Skocz do zawartości

Magnat Xpress Vs Rockford R1


kurex
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeździłem z STX-em jakieś 7 miesiecy dopóki sie nie rozleciał, całkowicie odkleiło sie zawieszenie. Podjąłem decyzje iż kupie nowy, wybór padł na re-audio i powiem szczerze iż ten głośnik jest dużo lepszą propozycją aniżeli STX. W porównaniu do STX-a potrafi lepiej uderzyć i zaskakuje szybkością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jeździłem z STX-em jakieś 7 miesiecy dopóki sie nie rozleciał, całkowicie odkleiło sie zawieszenie. Podjąłem decyzje iż kupie nowy, wybór padł na re-audio i powiem szczerze iż ten głośnik jest dużo lepszą propozycją aniżeli STX. W porównaniu do STX-a potrafi lepiej uderzyć i zaskakuje szybkością.

Już od dawna klej w STX'ach jest inny, lepszy i nie rozklejają się. 

 

Jakiego stx'a miałeś i czym napędzałeś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem tego STX-a tylko że w wersji 12" i skrzynce br. Nie było dane zagrac mu w aucie, ale już pod domowym wzmakiem było czuc potencjał, nisko schodził ( skrzynia strojona na 35 Hz) i jak na swoją cenę dobrze brzmiał. Napisałem,żebyś porozglądał się za 10', bo sam pisałeś,że nie potrzebujesz dużo basu, a różnica w skrzyniach do 12" a 10" głośnika jest widoczna. Ja bym brał 10" stx-a i wpakował w mocną skrzynię, i teraz: w closed powinien dobrze zagrac przy muzyce klubowej, natomiast w br stracisz na szybkości, ale zyskasz na ilości basu. 

Co do zakupu, logujesz się na stronie i przez nią kupujesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zomer a jeśli chodzi o Axtona C502, to co mi powiesz na jego temat. ?

Cenowo jest miło, ale co z jakością i prawdziwą mocą. ?!, chyba to jest pic na wodę..., zostanę przy C408.

 

I widzicie Panowie jedni tu mówią że STX warty swego, a inni piszą o ich porażkach, to już się robi dylemat, jak mogą wyskoczyć jakieś wały typu odklejania się to może lepiej się w to nie pakować. ?! - jakie masz zdanie Zomer?.

 

 

Michu jeśli będzie ciekawszy bass w Closed to myślę że to jest lepsza opcja, bo aż tak nie zależy mi na głośności, wybieram dynamikę (bo i tak trzepać zapewne będzie.)

A jak mi się rozklei czy posypie to Cię znajdę. :P

Teraz mam obawy przed jego zakupem...

 

Bambino 400Rms w mostku z tego co widzę http://allegro.pl/axton-c502-400-w-rms-i3606704298.html lecz podobno przy takiej częstotliwości to jest oczywiście zawyżone.

ogólnie nie ma sensu chyba jeździć; porównywać, bo nigdy bym się nie zdecydował znając życie, miałbym jakiś chłam to zapewne i tak bym był szczęśliwy - ale pytanie po co.?!

Poza tym nie ma co, od razu widać inną klasę piecyka co Ty posiadasz ($$$$$).

Ja aż taki wymagający nie jestem tylko po prostu żeby sprzęt był wart swojej ceny i się jakoś trzymał.

"Poza tym z tego co widziałem za 150 siedzi ESX w skrzyni 12''...Chyba dobra propozycja...." - możesz zapodać linkiem co dokładnie masz na myśli ?.

 

vsvteam na jakiego re-audio zmieniłeś. ? w moim przedziale cenowym to mogę sobie jedynie o nim pomarzyć... więc chyba nie ma co mieszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że C502 to 4kanałówka a nie 2kanałówka.

Dużo lepsza klasa jak te pierdziuchy,

STX - może ferrari to on nie jest, ale lepszy jak te tanie ale niby mocowe chińskie cudaki. Tyle że mocowo możesz nie podołać.

Musisz postawić sobie jakiś pułap cenowo-mocowo w ramach rozsądku i tu szukać wszystkich zabawek, czy robimy coś z jakością a niższą mocą, z pewnością łatwiej dobrać coś w ramach rozsądku, nie ma co szarpać się na wyższe moce a później mieć inne problemy.

Wredy lepiej pozostać z C408 bo większa moc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da Vinci to już wole dołożyć te 30 zł i zmontować sobie te C408 (bo widać ze raczej nowszy i lepszy model.)

