Skocz do zawartości

Magnat Xpress 1001


zbenek1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mój pierwszy post i od razu przechodzę do clue sprawy:

 

Mam taki starszawy? głośnik, jak w temacie. Ma on 25 cm średnicy, moc max. 280 W, RMS - 140 W. Zastanawiam się nad możliwością wsadzenia go do jakiejś skrzyneczki. Jako, że mam civica coupe, który ma dosyć zacny pojemnościowo bagażnik, to nie chciałbym zbytnio zagracać tego, jakimiś wielkimi skrzyniami.

Jaką najmniejszą skrzynię proponujecie pod taki głośnik?

Generalnie słucham muzyki zróżnicowanej, nie koniecznie łupaniny. Moje oryginalne audio to przód 16,5 cm (pionieer), plus ori tweetery w maskownicach lusterek, plus w tylnej półce ori elpisy 6 x 9 bodajże. Całość gra czysto, ładnie, szerokim pasmem. Jednak brakuje delikatnego basiku. Przednie drzwi mam wygłuszone matą APP. W sumie nie mam chwilowo parcia na ponowne grzebanie w CA. Ale chciałbym coś jeszcze zrobić z tym subem. Prosiłbym o delikatną pomoc w tym temacie. Plus do tego jaki wybrać wzmaczek, najlepiej jak najmniejszy wymiarami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś najpierw jednego a potem dwa magnaty xpress 1001. model xpress 10 to nowsza odmiana xpress 1001. Xpress 10 wg producenta ma nieco wieksza moc od 1001.

 

Mialem te dwa magnaty w skrzyni BR 80litrow netto :( zasilane najpierw z 2xTDA7294 (temat mojej pracy dyplomowej w technikum), a potem mac audio mp4000, ktory to mial wg producenta 2x200RMS/4Ohm. Grało to w Skodzie Felicii.

jak widac skrzynia duza jak na dwie 25tki, totez nadawala sie bardziej do wolniejszych rytmów. Wrazenia byly, szczegolnie fizyczne, nogawki mrowily, telefony na dachu skakały. Jednak zniszczyl je jeden DBX-12R :( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, ale tu ma byc bez szalenstw, to ma byc tylko uzupelnienie sceny muzycznej o lekki basik i to wszystko..

 

ew. mysle jeszcze o takiej zabudowie glosnika(mam identyczny bagaznik)

http://img478.imageshack.us/img478/7329/7resizeap6.jpg

 

podobno zostało to wykonane na bazie mdfu i zywicy epoksydowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..ciekawe jakie koszta takiej skrzyni...
wiór ze starych mebli ew scinki u stolarza za grosze, koc z allegro rowniez koszt niewielki, zywicy troche wystarczy 2 zestawy reperacyjne jesli nie masz skad wziac na litry, jakis t-shirt na poswiecenie, i szpachla, roboty troche i tyle. Mysle ze gotowej skrzyni pod Twoje auto w takiej formie nie znajdziesz a zbudowanie tego przez kogos wyniesie Cie pewnie nie malo :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...