Skocz do zawartości

Wyłączający się piec :(


Dawid94
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Po podgłoszeniu do do około 25/30 (w zależności od piosenki) wyłącza mi się wzmacniacz. Znalazłem parę tematów z podobnymi problemami ale mój jednak ma pewną różnicę. Rzecz dzieje się TYLKO przy odpalonym silniku. Na wyłączonym mogę sobie kręcić na ile chcę(skala do 50). W czym może tkwić problem? Podejrzewam elektrykę w aucie ale możliwe, że to nie to a nie widzi mi się wydawanie paru stów na elektryków :P

 

 

Sprzęcik to Radio JVC KDR431, Dragster DA 604&STX 12" 2x2, kable 10mm^2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... alternator "produkuje" Ci za wysokie napięcie?

Po prostu weź woltmiarę podgłośnij tak by Ci sie wyłączył (wyłącza sie, czy przechodzi w stan "protect"?) i zdaj relację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dał Gaina niżej.. Bo nawet na włączonym silniku, z odpowiednim napięciem, może powodować taki pobór prądu że wyłącza go zabezpieczenie. Dlatego stawiam na wzrost poboru prądu. Z niższym napięciem jest mniejszy prąd - zabezpieczenie nie przekracza poziomu X. Z chwilą włączenia napięcia, wzrost poboru prądu może wynieśc 10-15% i przekracza dany pułap. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, mam dosyć podobny problem wzmak to rodek r1900n jest pracuje w 1ohm i też się wyłącza dam ciszej i się znów odpala, protect się nie zapala. Napięcie mierzyłem przy piecu i nie spada mniej niż 13,2. Nie na wszystkich kawałkach się tak dzieje. Podmieniłem piec podobnej mocy też w 1ohm i działa normalnie. Ten piec ma jakieś zabezpieczenie przed przesterem czy coś w tym rodzaju? Bo już nie wiem o co chodzi.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, mam dosyć podobny problem wzmak to rodek r1900n jest pracuje w 1ohm i też się wyłącza dam ciszej i się znów odpala, protect się nie zapala. Napięcie mierzyłem przy piecu i nie spada mniej niż 13,2. Nie na wszystkich kawałkach się tak dzieje. Podmieniłem piec podobnej mocy też w 1ohm i działa normalnie. Ten piec ma jakieś zabezpieczenie przed przesterem czy coś w tym rodzaju? Bo już nie wiem o co chodzi.

Ten piec ma zabezpieczenie przed przesterem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...