Skocz do zawartości

Uzupełnienie dołu pasma Omega B - sub vs półka tył


dBomega
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Auto: Opel Omega B

 

Sprzęt:

Przód: Rainbow SLG 256.20 F3 pędzony VR2100

Tył: Seria

 

Drzwi wygłuszone najlepszą "matą" na rynku - dekarką soudala ;) ale tylko blacha pod tapicerką (otwory technologiczne zaklejone oczywiście) + za głośnikiem dwie warstwy.Blacha zewnętrzna od środka póki co nie jest wyklejona - jeszcze (pójdzie prawdopodobnie STP w późniejszym czasie). Całość gra jak dla mnie poprawnie, podoba mi się i póki co nie zamierzam nic zmieniać (poza zrobieniem tych drzwi tak jak zrobione być powinny). 

 

Jedynie czego mi jednak brakuje to "dołu". I do niedawna był plan zakupu jakiegoś suba (8' STX lub coś półkę wyżej np. używkę coś z AS), obawiam się jednak że efekt będzie bardziej odczuwalny poza autem jak w nim... Na tym mi nie zależy... W tylnej półce są jednak otwory pod 6,5' (Bose) i myślałem nad wsadzeniem tam jakiś kopliwych wooferów i zrobienia im komory pod półką do tego jakiś wzmacniaczyk - pytanie tylko czy coś z tego wyjdzie? Logika podpowiada że jak najbardziej miałoby to sens pytanie jednak jak to wyjdzie w praktyce? Pomysł Kolegi dawid-ss z wsadzeniem 8' STX'a w półkę początkowo mi się spodobał jednak po namyśle stwierdziłem że nie będę tak rzeźbił - bo jak go "zamaskować"? A na takie wooferki zanabyłbym maskownice do Bose i wszystko wyglądałoby cacy...

 

Jakieś uwagi/propozycje/spostrzeżenia bardzo mile widziane. Jaką drogę obrać?

 

Dodam tylko że budżet jest raczej "ograniczony" na ten cel, a do dyspozycji mam jeszcze KAC-823. Materiał na budkę dla woofrów również posiadam.

 

Pozdrawiam,

Damian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Jedynie czego mi jednak brakuje to "dołu"

Przerabiałem ten ból u siebie w aucie ... i finalnie skończyło się to na porządnym zrobieniu,bez dekarki, maty STP ale przede wszystkim zakryciem otworów technologicznych w drzwiach...i nawet bez suba zjadało to poprzednią półkę (jeszcze kwestia wzmacniaczy...no ale - to pewne uproszczenie)

 

Miałem kiedyś okazję słuchać 3way w podobnej Omedze...i przyznam że póki co to takiego basu jeszcze nie spotkałem - więc jak dla mnie te drzwi mają OGROMNY potencjał... może coś z tego jeszcze wyciągniesz?

 

Jednakże wracając do Twojego pytania - jak wrzucisz półkę stracisz "scenę" - ma to swój urok ale dobrze żeby wybór był świadomy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś okazję słuchać 3way w podobnej Omedze

W kombi i na dekarce połozonej tak samo jak kolega ma teraz, dodatkowo bez blach i zakrywania otworów technologicznych... Już 5 lat tak jest i jakoś żyje ale gdybym to robił teraz zrobił bym to juz zgodnie ze sztuka :)

 

Pamietaj przy robocie tych drzwi aby wziac pod uwage ze to na bank bedziesz kiedys zrywał, zrób sobie dostep do klamki bo peknie Ci nie raz :) Ja juz wymieniłem 3, i moze dzieki temu ze nei mam blach wyciałem nozykiem otwór technologiczny i tyle... Ale proponuje zamknąć blachą, zrobic porzadnie tylko nitów/wkrętów nie zaklejać zeby mozna było to pozniej zdjąć.

 

Troche watpie w te woofery w półce, dodatkowo trzeba im zrobic jakies sensowne budy, najlepiej br pod połka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sedan ma tyle miejsca w boczkach, że wsadzisz tam co chcesz z 8 i wiele z 10". do 17-18 litrów w prawe nadkole, a chcąc zrobić je nie wyciagane to pewnie jeszcze trochę:) przerabiam temat od dawna, z tym że ja szukałem 25 i wyszedłem z frontem celowo.tylna półka?jak już to 8", a kopliwe 16 w dobre drzwi.

p.s. u mnie nic się z nimi nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sedan ma tyle miejsca w boczkach, że wsadzisz tam co chcesz z 8 i wiele z 10". do 17-18 litrów w prawe nadkole, a chcąc zrobić je nie wyciagane to pewnie jeszcze trochę:) przerabiam temat od dawna, z tym że ja szukałem 25 i wyszedłem z frontem celowo.tylna półka?jak już to 8", a kopliwe 16 w dobre drzwi.

p.s. u mnie nic się z nimi nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Miałem kiedyś okazję słuchać 3way w podobnej Omedze...i przyznam że póki co to takiego basu jeszcze nie spotkałem - więc jak dla mnie te drzwi mają OGROMNY potencjał... może coś z tego jeszcze wyciągniesz?

