ohm, 4 ohm, etc)

 

gdyż tytuł tego wątku naprawdę mało mówi "nowym" i mimo, iż będą go widzieć, to nie będą wiedzieli o co w nim chodzi i będą go omijać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wymiary ma skrzynie to skąd masz?

 

z dedykowanej dla tych glosnikow skrzyni ( podane były na jakiejś aukcji allegro) , minimalnie zmienione.. Dzieki

 

Pociągnąć pociągnie, ale to nie jazda, a wózek z węglem

Tylko po co?

Już ci brakuje mocy. Potrzebujesz mieć wzmacniacz który ma z 800-900wat w 1ohm, a ten wzmacniacz oddaje maksymalnie "475" wat.

Te opisy 800-1000wat to chyba coś na zasadzie łączeń 2 wzmacniaczy szeregowo, a ty masz chyba 1wzmacniacz?

 

Klasyczne pytanie - po co się pytać o możliwości Po zakupie?

Wzmacniacz miałem juz od dawna, głośników jeszcze nie zamowiłem, zostało 4h do konca aukcji, dlatego pytam .

 

... bo moim zdaniem trzeba zmienić tytuł tego tematu

 ok :cisza:

 

nie ogarniam tych stron ze schematami, za wysoki poziom jak na mnie :rotfl: , porposze kogos o podlaczenie  kto sie na tym zna, dzieki za odpowiedzi :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...