 

zomer zdecydowanie Lepszej Jakości a Niższej Mocy mówimy tak.!

Cenowo ? było mówione 500-600zł (w ostateczności).

 

A coś w cenie STX-a byłoby innego niż mocna chińska podróbka. ?

 

 

A czy ten Power B s-124x (12`) w skrzyni Closed jest aż taki zły ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da Vinci to już wole dołożyć te 30 zł i zmontować sobie te C408 (bo widać ze raczej nowszy i lepszy model.)

 

zomer zdecydowanie Lepszej Jakości a Niższej Mocy mówimy tak.!

Cenowo ? było mówione 500-600zł (w ostateczności).

 

A coś w cenie STX-a byłoby innego niż mocna chińska podróbka. ?

 

 

A czy ten Power B s-124x (12`) w skrzyni Closed jest aż taki zły ?.

 

 

Słuchałem wielokrotnie s-124x na różnych spotach/zlotach u kolegów i moim zdaniem jest to głośnik który jest w 100% wart swojej ceny. Może demonem szybkości nie jest bo wkoncu to 30cm ale też nie muli strasznie, potrafi nisko zejść i przede wszystkim porządnie uderzyć. Na pewno w STX-e takiego uderzenia nie odczujesz na plecach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiesz na wyżej zadane przeze mnie pytanie? 

 

Kolego głośnik ten miałem jakiś czas temu, nie pamietam modelu ale wyglądał podobnie jak ten który polecacie, możliwe że był taki sam. Szkoda ze wywaliłem na śmieci tak miałbym porównanie. Jeśli chodzi o wzmak to wszystkie swoje głośniki pędzę od lat "niezniszczalnym" DM2000, kupiłem go kiedyś okazyjnie po za ok 700zł i do dziś jesteśmy nierozłączni :)

Fajnie by było ostatecznie znaleźć PS300, i napędzić nim re-12s4 te odpowiedniki excursion, ale to przekracza budżet- dodatkowo koszt skrzyni..

Ale to jedna z najlepszych alternatyw w kategorii closed

 

 

No i o tym właśnie pisałem wczesniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Michu jeśli będzie ciekawszy bass w Closed to myślę że to jest lepsza opcja, bo aż tak nie zależy mi na głośności, wybieram dynamikę (bo i tak trzepać zapewne będzie.)
A jak mi się rozklei czy posypie to Cię znajdę.
Teraz mam obawy przed jego zakupem...

 

Jak ktoś wcześniej napisał, teraz już te STX-y się tak nie rozklejają, kiedyś tak było i do dziś krąży o nich zła opinia. Porównywałem go z JBL CS 1214 ( JBL odrobinę droższy) i bez porównania... Dużo lepiej wypada STX. Jeżeli budżet do 500 zł to bez zamysłu brał bym stx-a + w/w wzmacniacz. Jeżeli trochę zwiększysz budżet, to już oglądał bym się za jakimś RE. Wbrew pozorom STX w wersji 10" i skrzynce closed nie jest wcale taki wolny,dobrze zasilony podoła nawet hardstylowi :)

Ogólnie rzecz biorąc, szukał bym głośnika nie większego niż 10", bo żeby kupic szybką 12" to trzeba by było trochę kasy wywalic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten PS zjada tego

 

PS300T zjada Axtona C408 mam rozumieć. ?

Czemu on jest niby taki lepszy. ?

 

 

Słuchałem wielokrotnie s-124x na różnych spotach/zlotach u kolegów i moim zdaniem jest to głośnik który jest w 100% wart swojej ceny. Może demonem szybkości nie jest bo wkoncu to 30cm ale też nie muli strasznie, potrafi nisko zejść i przede wszystkim porządnie uderzyć. Na pewno w STX-e takiego uderzenia nie odczujesz na plecach.

 

Może w BR byłby dynamiczniejszy ? czy uważasz że w closed sobie całkiem dobrze radzi. ?

Pozatym pb już mam gotowy wyrób, jeśli chodzi o STX-a to bym znowu miał problemy z montowaniem skrzyni...

http://allegro.pl/powerbass-s-124x-sub-30cm-compact-mdf-promo-20-i3606405896.html czy http://allegro.pl/powerbass-s-124x-strojona-obudowa-mdf-ultrareflex-i3615276505.html

 

 

Fajnie by było ostatecznie znaleźć PS300, i napędzić nim re-12s4 te odpowiedniki excursion, ale to przekracza budżet- dodatkowo koszt skrzyni..

