Skocz do zawartości

Wzmacniacz GSM


stochus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bo zbyt mocny sygnal to tez niedobrze, telefon glupieje probujac jakos unormowac poziom sygnalu przez co ciagnie wiecej prundu.

Wiem.. znajomy dorzucił mi rezystor większy :D

Miał chyba 200metrów - i mam około 50metrów.. I spokojnie pracuje jako dodatek do piwnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 będą zabronione 

 

Uuuu.. W Polsce?

To mamy z 10lat niż trafi do sejmu  :rotfl:

Co do zasięgu - różnie piszą w kwestii zasięgu. Trzeba brać pod uwagę z czego masz zrobiony blok, jakie grubości.

Te 1000 metrów to chyba na polach są. Samego wzmocnienia nie jest tak łatwo zrobić, trzeba mieć ogólnie zasięg. Jak masz zasięg normalnie pod domem, czy na górze pokoi - no to można sie domyślać że blokują ci sygnał ściany. Lepiej wtedy kupić sobie mały wzmacniacz z nadajnikiem, antenę do zbierania sygnału, i zamontuj coś zwykłego w samej piwnicy. Nie wzmocni ci to drastycznie samego sygnału w domu.

Ja bym się zastanowił na mini wzmacniaczem, aby dosłownie przesłał zebrany sygnał na dach, do piwnicy i tam go "uwolnił"

Najlepiej pomyśleć najpierw nad okablowaniem, co potrzebujesz, a później dokupić antenę + nadajnik aby sobie sprawdzić możliwości całego sygnału co może dotrzeć do piwnicy.

Mój nadajnik pokazuje mi na pierwszych 10% długości fali jakieś 20% większego zapotrzebowania w telefonie - więc postawiłem nadajnik w miarę jak najdalej. Sygnał wtedy się wyrównał i spadło zużycie baterii do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...