Skocz do zawartości

Jak "wyciszyc" tunel BR?


MichuPG
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

strasznie macie zachodu z tymi rurami. nie lepiej dać szczelinę o powierzchni 1/3 Sd głośnika ??

Zaraz będzie furgotało komuś innemu.. 1/3 Sd przy DD też będzie furgotać :wink:

Szczelina zamiast portu BR? Spadnie pojemność netto :wink:

Problem na problemie, jeżeli to subwoofer 12" to Sd 1/3 to około ~ 160cm2 a BR 12 - to 113cm2

 

nawet nie bede tego komentowal...

I tak komentujesz.. Dlatego teraz będzie zmiana

 

 Ja widze, zresztą nie tylko ja,że masz straszny opór i bardzo się męczysz tu z nami... To nie pierwsza Twoja wypowiedź w stylu "sram na to forum, słuchajcie prawdy objawionej albo wypad"...

P.S. Pawłku - daj rozwiązanie, a ja pomarudzę Tobie   :wink2:

Riposta grupowa na twoje komentarze  :rotfl: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Szczelina zamiast portu BR? Spadnie pojemność netto

 

szczelina to też port :)  racja, szczelina zajmuje więcej miejsca. ale raczej jak ktoś się decyduje na skrzynię BR to nie jest to dla niego wielka różnica czy będzie skrzynia 5cm większa czy mniejsza.

 

 

 


1/3 Sd przy DD też będzie furgotać

 

to chyba nieco zbyt śmiała teoria 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Ja widze, zresztą nie tylko ja

Odkąd poznałem Pawła S. osobiście(nieformalnie bo brakło chłopakowi jajek żeby się przedstawić) już nie komentuje jego wypowiedzi.

Dziwię się jedynie, że nie zaszyje się na swoim "macierzystym" forum ze swoimi jakże ciekawymi teoriami.

Ps.nie szkoda Wam czasu na takie pierdoły?Zomer,powinieneś dostać medal za wytrwałość :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Odkąd poznałem Pawła S. osobiście
poznales mnie? 2x widziales... 

 

 


nieformalnie bo brakło chłopakowi jajek żeby się przedstawić
nawet nie wiedzialem kim jestes - dowiedzialem sie pozniej

 

 

 


Dziwię się jedynie, że nie zaszyje się na swoim "macierzystym" forum ze swoimi jakże ciekawymi teoriami.
hmm...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie założyłem tego tematu żeby wzajemnie wylewac na siebie żale,tylko żeby uzyskac odpowiedź na swoje pytanie :) Odnośnie tematu:

Port z boku skrzyni : Był by mały problem,bo docelowo miało by to grac w Polo, i nie zostanie mi po bokach za wiele miejsca,a poza tym zostaje do zaślepienia 10 cm dziurka :) Skrzynka jest naprawdę fajna,chciałem coś zadziałac bez ingerowania w jej budowę.

Port szczelinowy również odpada.

Kilka kolanek o mniejszym nachyleniu - tez odpada, za mało miejsca z tyłu by było na nie.

Jedyne co zostaje to 1) kupno większego portu, 2) wyciągnięcie portu przed skrzynię.

Na razie zostanie chyba tak jak jest, spróbuje przeszlifowac wew. krawędź kolanka,może coś pomoże. 

W sumie i tak myślałem nad zbudowaniem nowych skrzynek, tak, dwóch. Jedna miała by zastosowanie do normalnego grania, tj. niskie strojenie. port u góry lub z przodu (ze względu,że skrzynię chcę umieścic głośnikiem skierowanym w fotele lub głośnikiem do góry. Druga skrzynia miała by posłużyc do jakiś amatorskich zawodów db z kolegami. Nie tam żadne katowanie czy coś w tym stylu, ale po prostu zrobic ją typowo pod ciśnienie :)

Na razie jest to tylko gdybanie. Na pierwszy ogień idzie nowa skrzynia do normalnego grania. Najprawdopodobniej budowę zacznę dopiero w nowym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba nieco zbyt śmiała teoria 

Od tego z 1/3 Sd zaczynał kolega ze swoim DD..

Ja zrobiłem inną mdf-ową zabawkę, i zysk z db poszedł w górę  :hyhy: (mój portfel poczuł)

Wszystko kwestia też litrażu czy strojenia, co do czego się dopasuje, bo sama opcja z 1/3 Sd to może dawać problemy.

Czasami mniejszy litraż a szerszy port - potrafi dać więcej "ciśnienia"..

 

Zomer,powinieneś dostać medal za wytrwałość :wink:

Rencista lubi myśleć, a nie robić coś ręką.. Stolarnia to ma być dodatek do matematyko fizyki.

A zawody to dla pasji, hobby

 

Port z boku skrzyni 

 

i nie zostanie mi po bokach za wiele miejsca

 

a poza tym zostaje do zaślepienia 10 cm dziurka

 

chciałem coś zadziałac bez ingerowania w jej budowę.

 

Port szczelinowy również odpada.

 

Kilka kolanek o mniejszym nachyleniu - tez odpada, za mało miejsca z tyłu by było na nie.

 

1) kupno większego portu,

 

2) wyciągnięcie portu przed skrzynię.

 Człowiek tyle widzi już zawczasu.. Wszystkie opcje tematy na te możliwości jak widać - wypowiedziałem  :padam:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważ w swym geniuszu :wink:

 

Równie dobrze mogłeś napisać, że wystarczy jeden "krótszy" o większej średnicy... gdzie tu sens, gdzie logika? trzeba się przyznać do błędu, nie wyszedł Ci ten post i tyle :D

 

Pozdro i nie traktuj moich postów jako "złośliwość".

 

Jeszcze odnośnie tunelu... Odległość końca rury od ścianki jest istotna ale równie istotna jest sztywność rury. Na to również zwróciłbym uwagę składając /usztywniając skrzynię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...