Ale to jedna z najlepszych alternatyw w kategorii closed

 

Na gotowo ten re-12s4 kosztuje około 399zł (z tego co oglądam) a jego moc jest o 100rms mniejsza niż PB 124x (Re audio 200Rms, PB 300Rms).

Czy tu już mówimy o tym że jakościowo nie ma co porównywać?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS300T zjada Axtona C408 mam rozumieć. ?

Czemu on jest niby taki lepszy. ?

 

Lepsza klasa, lepsza jakość, lepsza stabilność.

 

Na gotowo ten re-12s4 kosztuje około 399zł (z tego co oglądam) a jego moc jest o 100rms mniejsza niż PB 124x (Re audio 200Rms, PB 300Rms).
Czy tu już mówimy o tym że jakościowo nie ma co porównywać?.

 

Re12s4 ale mówimy tu o jego odpowiedniku Excursion, on kosztuje 300zł, w dodatku może i ma 200wat a nie 300 jak ten PB, ale żeby napędzać PB w closed potrzeba mieć więcej mocy. Ogólnie średnio podaje się wtedy 50% więcej mocy do skrzyń closed, bo w 90% ludzie narzekają że mają za cicho. W dodatku to głośnik ma też nie moc ale swoją akustykę, głośność. Czasami subwoofer ma 200wat a daje większą głośność niż głośnik mocniejszy. To się nazywa skuteczność głośnika.

Poczytaj sobie o parametrach glośników, a nie tylko Moc. 

Jeden głośnik ma głośność 84dB a drugi ma 87dB.

Ten 87dB daje taką głośność jak 2głośniki 84dB, a potrzebuje wtedy 2x więcej mocy, a mogą mieć tą samą "moc". 

Mowa tutaj o porównaniu tutaj mocy a skuteczności.

Oczywiście fizycznie bywa w życiu inaczej, bo obecni tani producenci piszą o takich parametrach że ho ho ho..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsza klasa, lepsza jakość, lepsza stabilność.

 

 

Ok. Więc idę na allegrosa dogadywać się co do KAC-a, skoro wywnioskowaliśmy że to jest dobra opcja.

 

 

 

 

 

 

 

 

Re12s4 ale mówimy tu o jego odpowiedniku Excursion, on kosztuje 300zł, w dodatku może i ma 200wat a nie 300 jak ten PB,

 

http://allegro.pl/excursion-sx1-10s4-re-10s4-25cm-200w-rms-warto-i3592518316.html masz na myśli tego 10` ?, czy też mowa o 12`. ?

 

Bo głośnik 12s4 kosztuje 339zł (sam głośnik)... a w skrzyni go widzę http://allegro.pl/re-audio-excursion-re-12s4-skrzynia-30l-mdf-200rms-i3576802995.html za 400zł.

 

Uważasz że do Kac-a lepszy by był 12s4 niż ten PB. ?, mimo że moc mniejsza, a okazałby się skuteczniejszy. ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jak wejdziesz sobie na strone RE AUDIO to nie ma juz w ofercie modelu RE o mocy 200RMS tylko REX o mocy 175W RMS.


Lepsza klasa, lepsza jakość, lepsza stabilność.

 

 

 

Re12s4 ale mówimy tu o jego odpowiedniku Excursion, on kosztuje 300zł, w dodatku może i ma 200wat a nie 300 jak ten PB, ale żeby napędzać PB w closed potrzeba mieć więcej mocy. Ogólnie średnio podaje się wtedy 50% więcej mocy do skrzyń closed, bo w 90% ludzie narzekają że mają za cicho. W dodatku to głośnik ma też nie moc ale swoją akustykę, głośność. Czasami subwoofer ma 200wat a daje większą głośność niż głośnik mocniejszy. To się nazywa skuteczność głośnika.

Poczytaj sobie o parametrach glośników, a nie tylko Moc. 

Jeden głośnik ma głośność 84dB a drugi ma 87dB.

Ten 87dB daje taką głośność jak 2głośniki 84dB, a potrzebuje wtedy 2x więcej mocy, a mogą mieć tą samą "moc". 

Mowa tutaj o porównaniu tutaj mocy a skuteczności.

Oczywiście fizycznie bywa w życiu inaczej, bo obecni tani producenci piszą o takich parametrach że ho ho ho..

