Skocz do zawartości

Audio sound hx 165 dust pod phaze rs4 do P 406


grzybol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowy na forum..

Do tej pory bylem tutaj przegladajacym... po przeczytaniu kilkanastu tematow ogolnych i takich w ktorych przedstawiacie swoje instalacje oraz po zakupieniu radyjka postanowilem kupic cos dla mnie "lepszego" :) 

Do tej pory moje car audio opieralo sie o przod helix db 62.1 na sony xm plus sub na stx. 

Auto to peugeot 406, radio clarion 958, drzwi zrobione.

Mam okazje kupic glosniki sound audio wofery i zwrotka z serii hx 165 dust plus twetery z seri hx 165 sq (hs 25 pro) w cenie 800 zl. 

Do tego chce kupic wzmacniacz phase rs4.

Zalezy mi na graniu jakosciowym, a mysle ze zestaw przedni od Audio Sound ktory wymienilem wyzej jest w okazyjnej cenie.

 

Teraz pytanie, czy te glosniki nadaja sie do tego auta (drzwi), czy wzmacniacz bedzie dla nich odpowiedni ( bedzie zasilal poprzez mostek). Moze cos pokombinkwac z tweterem, tzn kupic wofer od SA a tweter od jakiegos innego zestawu?

Zwrotnica od tego zestawu czy moze biamping? 

Bede wdzieczny za kazda opinie i kazda sugestie :)

Pozdrawiam serdecznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam ze chodzi Ci o sprzet Audio Systemu - a nie Audio Sound - no chyba ze to jakas nowosc :)

Masz radyjko umozliwiajace podzial aktywny - wiec nie musisz kombinowac ze zwrotnica pasywna.

800 zeta pewnie koledzy podpowiedza Ci ze mozna wydac lepiej.

Co do wzmaka....Calkiem solidne zaplecze pradowe i nie wiem po co myslec o jego  mostkowaniu - ale ja widzialbym bym go raczej pod woofery i suba jak juz. Generalnie osobiscie szukal bym w deko innym kierunku jesli tylko pod zestaw przedni ale to tez pewnie podpowiedza inni.

Dobrze ze pytasz - szukanie samemu na oslep ma co prawda pewien smak dzikiej przygody ale sygestie tych co juz troche pieniedzy potracili troche sprzetow przerobili pozwalaja uniknac zbednych wydatkow.

Pozycja wyjsciowa z Clarkiem jest dobra - teraz tylko zakupy z glowa i jak w skeczu ani mru mru - bedzie pan zadowolooooooony :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem w aucie HX165SQ, to to samo tylko z innymi wooferami, zwrotki z tego zestawu sa naprawde bardzo elastyczne co do ustawien, jest sporo mozliwosci, bardzo latwo je tez przerobic pod bi amp (ciezko tylko rozebrac, delikatnie nie da rady,

 

plytka jest dosc mocno przyklejona do obudowy)

 

Co do tweeterow, to jak na swoja cene graja naprawde przyzwoicie, nie jest to oczywiscie jakis szal, ale wypadaja sporo lepiej niz produkty konkurencji w podobnej cenie.

 

Wooferow z zestawu Dust nie sluchalem, te z HX165SQ to raczej takie twarde granie, bez suba raczej ciezko sie obejsc, sa za to bardzo szybkie i fajnie graja srednica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie chodziło o Audio System, coś mi się źle pomyślało i napisało. Prosił bym o zmianę moderatora, w temacie i w treści.

Co do Audio systemów, to potwierdzi ktoś jakość dustów? czy jest ona raczej kiepska w porównaniu do konkurencji w podobnych cenach?

Zdecydowałem się przeznaczyć większe środki na zestaw przedni Audio systemu, ponieważ podobno dostarczając im 200 W na kanał, subwoofer staje się zbędny.. ktoś może słyszał je w realu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Zdecydowałem się przeznaczyć większe środki na zestaw przedni Audio systemu, ponieważ podobno dostarczając im 200 W na kanał, subwoofer staje się zbędny.. ktoś może słyszał je w realu?

HX 165 Phase ma taka opinie

 

No wlasnie, a Phase to najwyzszy model tego producenta, za same woofery w uzywce trzeba dac mniej wiecej tyle, za ile masz mozliwosc kupic caly zestaw.

Ewentualnie wstrzymaj sie, doloz troche kaski  i kup cos z wyzszej polki jednak, radio masz ze zwrotka, takze kupilbys sobie osobno tw i wf, niewiele dolozysz, a bedziesz bardziej zadowolony. 

Moze znajdzie sie ktos, kto slyszal te Dusty i sie wypowie o nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


ponieważ podobno dostarczając im 200 W na kanał, subwoofer staje się zbędny.. ktoś może słyszał je w realu?

No może nie do końca zbędny ale basu możesz całkiem sporo wyciągnąć. To ile uzyskasz basu to jedno, moim zdaniem większym problemem jest jak nie stracić potężnych ilości basu i mieć jednocześnie proporcjonalną ilość kicka do tej ilości basu.

Na wejściu spróbuj zapiąć RS-a w mostki na woofery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


ponieważ podobno dostarczając im 200 W na kanał

Warunkiem jest uczciwe i "dobre" (styknie 150W) .

Ktoś zestawiał chyba nawet Dusty z Phase'ami i do ciekawych wniosków doszedł (wzorem powałki podpowiem pogrzeb w szukajce) a nuż trafisz na ten temat sam poszukam jak sie na niego natnę to podrzucę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz dać im nawet 1kW, ale bez drzwi na beton nie pokażą na co je stać... Wiem, drzwi masz zrobione, ale nie jeden juz miał drzwi zrobione, a po wrzucie czegoś pokroju R6a czy Helona niedoróbki wyszły na jaw :hyhy:

Ja usłyszałem od jednego montera w DE, że Dusty schodzą niżej, czyli będą lepsze do systemu bez suba, a Phase mają mega kick, ale kosztem zejścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszukałem cale forum pod kątem wszystkiego co miało dust w tresci jeszcze przed założeniem tematu i widziałem takiego porównania..

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

 

 

A nie ma jakichs przeciwskazan dla tych glosnikow w drzwiach 406-tki?

Rozumiem ze cena tych glosnikow jest ok i nie rozgladac sie innymi?

A co do twetera, to ma ktos jeszcze jakies zdanie na jego temat?

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...