Skocz do zawartości

Home Audio - bezprzewodowe granie z laptopa


sanders156
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem ze to nie forum home audio ale napewno wiekszosc z Was ma granie w domu i moze ktos testowal. Ja wlasnie skladam sobie klocki do domu wharfadale diamond 10.2, cambridge audio trac 1, harman kardon avr 158, ps3 jako DVD. Niestety prawda jest taka ze wiekszosc czasu spedzam przy laptopie i w nim mam muzyke a przedewszystki czesto sobie puszczam jakies track listy na youtube. Wiadomo moge sobie podlaczyc kabelek jack - rca i grac z laptopa ale ze mieszkanie dopiero robie ( deweloperke od podstaw ) to przedewszystkim stawiam na estetyke rozwiazan choc to glupio zabrzmi ale przy doborze sprzetu to byl wazny czynnik mialo mi sie podobac jak wyglada i jak gra a nie tylko granie i taki kabel ciagniety przez 3 metry od amplitunera do kanapy walajacy sie w przejsciu mi nie odpowiada. Kiedys podpowiedziano mi ze jest opcja puszczania muzyki z laptopa przez bluetooth za pomoca urzadzona podpietego pod AUX. Przyznam sie szczeze ze nigdy nie korzystalem z rozwiazan bezprzewodowych i jestem ciekawy czy puszacznie muzyki w taki sposob degraduje ja w bardzo slyszalny sposob?

 

Wiem i slysze ze wyjscie sluchawkowe w laptopie to tez nie jest high end ale chyba nie ma opcji zeby wyciagnac z laptopa dobra jakosc dzwieku. 

 

Jakies sugeste zeby wykorzystac grajki ktore mam w mozliwie dobry sposob bo ja w home audio zawsze stosowalem szybkie i proste rozwiazania bez wyciagania jakosci, mialo poprostu grac a teraz wyprzedalem CA i chce sie skupic na domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przemeblowaniu w pokoju mam właśnie ten sam problem (wcześniej miałem laptopa dość blisko wzmacniacza i działało po kablu)

nawet dzisiaj trochę interesowałem się dokładnie tym tematem i trzeba sobie zakupić odbiornik bluetooth do sprzętu audio. Ponoć jakość jest zbliżona do CD.

 

Odbiornik Bluetooth Gear4 BLUESTREAM RX

http://allegro.pl/odbiornik-bluetooth-do-hifi-gear4-blustream-rx-i3632306472.html

 

To tylko jeden przykład, jest tego trochę na allegro - aczkolwiek sam nie wiem który najlepszy. Szukałbym raczej czegoś z zasilaniem, jak ten z aukcji powyżej, bo niektóre są na akumulatorek, a nie uśmiecha mi się ładowanie urządzenia co drugi dzień ;)

 

 

A co do tego, że z laptopa nie da się wyciągnąć dobrej jakości dźwięku to nie jest prawda. Oczywiście, z wyjścia laptopowego cudów się nie uzyska, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby zakupić dobrą zewnętrzną kartę dźwiękową po USB, taką z wyjściami RCA :)

np coś takiego:

 

E-MU 0204

http://allegro.pl/e-mu-0204-usb-gwar-instr-pl-interfejs-audio-i3690460647.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś u siebie bawiłem się właśnie tym Media Server mimo braku PS3 w domu, jako źródło dźwięku służył mi odbiornik internetowych stacji radiowych, który także łykał flac-i i wszystko bardzo pięknie śmigało.

Nawet filmy na TV po wi-fi chodziły z lapka  :wink: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam codziennie, więc temat sprawdzony a nie gdybanie - coś takiego jak Logitech squeezebox DUET lub TOUCH. Wygląda to tak:

- tworzysz dysk sieciowy z Twojego dysku w lapku/PC (robi to za Ciebie oprogramowanie - Ty wciskasz - dalej)

- podajesz adres dysku sieciowego jeśli taki posiadasz

- lub jedno i drugie (w programie podajesz adresy skąd ma pobierać muzykę).

- posługujesz się pilotem(DUET), touchpadem (TOUCH), lapkiem/PC, tabletem, telefonem (coś chyba wybierzesz - każde urządzenie posiadające wifi). Obsluguje (OS, Andr, Win)

- żona zachwycona  - żadnych kabli, wszystko po wifi.

- jedyny kabel to połączenie squeezboxa (wielkości większej mydelniczki) kablem (spdif, coax, rca - w zależności czy pod wzmak czy pod D/A) i zasilacz (taki jak od tel kom).

- jedyny problem to ich zakup, nowe bardzo trudno, używane trudno. Cena ok 1kzł

- jakość dźwięku bardzo dobra (w stosunku do wymienionych przez Ciebie klocków).


a jeszcze zapomniałem, do TOUCH możesz podłączyć kartę pamięci i chyba pena lub dysk po USB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może coś takiego:

Sound Blaster X-Fi Notebook Transmitter http://us.store.creative.com/Creative-Sound-Blaster-XFi-Notebook-Transmitter/M/B001BS3A3E.htm

+ odbiornik

Sound Blaster Wireless Receiver http://us.store.creative.com/Creative-Sound-Blaster-Wireless-Receiver/M/B001VNBI2E.htm

 

Transmisja jest normalnie po wi-fi w paśmie 2,4 GHz i leci bezstratnie.

Taką kartę Sound Blaster X-Fi Notebook właśnie kupiłem używkę na allegro za 102 zł z przesyłką.

Ponoć jest całkiem niezła. Masz od razu lepszą kartę niż ta w lapku i transmitter w jednym.

 

Potem zamierzam kupić właśnie taki odbiornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lol, używanie Ps3 jako transmitera to co najmniej dziwny pomysł. Już widzę rachunek za energię, gdy włączony jest komp/notebook, audio, ps3. Konsola ma duży apetyt na energię.

Patrząc na rachunki jakoś tego nie zauważyłem. I nie transmitera tylko odbiornika, to media server streamuje do konsoli. Dla mnie to obecnie główna rola konsoli, nie mam czasu za dużo grać, ale muzyki czy radia internetowego posłuchać lubię, film czasem obejrzeć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj poskladalem to wszystko do kupy i narazie tak. Jakos muzyki z plyty granej przez ps3 w porownaniu do cd playera slabsza zdecydowanie. PS3 jako zrodlo grania z youtube tragedia. Lapek o dziwo naprawde niezle przez wyjscie sluchawkowe lapek to sony vaio fit E i jestem zadowolony. A temat polecanych transmiterow postaram sie przerobic od deski do deski.

 

p.s naprawde jestem nie milo zaskoczony jakoscia z ps3 muzyki czy tylko ja mam takie odczucie? Moj cd player to tanie gowienko a gra duzo lepiej ale nawet ten laptop i wyjscie sluchawek to niebo i ziemia w porownaniu do tego co gra ps3...


A nie wspomnialem szukam rozwiazan nie koniecznie w cenac reszty klockow;) Kasa na HA aktualnie sie konczy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podlaczyles to przewodem optycznym ?

Jesli tak, to troche mnie to dziwi.

Myślałem ze to jest obojętne przy połączeniu optycznym co za zródło jest.

 

Jesli chcesz sama muzykę puszczać bezprzewodowo, to poczytaj jeszcze moze o Airport express.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...