 

 

To też nie jest do końca tak jak piszesz, generalnie papier przyjmie wszystko. Swego czasu miałem w aucie jbl-a p1222 czy jakoś tak który miał swojej klasie cenowej najwieksza skuteczność po chyba 97db i mimo to grał bardzo porównywalnie na tym samym wzmaku co głosniki RF-a ze skutecznością o 7dB niższą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz też nie czas na okazywanie kto ma rację.

 

Więc pytanie Panowie do Was opcja lepsza :

 

Kenwood KAC-PS300T wraz z Powerbass S-124x Sub 30cm Compact MDF 300RMS w zamkniętej skrzyni (czy też z BR.?) - Cena około 600zł mnie wyjdzie.

 

lub

 

Kenwood KAC-PS300T wraz z RE Audio Excursion RE-12S4 Skrzynia 30L MDF 200Rms - Cena około 700zł mnie wyjdzie

 

Jeżeli ten drugi zestaw okaże się o niebo lepszym, czy też lepiej dobranym że wykorzystam go mniej więcej w pełni, to mogę poczekać ten miesiąc czy dwa, dozbierać te 200zł i kupić ów zestaw. Czy też zakupię teraz piecyk, a za miesiąc czy dwa głośnik tzw raty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

allegro - http://allegro.pl/re-audio-re-12s4-30cm-200rms-wysylka-gratis-mlawa-i3549140528.html

 

RE Audio RE-12S4 

 

 

To zamiennik. Do closed sie nada. Chyba że dołożysz te 50zł, to kupić ori REX 12S4

Edytowane przez dan124
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


To też nie jest do końca tak jak piszesz, generalnie papier przyjmie wszystko. Swego czasu miałem w aucie jbl-a p1222 czy jakoś tak który miał swojej klasie cenowej najwieksza skuteczność po chyba 97db i mimo to grał bardzo porównywalnie na tym samym wzmaku co głosniki RF-a ze skutecznością o 7dB niższą.

Wszystko zależy od sposobu mierzenia skuteczności - 1V/1m, 2V/1m lub 2,63V/1m  :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm jako głośnik jest o 50zł droższy.

Ale zaś w skrzyni jest w takiej samej cenie co Excursion...

 

Ale Excursion ma 200RMS, a ten oryginał REX12S4 tylko 175RMS.

 

To o co z tym wszystkim chodzi. ?

 

http://allegro.pl/re-audio-rex12s4-wyliczona-skrzynia-30l-mdf-175rms-i3617139502.html Skrzynia REX 12s4 175 RMS

http://allegro.pl/re-audio-excursion-re-12s4-skrzynia-30l-mdf-200rms-i3576802995.html Skrzynia Audio Excursion RE-12S4

 

W tej samej cenie 399zł, to wychodzi na to że lepiej org REX o mniejszej mocy, niż jego zamiennik mocniejszy. ?

 

Udało mi się wynegocjować KAC-a PS300T za 280zł z wysyłką - leci już do mnie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie szalej z Gainem na samym początku. Lepiej niech zestaw sobie na początku na spokojnie popracuje, niech się "rozgrzeje".

A lepsza wersja w tym wypadku jest opcja REX, lepiej mieć trochę mniej mocy, ale lepszą sprawność. 

Ogólnie Excursion ma inne parametry, jest troszkę gorszy, ale jak ze skrzynią wychodzi w tej samej cenie to nie ma co porównywać. 

Jedyne co mam wątpliwości - trwałość tej skrzyni  :wink: 

Ja zawsze wolałbym zrobić coś samemu, wydać więcej ale mieć cały produkt od A do Z.

Ale na początek ci się sprawdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze skrzynią to bym miał kolejny kłopot - a po co skoro jest już do niego dostosowana, ładnie, schludnie zmontowana.

Poza tym bardziej się opłaca jakby nie patrzeć :

Sam głośnik 350zł, a w skrzyni odpowiedniej Closed za 399zł, no to sam widzisz.

 

Co do rozgrzania to znam temat - ja akurat szanuje sprzęt więc dam mu chwile popracować na małych obrotach.

Tylko pytanie "rozgrzanie" głośnika, to granie nim na jakim poziomie. ?

 

Więc w końcu doszliśmy do finału tej debaty.

KAC zamówiony, w przyszłym miesiącu zamawiam REX-a i najważniejsze już jest.

Co do kabli, to 20mm starczą. ?

 

Apropo KAC za 280zł to dobra cena za którą go wziąłem. ?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...