Skocz do zawartości

Uszkodzone radio


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kupilem niedawno Alpine 9847R na ebayu, jednak nie mialem u siebie auta.
Nareszcie mam auto,sprawdzam radyjko, a tam lipa....  nie czyta plyt.
Co ciekawe ze 2 razy wczytalo... ale w wiekszosc pisze no disc.
Dodatkowo jest glosne stukanie co mnie upewnia, ze radio jest uszkodzone. Czy to laser?

Zamieszczam link do filmiku, zeby dac Wam jasnosc sytuacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczyszczone rolki? Mechanizm chyba prawidłowo nie ładuje. Ja bym na początek zrobił oczyszczenie, kurz nie kurz, wszystko dobrze oczyścić.

Bez drobnego zdjęcia obudowy, i czyszczenia profilaktycznie wnętrza z kurzu i odtłuszczeniu rolek chyba się nie obejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie nie ładuje do końca płyty, dlatego masz no disc. A skoro 2 razy Ci wczytało i płyta działała to znaczy że laser jest ok. Tak jak radzi kolega wyżej, trzeba rozebrać i zobaczyć, być może to brud, albo jakiś trybik zeskoczył ze swojego miejsca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiera płytę ale chyba nie dopycha jej do końca. Musi gdzieś zatrzymywać na prawie pełnym wsadzeniu. Normalnie to by chyba ją wyłożył. 

Chyba nawet bym nie myślał o "rolce", ale kaseta niżej. 

Pomysłów może być sporo - pierwsze co zdejmij obudowę i zobacz czy jeszcze jakaś CD nie została  :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem to samo, przedmuchanie radia sprezonym powietrzem pomoglo, u mnie byly tony kurzu i wypluwalo plyte

Z jednej strony można dmuchać, ale kurz czy bród - dobrze wciągnąć..

Sprężone powietrze przedmuchuje. Lepiej się pozbyć śmieci. Ewentualnie płyta z materiałem z mikrofibry co usuwa inne śmieci, ale sam mechanizm może się nie doczyścić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostro Panowie... biore sie za nie, a ta gorna bacha luzna bo srubek nie ma o.O
hahaha niezle sie zaczyna :D

Dobra bylem wyciagnac plyte ktora byla w srodku i zrobilem maly eksperyment...
Gdy radio jest idealnie na plasko to wchodzi, a gdy jest delikatnie przodem do gory to mieli i nie wchodzi.
Wciaz moga rolki pomoc, cz jedynie ustawienie radia ?  

Wcale nie sa jakies brudne te rolki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczyscilem... choc nie widze wielkiej roznicy :) zaraz wsadze i sprawdze, dzieki bardzo


Dobra wszytsko jasne !! ;/
Ten element z rolkami pracowal pod dziwnym ukosem i jakos tak chaotycznie...
Okazalo sie,ze te sprezynki po bokach sie ukruszyly oraz ten bialy element zblokowal sie pod plyta...
Ostatecznie jest to luzem.. dam rade to sam ogarnac?

http://www71.zippyshare.com/v/58701711/file.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rolka ci albo wrzuca płyte albo nie.

Rolka wiadomo że działa - bo wciąga porządnie. 

Spinka pewnie dobrze nie zaskakuje z jakiegoś powodu. Kąt pracy też o sobie świadczy, że wypadało by zaliczyć serwis czy nie mają jakiś elementów regenerowanych do wymiany. W końcu wszystko z czasem sie zużywa 

Sprężynka - można coś zawsze podmienić aby pasowało. 

Serwis zalicz - śmiecie zawsze się jakieś znajdą  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jestem w angli, tutaj taki servis o ile jest, to kosztuje pewnie sporo... a to jest radyjko za 40f z ebaya :)

Moze ma ktos takie radyjko cz cos? Potrzebowalbym zdjecie jak to wyglada poprawnie poskladane, bo nie moge na necie znalezc.

Dobra pobawione hahah,  moze kiedys wysle przy okazji do pl do servisu...  a narazie musze zwyklaka na biegu kupowac ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...