Jestem pewien że w tej kwestii da się jeszcze sporo zrobić. Bo klejąc dekarkę na początku roku uważałem że drzwi są już zrobione na cacy, ale z czasem... apetet rośnie w miarę jedzenia - więc do końca roku trzeba je już całe będzie zabetonować (mata - pianka)

 

 

 


jak wrzucisz półkę stracisz "scenę" - ma to swój urok ale dobrze żeby wybór był świadomy...

Czy w przypadku "ucięcia ich" z góry też będzie z tym problem?

 

 


W kombi i na dekarce połozonej tak samo jak kolega ma teraz, dodatkowo bez blach i zakrywania otworów technologicznych... Już 5 lat tak jest i jakoś żyje ale gdybym to robił teraz zrobił bym to juz zgodnie ze sztuka

Ot to, ale człowiek młody głupi przeczyta kilka tematów o wygłuszaniu dekarką i myśli że wszystko wie na temat wygłuszania :P Tak chyba było w moim przypadku... 

 

 


Pamietaj przy robocie tych drzwi aby wziac pod uwage ze to na bank bedziesz kiedys zrywał, zrób sobie dostep do klamki bo peknie Ci nie raz Ja juz wymieniłem 3, i moze dzieki temu ze nei mam blach wyciałem nozykiem otwór technologiczny i tyle... Ale proponuje zamknąć blachą, zrobic porzadnie tylko nitów/wkrętów nie zaklejać zeby mozna było to pozniej zdjąć.

Na otworach tych dużych gdzie są klamki są dwa szerokie paski blachy alu wklejone na drzwi, i w lewych jak i prawych drzwiach musiałem to rwać bo siłowniki zmieniałem... Jakbym miał całą teraz zerwać to chyba bym nową parę drzwi kupił i pomalował pod kolor auta... :D

 

 


Troche watpie w te woofery w półce, dodatkowo trzeba im zrobic jakies sensowne budy, najlepiej br pod połka.

Inna opcja jak buda pod półką raczej nie wchodzi w grę bo zamontowanie wooferów bo ponad 500 litrów bagażnika to chyba za duża komora będzie:D


 

 


sedan ma tyle miejsca w boczkach, że wsadzisz tam co chcesz z 8 i wiele z 10". do 17-18 litrów w prawe nadkole, a chcąc zrobić je nie wyciagane to pewnie jeszcze trochę
i tu troszkę problem jest bo butla od podtlenku jest po prawej stronie umieszczona wzdłużnie od początku bagaja (żeby cokolwiek zrobić musiałbym ją wyjąć), ewentualnie umieszczenie go po prawej stronie zaraz za siedzeniami przed butlą...

 

 


tylna półka?jak już to 8"

Tylko jak to zamaskować ładnie... ? 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu kwestia do zrobienia nie trudna raczej tylko pomysł który się spodoba:)

jak masz tak butle to ja bym usiadł poluzowal ją,odchylił a w poczek paczka z żywicy(dwa dni spokojnie) i wsadził suba i wrócił z butlą na miejsce:)

ale to moje myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posłuchaj kolegi slawa88 i wkomponuj w ten schowek jakiegoś suba, tym bardziej że i tak w pełni tej strony nie wykorzystasz ze względu na butlę, spróbował bym jeszcze powiększyć objętość skrzyni poprzez powiększenie obudowy w kierunku schowka na trójkąt. Ja u siebie w sedanie mam butlę 80L ustawioną centralnie nad osią tylnych kół więc 250l bagażnika poszło się jeb......., jedyny plus to rzadkość tankowania. Prześwit pomiędzy butlą a półką to zaledwie około 5-7 cm więc o półce mogę pomarzyć chyba, że zrobię sobie jak kiedyś  we fiatach 126p. ale jakoś mi to nie leży. więc obecnie w pozostałych litrach jeździ infinity kappa perfect box - tak to się chyba nazywało. i pozostało miejsca jak w twingo hihi no ale coś za coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


W kombi i na dekarce połozonej tak samo jak kolega ma teraz

Fajnie że Właściciel kultowej (dla mnie Omegi)się odezwał - myślę że sporo się od Niego możesz dowiedzieć.

 


Czy w przypadku "ucięcia ich" z góry też będzie z tym problem?

Wtedy pewnie mniej...ale po co pchać elipsę jeśli ma grać tylko dołem (piszę trochę na skróty) wtedy chyba nieporównywalnie lepszy będzie dedykowany sub - jak Koledzy pisali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...