Skocz do zawartości

Magnat Xpress Vs Rockford R1


kurex
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

 

 


Co do kabli, to 20mm starczą. ?

Jeżeli to "uczciwe" 20mm^ to starczą, niestety mam nieodparte wrażenie , że wielu producentów liczy ten swój przekrój na "całym przewodzie" (wliczam w to izolację) :wsciekly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kenia kupiłeś w normalnej cenie;) Co do kabli to kwestia tego ile metrów potrzeba

 

Hmm ile metrów, bo ja wiem, mam wam zmierzyć długość samochodu ?.

Mam Seata Leon-a I, więc jest on dosyć krótki, to może nie będzie potrzeba dużo.

 

 

Jeżeli to "uczciwe" 20mm^ to starczą, niestety mam nieodparte wrażenie , że wielu producentów liczy ten swój przekrój na "całym przewodzie" (wliczam w to izolację) :wsciekly:

 

Proponujesz wziąć na zapas nie wiem 30mm ?, czy 20mm jakiś porządnych ?, ale znając życie zapłacę za 20mm porządnych tyle co za 30mm zwykłych -_-.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

im tańsze tym większe ścierwo:)

http://allegro.pl/przewod-kabel-spawalniczy-masowy-os-1-25mm2-fv-i3602147321.html

Za 60zł masz 6m porządnego MIEDZIANEGO kabla i na 100% styknie a jeszcze zostanie, no chyba że +i- będziesz ciągnął z aku to 6m może być za mało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra dajmy że tego bym kupił ze 6m tego, ale jeszcze parę kabelków jest mi potrzebnych aby to podłączyć wszystko....


Pomierzę sobie i mniej więcej będę wiedział.


 


Czyli że już zestawionych zestawów nie ma co kupować. ?


 


Następne pytanie jeśli chodzi o sam fakt podłączenia w car-audio zawołali już dokładnie nie pamiętam, ale chyba coś między 200-250zł za samo podłączenie,


chodź u braciszka w samochodzie podłączaliśmy tam z pomocą znajomego i poradziliśmy sobie, ale chodzi o sam fakt poustawiania mocy, wysokich tonów, niskich tonów, osobno ustawiać na radiu co do głośników wewnętrznych i osobno na wzmacniaczu co do subwoffera.


Kolejnym problemem jest to że posiadam w Leonie oryginalne radio Seat Sound System, więc trzeba robić jakiś myk, czy obejście aby to podłączyć.


 


Pytanie do Was, co by zrobić z tym wszystkim. ?


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

csbiczek dobrze gada.

Swego czasu sporo naszukałem się PORZĄDNYCH kabli, jak planujesz typowe CA to prócz Stingera czy DLSa (trudno złapać tego producenta) to trafisz takie z 45% miedzi "w miedzi" nawet Dietz to już nie to :kwasny: bo macałem te "BULL AUDIO" albo jak wspomniałem, przerabiałem kilka (firm) i niby każda miała przekrój dajmy na to 35mm^ 2GA każdy a każden miał inny przekrój miedzianych tych rdzeni.

Tu nie będę się mądrzył na temat Hollywooda bo nie miałem a wygląda całkiem dobrze może tu uderz jakby co.

Powiem Ci szczerze dobry kabel i typowy do CA w uczciwym przekroju 35mm^ w ilości 5m +1m na mase to koszt nie mniej niż jakieś 200PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zomer "Tylko nie szalej z Gainem na samym początku. Lepiej niech zestaw sobie na początku na spokojnie popracuje, niech się "rozgrzeje".", czyli na jakim poziomie gaina go utrzymywać na początku ?, żebym nie grał za mocno, czy tez za słabo bo zaś będzie w ogóle nie rozgrzany.

