Skocz do zawartości

Zwrotnica dla Dego PO2.5T i Dego PO 3.0MW


Xionc
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Jako, że na EASCE zostałem zjechany przez sędziego, szczególnie za równowagę słupków, sądzę, że coś robię źle. Czy może ktoś już próbował upchnąć ten zestaw i wykonał dla nich jakąś poprawną zwrotnicę? Całe słupki zasilane są z jednego wzmaka 2 kanałowego. Mogę je obcciąc na radiu HPF, więc tak na prawdę trzeba odciąć od góry średniak i od dołu tweeter. Dodam, ze tweeter jest dość cichy ma dośc małą sprawność.

 

Tweeter:

  • Impedancja: 4Ohm
  • Moc nominalna: 100W
  • Pasmo przenoszenia: 3000Hz - 23000Hz
  • Skuteczność: 88dB 1W/1m

Średniak:

· Impedancja: 4 Ohm
· Moc nominalna: 50W
· Pasmo przenoszenia: 90Hz - 15000Hz
· Skuteczność: 87dB 1W/1m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio to szumoforn CZ702. Za mało góry, oraz to, że średniak strasznie dominuje. Słupki są na jednym torze, więc nie mogę ich pociąć aktywnie, jedynie cały słupek od dołu. Przed tweeterami jest zwykły rezystor 1 ohm, przed średniakiem 1,5. Co do samej konstrukcji to jest 12 db/okt, ale nie chcę nic sugerować, więc nie będę podawał jakie wartość. Dodam, że to już 3 próba z tą zwrotką i ciągle coś jest nie tak. Na jakiej w ogóle częstotliwości pociąć teo głosniki między soba?


Radio to szumoforn CZ702. Za mało góry, oraz to, że średniak strasznie dominuje. Słupki są na jednym torze, więc nie mogę ich pociąć aktywnie, jedynie cały słupek od dołu. Przed tweeterami jest zwykły rezystor 1 ohm, przed średniakiem 1,5. Co do samej konstrukcji to jest 12 db/okt, ale nie chcę nic sugerować, więc nie będę podawał jakie wartość. Dodam, że to już 3 próba z tą zwrotką i ciągle coś jest nie tak. Na jakiej w ogóle częstotliwości pociąć teo głosniki między soba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są jakieś rezystory równolegle, głównie chodzi o średniaka? Jeśli chodzi o same poziomy głośności, to na początek kup sobie garść rezystorów metalizowanych dla kilku wartości tłumienia tego średniaka, choćby na podstawie tej poniższej tabeli:

http://diyaudio.pl/content.php/68-Tlumik-(L-pad)

Od czegoś trzeba zacząć, trudno stwierdzić dziury czy podbicia w paśmie na niewłaściwych poziomach głośności głośników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...