 

csbiczek  obliczyłem że spokojnie 6m mi go wystarczy, i teraz słucham co mam jeszcze dokupić do tego kabla żeby mieć gotowy zestaw do podpięcia.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6m praktycznie do każdej osobówki starczy:) Ja w długim combi jakim jest citroen c5 na + zużyłem 4,4m i na masę 0,5m;) Wszystko zależy od tego gdzie masz aku, jaką drogą to pociągniesz i gdzie będzie wzmak(czy już pod siedzeniem kierowcy, czy za siedzeniami tylnymi czy gdzieś przy samej klapie). Jak ktoś jest antytalent to i 10m może nie styknąć :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zomer
allegro : http://allegro.pl/oryginalne-radio-cd-seat-leon-toledo-2-z-kodem-i3551513628.html

Oto moje radio, jadę na oryginale, ponieważ z seryjnymi głośnikami gra dobrze, jak na oryginalny sprzęt, zostawiam go też dlatego, że dobrze komponuje się z wnętrzem auta oraz kolorystyką, podświetleniem.

Nagrywam sobie płytki AUDIO, bo mp3 to on nie ma, a ściągam muzykę różną, ale piosenki z zippyshare ważą dosyć więc jakościową są ok.

 

Przy radiu AURA - 8 głośników (zestaw przód + tył)

 

Ale jakie moce, jaka moc samego radia to nie wiem, nie potrafię nawet na gogle wyszukać.

Wiem tyle że ten Aura to jest Grundig.

Elektroda http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=6940288#6940288 - instrukcja obsługi AUR-y, lecz nie jest napisane o mocy...

 

csbiczek będzie ciągnięte od aku (spod maski), puszcze to pod kolumna kierownicy gdzieś, wcisnę w jakieś listwy, do wzmacniacza który zamocowany do skrzyni basowej, czy też gdzieś usadowiony obok.

No Ok, mam ten kabel do masy, ale też są potrzebne inne kable prawda?, jakieś końcówki, bezpieczniki etc, o to mi chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ciężko nawet na tym forum SAMEMU to wyszukać?

 

Jeżeli sam tego nie poszukasz to żadnej odpowiedzi więcej w tym temacie nikt nie napisze.

 

Proszę o niepisanie odnośnie kabli itd.

 

Lenistwu i wygodnictwu stanowcze NIE!

Edytowane przez dan124
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, ze zmieniarką.

bebechy.? nie bardzo rozumię...

Mimo wszystko uważam że to nawet przyzwoicie gra, dlatego nie chce nic z tym robić.

Separacja stereo ? też możesz wyjaśnić to pojęcie.

 

Pozatym wzmacniacz pójdzie jedynie pod Rex-a więc w czym problem. ?

Po podłączeniu odpowiednio się ustawi Treble oraz bass (bass zmniejszy) aby było słychać lepiej wyoskie tony, a skrzynia będzie resztę nadrabiać.

 

Czy źle myślę. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ten model ma słabą barwę brzmienia. Tonacja sekcji wokalnej często była w opcji bas - 3 a treble +5

Mogą być ewentualne problemy z subwooferem gdy już podłączysz całość, bo sekcja sygnału idącego na subwoofer, będzie bardzo zbliżona z tym co idzie na wzmacniacz. Ale zobaczysz jak podłączysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ale jakoś to musi działać.

To co będzie w najgorszym wypadku. ?

Oddam do car audio, aby mi zrobili tą przejściówkę abym był w stanie podłączyć sprzęt, a z resztą już chyba sam sobie poradzę.

 

I myślę nad zakupem tego całego "przełącznika" (mówił koszt 70-100zł), aby z wnętrza samochodu wyciszać i pogłaśniać skrzynię.

Ale po części uważam że jest to zbędna zabawka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Posiadałem sprzęt skrzynia basowa + wzmacniacz, sprzęt pięknie grał przez 2 lata, aż do czasu że zamilkł, zero reakcji, cisza.

Chcąc sprawdzić czy wysiadł wzmacniacz, podpiąłem głośnik pod Kenwood KAC PS300T (używany zakupiony), podłączyłem pod stereo to grał jak wcale, zamieniłem na mono to przez chwilę grał (gorzej i słabiej w porównaniu do poprzedniego tańszego wzmacniacza), lecz po chwili puścił się dym z głośnika i umarł.

 

Czym to może być spowodowane.?

Za słaby głośnik? nie odpowiedni wzmacniacz pod głośnik ? źle podkręcony wzmacniacz. ?

 

Głosnik to Infinity 1260

30cm,

subwoofer,

moc ciągła 300W (RMS),

moc szczytowa 1200W,

Impedencja 4OHM,

skuteczność 93dB,

pasmo przenoszenia - 23-400Hz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...